Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
I R S K O. Velký okruh Irskem.  
Perly Severního Irska a Irska        
Fascinující, velkolepé a dech beroucí přírodní scenérie, slavné kouzelné Mohérské útesy, středověké kláštery, metropole Severního Irska - Belfast a Irska - Dublin .
 
 
N O V I N K A - KVALITNÍ 4 * HOTELY a POLOPENZE
Termín :      30. 6. - 8. 7. 2024  -  jen 5 pracovních dnů !
Č.záj.:          IRL 3006
                            
Cena:           při min. 14 os. :  66.900, - Kč      
                     při min. 10 os. :  69.900, - Kč           
 
 
Program :
1.den : Praha – Dublin
Odlet ráno  z Prahy do Dublinu s přestupem . Po příletu transfer do hotelu, nocleh,večeře.
2.den : Dublin
Snídaně. Půldenní panoramatická prohlídka města, při které uvidíme hlavní pamětihodnosti - slavnou univerzitu Trinity College s vyhlášenou knihovnou, katedrálu sv. Patrika, Bank of Ireland, aj.  Poté navštívíme proslulý pivovar The Guinness Storehouse , kde ochutnáme slavné irské pivo. Odpoledne návrat do stejného  hotelu na nocleh. Večeře.
3.den :  Newgrange – Knowth – Belfast  
Po  snídani odjezd směrem na sever , kde navštívíme nejstarší historická místa  datovaná do neolitického období – Bru na Boinne, hrobky v Newgrange a Knowth . Pokračování do Belfastu – hlavního města Severního Irska, kde uvidíme významné objekty : městskou radnici Belfast City Hall, knihovnu Linen Hall Library, založenou v r.1788, katedrálu sv. Anny-vstup , vyhlášenou pro její znamenité okenní vitráže., návštěvnické centrum Královské university a belfastský hrad - vstup. Odjezd do hotelu v Belfastu na ubytování. Večeře.
4.den:   Carrickfergus  Castle – Glenariff – Giant´s Causeway – destilérie Bushmills Distillery
Po  snídani se dnes vypravíme za největšími pozoruhodnostmi Severního Irska.  Nejdříve uvidíme Carrickfergus  Castle – nejhezčí a nejlépe dochovaný normanský hrad v Irsku.  Dále budeme pokračovat podél pobřeží přes Larne – vstupní bránu k roklím malebného rífu Glenariff až k vratkému  mostu Carrick-a-rede Rope Bridge, který každoročně zhotovují z lan rybáři lososů, aby měli přístup ke svým lovištím. Další zastávka bude u světoznámých Giant Causeway - 37.000 obřích čedičových sloupů, táhnoucích se od útesů dolů k moři, vytvořených vulkanickou činností  před 60 miliony lety. Poté navštívíme Old Bueshmills Distillerynejstarší licencovanou destilérii světa na výrobu whiskey. Samozřejmě nebude chybět degustace.  Odjezd na nocleh v oblasti Londonderry.  Večeře.
5.den :  Galway – Knock
Dnes se po snídani vydáme  ze severního Irska jihozápadním směrem na území Irska přes malebné Galway - významné přístavní a hradní město, založené ve 13.stol.  Město leží na řece Corrib, kterou brázdí tradiční dřevěné plachetnice, a je centrem západního Irska, jsou zde 2 univerzity a banka, sídlící v budově Lynchova hradu. Cestou uvidíme rozkošný Donegal a Knock, který je od r. 1879 mezinárodně uznávanou Mariánskou svatyní a každoročně cílem tisíců poutníků. Odjezd na nocleh v oblasti Galway. Večeře.
6.den :  Limerick – Mohérské  útesy – Bunratty Castle -   Killarney Lakes  
Po snídani budeme pokračovat z Galway  směrem na Limerick a  uvidíme úžasné Mohérské útesy – přes 200 m vysoké útesy ( nejvyšší v Evropě ) , táhnoucí se v délce 8 km podél moře. Na nejvyšším místě pobřeží se tyčí O´Brienova věž z r.1835, odkud jsou krásné výhledy na Atlantik a vnitrozemí. Za dobré viditelnosti lze spatřit  Aranské ostrovy.  Dále navštívíme hrad Bunratty Castle , který vybudovali Vikingové ve 13.stol. na strategickém místě při ústí řeky Shannon. Dnešní podoba hradu je z 15.stol. a je typickou středověkou citadelou  se stěnami silnými až 3 m. Hrad se nachází nedaleko malé vesničky Bunratty a blízko  je i skanzen s 30 typickými  irskými venkovskými domky, takže návštěvníci se mohou seznámit s životem  v 19.stol. v irských vesnicích. Poté budeme pokračovat snad nejkrásnější krajinou Irska , zvanou jezerní krajina nebo „ horský ráj západu „– The Killarney Lakes. Návštěvníky uchvátí rozmanitým přírodním bohatstvím, množstvím vodopádů, řek, rašelinišť, dubových lesů a pitoreskních horských scenérií . Odjezd na nocleh v oblasti Killarney.  Večeře.
7.den :  Ring of Kerry – Cork – Blarney Castle
Po snídani si vychutnáme nádhernou scénickou jízdu  kolem  poloostrova Iveragh, který je spíš známý pod názvem Ring of Kerry a typický svými dech beroucími a dramatickými přírodními scenériemi. Také se mu přezdívá „ malé Finsko „ , protože celá oblast je poseta mnoha jezery. Odpoledne budeme pokračovat východním směrem do Corku. Cestou navštívíme hrad Blarney Castle, kde budeme mít šanci políbit  slavný Blarneyho kámen . Nocleh v oblasti Cork. Večeře.   
8.den :  Waterford – Wicklow Mountains – Glendalough
Snídaně. Vydáme se na cestu  , kterou dokončíme okruh kolem celého ostrovního Irska  návratem do Dublinu. Zastavíme ve Waterfordu , kde bude možnost navštívit světově známou dílnu na výrobu křišťálu . Scénickou cestou projedeme přes pohoří Wicklow  Mountains - tzv.  zahradu Irska s úchvatnými přírodními scenériemi , kde budeme mít možnost navštívit působivé majestátní sídlo Powers House a jeho zahrady, jedny z největších v západní Evropě. Nocleh v oblasti Dublinu. Večeře.
9.den :  Dublin – Praha
Po snídani dle času odletu volno a transfer na letiště, odlet do Prahy s přestupem, přílet odpoledne.
 
