Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
SAE. Plavba  „ Zeměmi černého zlata “
Plavba luxusní lodí  MSC VIRTUOSA 5*  -  s výlety a plnou penzí v ceně
SAE:  Dubaj - Abu Dhabi - Sir Bani  Yas I. - BAHRAIN - QATAR   
 
 
Nadělte si dárek – utečte plískanicím a pojeďte za teplem, odpočinkem a luxusem na lodi za dech beroucí avantgardní  architekturou v Dubaji, Abu Dhabi, Bahrajnu a Qataru
Průměrná teplota v březnu : vzduch cca. 26 - 28 °C  -  voda cca. 24°C
 
Termín :                1. 3. - 9. 3. 2024                                      
Číslo zájezdu :      SAE 0103
Cena :                   dospělý  ve vnitřní kajutě 1/2
                              54. 800,- Kč  / při min. 16 os. /  +   služby  zajišťované PAN´EUROP   3.000,- Kč
                              58. 800,- Kč  / při min. 10 os. /  +   služby  zajišťované PAN´EUROP   3.500,- Kč
                              Děti a junioři  do 17 let / se 2 dospělými na kajutě /  :   na vyžádání
  
Program :
 
1.den:  Odlet z Prahy  do Dubaje / SAE / , transfer do hotelu , nocleh 
Odlet z  Prahy  , přílet do Dubaje, transfer do hotelu a nocleh .
2.den : Dubaj , transfer do přístavu , nalodění , odplutí v 19.00 hod.
Snídaně, dopoledne volno , kolem poledne odjezd dopřístavu a nalodění. Prohlídka lodi s průvodcem, informační schůzka o kulturním a sportovním vyžití na lodi a výletech , pořádaných v jednotlivých místech zastávek,  osobní volno. Plná penze  o několika chodech na lodi v různých restauracích dle Vašeho výběru je opravdovým gastronomickým zážitkem. Večer možnost návštěvy lodního divadla - estrádní program nebo jiného kulturního či sportovního vyžití. Odplutí v 19.00 hod.
3.den : QATAR – Dauhá  / 08.00 – 18.00 hod. / 
Ráno v 8.00 připlutí do hl.města Kataru – Dauhá. Vydáme se autobusem na  výlet „ Panoramic Doha „ ,při kterém se seznámíme s historií i současností města. Uvidíme symbol města – „Perlu Kataru „ , supermoderní obchodní centrum Villagio v benátském stylu, moderní rezidenční čtvrti, jachetní přístav .Poté se zastavíme v historické části města s orientálním trhem-zoco , tvořeným  labyrintem úzkých uliček s řadou obchůdků se suvenýry, orientálními látkami a kořením , prodejem zvířat-dravci, papoušci, hlodavci,aj. Poté navštívíme Muzeum  islámského umění  se sbírkami islámského umění z celého světa – staré rukopisy, keramika, výrobky ze slonoviny a drahých kamenů, aj. ( výlet v ceně ). Po výletu návrat na loď nebo indiv. volno ve městě. Odplutí v 18.00 hod.
4.den : BAHRAJN  /  08.00  - 19:00 hod. /
Ráno v 8.00 hod. připlutí do Bahrajnu. Vydáme se na výlet „ A visit to Bahrain „  , jež nás zavede do hl.města  tohoto ostrovního státu - Manama. Navštívíme  jednu z největších mešit světa  Al-Fateh pro 7000 věřících a s unikátní skleněnou kupolí.Dále uvidíme Národní  knihovnu a Národní  muzeum Bahrajnu, Bahrain World Trade Centre, přístav a finanční distrikt a supermoderní obchodní centra. Poté zamíříme do vesničky Janabiyah s farmou na chov velbloudů a tradiční tržiště  Manama Souq , jež připomíná  labyrint se spoustou obchůdků s látkami, kořením,oříšky, datlemi, léčivými bylinkami, suvenýry, řemeslnickými dílnami. / výlet v ceně /. Po výletu návrat na loď nebo indiv.volno ve městě. Odplutí v 19.00 hod.
5.den : na moři
Při celodenní plavbě se můžeme věnovat odpočinku a zábavě a využít k tomu bohaté vybavenosti lodi. V průběhu dne plná penze a nocleh na lodi.
6.den : Abu Dhabi / SAE  / 7.00 – 20.00 hod. /
