Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
Edinburgh - metropole Skotska.
Za historií Skotska, slavnou whisky a krásami kouzelné a hrdé metropole Edinburghu.
 
Prodloužený víkend ( 4 dny / 3 noci )
Kvalitní hotel 3* blízko historického centra. V ceně polopenze a veškeré uvedené vstupy.
 
Termín :          30. 5. - 2. 6. 2024            
Č. zájezdu:      EDI 3005
Cena :             39.990 ,- Kč / při min.14 os.  
                       43.990,- Kč / při min. 10 os. 
 
Program:
 
1.den / čtvrtek   / : odlet z Prahy do Edinburghu
Ráno odlet z Prahy do Edinburghu s přestupem  , dle času příletu krátká projížďka  metropolí Skotska , při níž uvidíme slavná místa - Royal Mile / Královská míle / - třídu s historickými budovami a typickými skotskými hospůdkami , Princes Street, aj.  Transfer do hotelu 3*,umístěného v docházkové vzdálenosti od historického centra , ubytování . Večeře, nocleh .
2.den / pátek  /: Edinburgh
Snídaně. Celodenní panoramatická prohlídka Edinburghu, kterou zahájíme návštěvou symbolu města i Skotska – Edinburghského hradu , stojícího na skále, dominujícího městu a poskytujícího kouzelné panoramatické výhledy. V hradu jsou uloženy vzácné skotské korunovační klenoty a legendární kámen Stone of  Destiny ( Kámen osudu ). Navštívíme Scotch Whisky Heritage Centre, kde se seznámíme s tajemstvím výroby slavné whisky, kterou samozřejmě ochutnáme při koštování.  Poté se vydáme pěšky po středověké ulici Royal Mile až k nádherné gotické katedrále St. Giles. Pokračovat budeme k jednomu z nekrásnějších skotských zámků Holyroodhouse, který je oficiálním sídlem britských králů při jejich pobytu ve Skotsku. Poté navštívíme  moderní budovu Skotského Parlamentu, jejíž vnější fasáda  byla renovována v moderním stylu. Uvidíme památník slavného spisovatele Waltera Scotta a elegantní náměstí a uličky neoklasicistního georgiánského „ New Town „ – Nového Města s mnoha možnostmi pro nákupy. Návrat do stejného hotelu na večeři a nocleh.
3.den / sobota  / : Edinburgh
Po snídani návštěva Národního muzea Skotska  - dvou ikonických budov, jejichž expozice představují  historii Skotska, zemi, její obyvatele a kulturu a Skotské národní galerie  s velmi bohatými sbírkami těch nejslavnějších mistrů – Van Gogh, Rembrandt, Tizian, Leonardo da Vinci, Cézane, Monet, Goya, Velazquez, aj.  Pokračovat budeme návštěvou jedné z nejoblíbenějších skotských atrakcí – královské jachty Britannia, jež více než 40 let sloužila jako královnin „ plovoucí palác „ , kde  hostila  nejslavnější světové osobnosti a hlavy států .  Pozdě odpoledne  volno na individuální procházky a nákupy. Návrat do stejného hotelu na večeři a nocleh .
4.den / neděle  /: volno,  odlet do Prahy
Snídaně. Dopoledne : volno a transfer na letiště, odlet do Prahy s přestupem.
 
Cena zahrnuje :
 • leteckou přepravu Praha-Edinburgh -Praha s přestupem vč. tax
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • 3 x nocleh v hotelu 3* blízko historického  centra města
 • 3 x polopenzi ( snídaně a večeře )  
 • 1 x půldenní a 1x celodenní prohlídku Edinburghu se speciálním místním a českým průvodcem s překladem do češtiny včetně všech níže vyjmenovaných vstupů
 • návštěvu Edinburghského hradu 
 • návštěvu Scotch Whisky Heritage Centre s ochutnávkou skotské whisky
 • návštěvu Skotského parlamentu
 • návštěvu královské jachty Britannia
 • návštěvu Národního muzea Skotska nebo/ a  Národní galerie 
 • služby místních speciálních průvodců  
 • služby českého průvodce po celou dobu včetně přepravy z / do Prahy
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
      Povinné příplatky :
 • pojištění léčebných výloh a storna:(4 x 40 = 160,- ) + 532,- Kč / limit do 80.000 Kč /
 • spropitné pro místní průvodce a řidiče: 3 + 2 EUR/den/os. = 20,- EUR
 • městská pobyt.taxa : cca.2-6 ,-EUR/os./ noc dle kategorie hotelu  ( splatné v hotovosti na recepci při příjezdu )
Fakult. příplatky :  
 
příplatek za 1/1-lůžkový pokoj : 4.400,- Kč