Cena zahrnuje :
* leteckou dopravu Praha - Dublin - Praha s přestupem vč. let. tax a poplatků   
* přepravu klimatizovaným autobusem nebo  minibusem po trase   
* 8 x nocleh v hotelích  kategorie 3  
* 8 x polopenzi ( snídaně a večeře )    
* veškeré  vstupy dle programu  výše
* návštěvu destilérie Old Bushmills Distillery s degustací   
* návštěvu pivovaru Guinness Storehouse s degustací  
* místní odborné průvodce  
* českého průvodce PAN´EUROP po celé trase  
* zákonné pojištění CK proti úpadku 
 
 Povinné příplatky :
* pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna : 9 dnů x 40,-= 360 Kč  +  532,- Kč  / limit 80.000 Kč /
* místní turistické pobytové taxy ve výši cca. 2 až 6  EUR/os/1 noc  – splatné na místě v recepcích hotelů
* spropitné pro řidiče a průvodce   : 2 + 3 EUR/den , celkem  45,- EUR /os. /splatné .na místě /
 
Fakultativní příplatky:                                                         
- příplatek za 1. lůžkový pokoj : 17.300 ,- Kč  
 
Min. počet účastníků : 10
 
Poznámky :
 
1/Cestovní doklady a vízum :   Cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců po návratu.