Brzy ráno  připlutí do Abu Dhabi – hlavního města Spojených arabských emirátů.  Pro svou avantgardní výstavbu v podobě mrakodrapů , úhlednost a záplavu zeleně bývá často nazýváno „ Emirátským Chicagem  či Los Angeles„  Abu Dhabi je největším městem ze všech 7 emirátů a bylo prvním místem, kde se na pobřeží, přezdívaném v 18.stol. „ Pobřeží pirátů „  a kde vládl  starý kmenový pořádek , našla ropa. Černé zlato přineslo městu  neskutečné bohatství a pokrok. Po připlutí se vydáme na půldenní  prohlídku Abu Dhabi, při které uvidíme působivé nábřeží Corniche, poloostrov Breakwater s historickou vesničkou Heritage Village, dominantu města – největší v SAE  a jednu z nejkrásnějších mešit na světě -  Sheik Zayed Mosque   a unikátní luxusní hotel Emirates Palace ( 5* ) . Podíváme se také na ostrov Yas Island , kde se nachází dráha Formule 1 a zábavní park  Ferrari World. / vstup na závodiště a do zábavního parku není z časových důvodů zahrnut v okružní jízdě /  ( výlet zahrnut v ceně )  .  Návrat na loď a odpoledne volno k odpočinku na lodi nebo individuální volno ve městě.  V 20.00 hod. vyplutí. Nocleh na lodi.
7.den : Sir Bani Yas Island – SAE / 08.00 – 18.00 hod. / 
Připlujeme k přírodnímu ostrovu ve vzdálenosti cca. 170 km od Abu Dhabi. Ostrov je největší přírodní rezervací v SAE a díky péči a velkým investicím do ekologie se stal útočištěm více než 10.000 volně žijících zvířat, pocházejících z Arabského poloostrova nebo Afriky, kterým hrozilo vyhubení , a mnoha druhů zástupců flóry. Můžeme zde potkat žirafy, arabské Oryxy, gazely, žirafy, hyeny,gepardy. Rezervaci ,zaujímající více než polovinu ostrova , založil v r.1971 samotný zakladatel  SAE - věhlasný šejk Zayed Bin Al Nahyan. Vydáme se na výlet jeepy kolem ostrova ,dozvíme se  o historii původního osídlení území  SAE a celého Arabského poloostrova , a pak se již budeme věnovat pozorování  fauny a flóry v rezervaci. ( výlet v ceně ). Koupání u nádherného moře a nekonečných plážích ostrova. Plná penze na lodi. Odplutí v 18.00 hod.
8.den : Dubaj / SAE  / připlutí v 9.00 hod.  / - celodenní kotvení v Dubaji , nocleh na lodi
Ráno v 9.00 hod. připlutí na celý den do Dubaje – druhého největšího emirátu  v SAE a  stejnojmenného hlavního města tohoto emirátu a zároveň centra celého Perského zálivu. Dubaj je synonymem bohatství, obchodu, turistiky, golfu, nákupů a mnoha světových nej.  Budete okouzleni kombinací úžasné avantgardní architektury, krásných pláží, výborných služeb, golfových hřišť a nekonečných nákupních možností v luxusních nákupních centrech. Absolvujeme okružní jízdu od  dubajského zálivu Creek , který rozděluje Dubaj na 2 části . Zastavíme se na tradičním trhu s kořením  a látkami ve starém městě a na nezapomenutelném trhu se zlatem . Dále projedeme rezidenční  a turistickou čtvrtí Jumeirah  s oblíbenou pláží Jumeirah Beach , mešitou Jumeirah Mosque,  uděláme foto-stop na pláži , odkud si prohlédneme  jeden ze symbolů Dubaje – luxusní hotel Burj Al Arab  / zvaný  „ Plachetnice „ , kategorie 7* / . Následuje jeden z megaprojektů Dubaje – tzv. Palmový ostrov / Palm Island / s luxusním hotelem Atlantis a rozsáhlé nákupní centrum Emirates   Mall, kde můžete poobědvat, nakupovat nebo si prohlédnout proslulou lyžařskou halu.  Okružní jízda dále pokračuje  po ulici Sheikh Zayed s jedním mrakodrapem vedle druhého.  ( výlet v ceně ).  Návrat na loď , nocleh.
9.den : Dubaj – vylodění, pokrač. prohlídky Dubaje,  transfer na letiště  a odlet do  Prahy
Ráno po snídani vylodění a pokračování prohlídky Dubaje autobusem. V rámci této prohlídky navštívíme Dubai Marine – novou moderní čtvrť s avantgardní architekturou , další zastávkou bude obrovské obchodní centrum Dubai Mall s překrásnou zpívající a tančící fontánou pod nejvyšším mrakodrapem  světa – tzv. věží Burj Khalifa.  
( výlet v ceně ) . V Dubai Mall bude volno na nákupy, občerstvení a fakultativně si můžete vyjet na vyhlídkovou terasu  Burj Khalify –nejvyšší budovy světa  ve 124. patře.  Odpoledne transfer na letiště a večer odlet do Prahy.  
 
Základní cena zahrnuje :
 
 • * 1x  nocleh v hotelu 3* v Dubaji se snídaní
 • * 7x  nocleh  ve 2-lůžkové  vnitřní kajutě s příslušenstvím,TV, rádiem, klimatizací, trezorem, minibarem , fénem,  
 •    WIFI za  poplatek
 • * leteckou  dopravu  Praha-Dubai-Praha  vč. letištních poplatků    
 • * transfery letiště – přístav – letiště
 • * přístavní poplatky  a plavbu dle popisu trasy
 • * portýrské služby při nalodění a vylodění (o Vaše zavazadla se postará lodní personál)  
 • * každodenní úklid kajuty,výměna ručníků
 • * plnou penzi ( snídaně, obědy, svačinky, večeře ( v samoobslužné restauraci se stravou formou bufetu jsou v ceně zahrnuty i nealk. nápoje z nápojových automatů, voda, led, čaj a káva, v restauracích s obsluhou - nápoje v ceně nejsou - doporučujeme zakoupení tzv. nápojových balíčků zvýhodněných oproti cenám na lodi předem v CK, poněvadž na palubu lodi je přísně zakázáno donášení nápojů včetně vody z pevniny, týká se i obsahu kufrů či příručních zavazadel v den nalodění  ) , možnost diety – nutno požádat při rezervaci plavby.
 •  * během plavby kapitánský galavečer  se slavnostním menu – pro tento účel vyžadován společenský oděv  
 •  * každodenní zábavné estrádní a varietní  programy v divadle a animační večery pro děti a dospělé
 •  * každodenní živá hudba v několika barech, diskotéky, hry, soutěže
 •  * fitness centrum, bazény, vířivky, další sport. aktivity
 •  * českého technického delegáta na palubě lodi, který je klientům nápomocen nejen na lodi, ale i při výletech a v přístavech a při letecké  přepravě z/do ČR
 • *  pojištění CK proti úpadku
 • *  2  výlety  Dubai City Tour
 • *  půldenní výlet Abu Dhabi City Tour
 • *  výlet-safari  džípy  na ostrově Sir Bani Yas Island
 • *  půldenní výlet v Bahrajnu a Qataru
Cena nezahrnuje :
 • * nadstandardní služby na lodi ( kadeřnictví, masáže, saunu, kosmetiku, apod. )
 • * další výlety nejmenované v itineráři a pořádané lodní společností
 • * osobní výdaje na lodi / alkohol. nápoje, casino, duty-free shopy, foto služby, apod. /
 • * telefon a internet
Povinné příplatky :
 • * servisní taxa lodní společnosti 84  EUR/os. = dospělý  ( splatná v ČR při doplatku zájezdu   )
 • * pojištění zdravotních výloh v zahraničí a storna (do 100.000 Kč ) : (9 dnů x 60) = 540 Kč + 1.560 Kč
 • * bakšišné pro místní řidiče a průvodce : 1+1 USD/os./den
Fakult.příplatky :
 • * příplatek za venkovní kajutu 1/2  s oknem :             6.000,-  Kč/os.
 • * příplatek za  venkovní kajutu 1/2 s balkonem :      13. 000,-  Kč/os.  
 • * fakultativní výjezd v Dubaji na vyhlídkovou terasu věže Burj Khalifa ve 124. patře : cca.  1.600,- Kč                                                                                                                         
Min. počet účastníků plavby  :     10 os.                 
Poznámka :              Zájezd pořádán ve spolupráci s CK ESO Travel.
 
POPIS LODI MSC VIRTUOSA *****
 
Luxusní 5 * loď z flotily MSC – třídy Meraviglia-Pluss vkusným interiérem a bohatým všestranným vybavením, jež uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Tato loď je jednou z největších lodí ve flotile MSC Cruises a nabízí řadu inovativních funkcí , včetně speciální aplikace, usnadňující orientaci na lodi. MSC CVIRTUOSA je navržena tak, aby mohla nést velké množství atrakcí uvnitř lodi i venku a tak si hosté mohou užít zábavu za každého počasí. Svůj provoz zahájila v r.2021 a její kmotrou je slavná italská herečka Sofia Loren.
Velkou atrakcí je téměř 100 m dlouhá vnitřní centrální promenáda Galleria Virtuosa s řadou obchůdků, restaurací, barů, kaváren a Luxury Plaza – nákupní zóna nabízející luxusní hodinky, kabelky, šperky, módu, aj. Strop promenády vyplňuje 480 m2 široká LED obrazovka, která prostor oživuje mnoha krásnými pohledy – východ a západ slunce,  Michelangelova malba stropu Sixtinské kaple, aj.
 
Ústředním místem života na lodi je Infinity Atrium s recepcí, několika bary a kavárnami.
Výhodou lodi je velký akvapark na zádi lodi s několika tobogány a barem. Jeho součástí je také Himalájský most ,lanová dráha, na které mohou turisté balancovat více než 60 m nad hladinou moře.
K dispozici je rovněž velký sportovní areál s tělocvičnou, 4D kino, salonek pro akrobatická vystoupení , simulátory F1, bowlingová dráha.
 - Pro využití volného času nabízí loď bohatou nabídku sportovních zařízení, kulturního vyžití, řadu barů, kaváren, restaurací, obchodů.
 
Druhy kajut:
Vnitřní kajuty:
 • vnitřní kajuta bez okna (12-17 m2), koupelna s WC/sprchou, TV/SAT,rádio,  klimatizace, telefon, připojení k internetu (nutný vl. PC, za poplatek), mini bar, fén, trezor, velká manželská postel, která jde změnit na 2 oddělené postele vždy pro každou osobu zvlášť , možnost 3.a 4.lůžka – vyklápěcí ,šatní skříň
Vnější kajuty:
 • kajuta s oknem (výhled na moře, 17 -20 m2), - vybavení stejné jako u vnitřní kajuty, ale jedná se o venkovní kajutu s oknem
Balkónové kajuty:
 • kajuta s balkonem (výhled na moře, 12 – 17 m2 + balkon 4-8 m2 ),
 • vybavení stejné jako u předcházejících kajut, jen navíc balkon a  a odpočinkový prostor se sedačkou
RESTAURACE, BARY
MSC Virtuosa má 10 restaurací se středomořskými specialitami a nejlepšími kuchyněmi z celého světa.
a 21 barů a lounge . Kromě tematických restaurací najdete na lodi 5 hlavních restaurací, ve kterých se podávají špičkové středomořské a mezinárodní speciality.  Menu se mění každý den.
Pro neformální stolování můžete navštívit bufetovou restauraci Marketplace Buffet s velkým výběrem pokrmů z celého světa a je otevřena prakticky po celý den až do pozdní noci.
 
ZÁBAVA
Divadlo Le Grand Théatre - lodní divadlo nabízí 6 různých představení  
Carousel Lounge - víceúčelový zábavní prostor - salón pro více než 400 hostů, kde se konají produkce živé hudby nebo představení profesionálních akrobatů
The Art Wall –V L´Atelier Bistrot  si můžete prohlédnou exkluzivní výstavu unikátních děl  Andyho Warhola a Roye Lichtensteina, nejvýznamnějších představitelů popartového hnutí 60.let. Součástí výstavy jsou také videa zachycující tvorbu a život obou umělců
 • * knihovna
 • * Royal Palm Casino  
 • *  MSC Arena –venkovní kino
 • * 4D kino* Centrum virtuální reality
 • * internet point
 • * nákupní pasáž s obchody - duty free obchody 
 • * knihovna 
 • * dětský klub a dětské hřiště
 • * dětské disco
 • * konferenční místnosti
SPORT & WELLNESS
 • lázně Aurea  Spa: s širokou nabídkou procedur - masáže, solárium, jóga, turecké lázně, termální koupel (za popl. )   
 • * Fitness centrum
 • * Salon krásy
 • *  relaxační zóna
 • * jacuzzi
 • *  bazén otevřený Atmosphere Pool  se 4 bary, LED obrazovkou
 • * bazén Tropical Pool – krytý bazén v tropickém stylu s posuvnou skleněnou střechou, 2 vířivkami a barem
 • * Horizon Amphitheatre Pool – bazén s amfiteátrem pod širým nebem, který se večer mění na velkou diskotéku pod hvězdami
 • * Savannah Aquapark – dvoupatrový zábavní park na zádi lodi ve stylu africké savany o rozloze 1000 m2 s bazény, 4 tobogány, lanovkou,barem
 • * dětský tobogán  
 • * Himalájský most 
 • * venkovní běžecká a chodecká dráha
 • * tenis
 
TECHNICKÉ PARAMETRY LODI :
 
Délka lodi :                       331,4  m
Šířka lodi :                         43     
Posádka :                          1.704  osob
Kapacita cestujících :      6.334  osob
Počet kajut :                     2 421
Počet palub :                   19
Rychlost v uzlech :          22,8
Výtlak :                             181 541 BRT
Rok výroby :                    2021