Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
M A D E I R A - „ Ostrov věčného jara a kouzelné květeny „ 
Pobytově - poznávací zájezd
V ceně veškeré výlety a polopenze !
Komfortní 4* hotel s polopenzí FOUR VIEWS OASIS 4*/Canico/ 
 
Termín :         28. 6. - 5. 7. 2024
Č. zájezdu:    MAD 2806
Cena :            min. počet :15 os. : 37. 900,- Kč , 
                       min. počet :10 os. : 38. 900,- Kč  
 

Ostrov Madeira je vzdálen 545 km od břehů Afriky a 978 km od Portugalska, pod jehož správu spadá. Hl. městem ostrova je Funchal se 120.000 obyvateli. Příznivé klimatické podmínky jsou jako stvořené pro pobyty v průběhu celého roku. Rtuť teploměru dosahuje v zimě 20°C , v létě je průměrná teplota cca. 24°C. Teplota vody se pohybuje od 17°C v zimě po 23°C v létě. Navíc pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud.

Na Madeiře se vyskytuje unikátní flóra, na 700 druhů květin, kapradin, různé druhy jalovce  a vavřínu. Nikde jinde neuvidíte v takovém množství kvést orchideje, lilie, magnólie, azalky, exotické strelicie či protey, draceny, z nichž některé druhy jsou staré až 2000 let.

Madeira je zkrátka rájem pro milovníky přírody, květin a hor a vyznavače turistiky.

Při výletech, které jsme pro Vás připravili, Vás nadchnou zejména nádherné scenérie hor ve vnitrozemí. Z nejvyšších vrcholů ostrova Pico Ruivo a Pico do Arieiro se otevírají nezapomenutelné výhledy na krajinu. Milovníci turistiky mohou  absolvovat kratší či delší túry podél tzv. levád = systém zavlažovacích kanálů, které protkávají celý ostrov. Ani vyznavači golfu nepřijdou zkrátka, protože ostrov má 2 golfová hřiště : Santo da Serra je umístěno v lese, téměř 700 m nad mořem a pravidelně hostí významné evropské turnaje. Druhé hřiště se nachází pouhých 15 min. od hl.města Funchalu.

Pro milovníky historie a památek je jako stvořené hl. město Funchal. Malebné přístavní město má krásnou pobřežní promenádu, historické centrum s mnoha parky a zahradami, katedrálou a několika muzei.. V úzkých dlážděných uličkách jsou staré kamenné domy s typickými balkony, zatímco po úbočích hor sopečného původu , obklopujících město ve formě amfiteátru a chránících Funchal před sev. větry , šplhají honosné sněhobílé vily.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na úžasně opojné víno Madeira, které můžeme okusit v každé restauraci nebo se zúčastnit degustace v některém z typických sklepů.

Program zájezdu : 

1/ Prohlídka hl. města Funchal + Monte

Polodenní prohlídka města Funchal s jeho hlavními pamětihodnostmi, s česky hovořícím průvodcem, návštěvou tržnice ( ryby, květiny, ovoce, zelenina, suvenýry z proutí aj. ) a manufaktury na výrobu krajek a s  výjezdem na horu Monte, tyčící se nad městem a nabízející fantastické výhledy na město, prohlídka kostela Panny Marie z Monte.

2/ Západní okruh Madeirou

Během tohoto celodenního výletu navštívíme nejzajímavější místa západní části ostrova. Nejdříve na jihu městečko Cámara de Lobos, poté jeden z nejvyšších evropských útesů Cabo Girao a městečko Ribeira Brava. Na severní straně ostrova ze Sao Vicente pojedeme podél staré útesovité silnice do Porto Moniz s jeho lávovými jezírky, kde můžete poobědvat nebo se okoupat . Středem ostrova dojedeme na vyhlídku do údolí nabacal, známého svými levádami. Přes plošinu Paúl da Serra (1500 m ) se vydáme zpět jižním směrem na horské sedlo Encumeada (1008 m ) , pod nímž nás čeká oblast vzácného třetihorního vavřínového lesa a poté již budeme sjíždět zpět .

3/ Východní okruh Madeirou

První zastávka bude na krásné vyhlídce Terreiro da Luta nebo Camacha, odkud vyjedeme na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro (1818 m ), sjedeme do Ribeiro Frio ( přírodní park se sádkami pstruhů a projdeme se na vyhlídku Balcoes. Další zastávka s možností oběda bude v Santaně s typickými trojúhelníkovými domečky a odtud budeme pokračovat na jihovýchod přes vyhlídku Portela ( 670 m ) až na nejvýchodnější cíp ostrova P.de Sao Lorenzo. Nakonec si dáme volno na kávu či nákupy v přímořském městečku Machico.

4/ Výlet Střední Madeirou – polodenní

Hotel Four Views Oasis 4*

Hotel se nachází v obci Canico do Baixo, kdysi malé vesničce, kde si převážně zámožní cizinci pořídili v posledních desetiletích svá honosná sídla, na která utíkají z celé Evropy v době, kdy tam vládne krutá zima, ale i v létě tráví své dovolené. Během několika let se tak z malé rybářské vesničky stalo rezidenční centrum plné výstavných vil a kvalitních hotelů. Vesnička se nachází 12 km východně od hl. města Funchal. Jedná se o druhé největší turistické centrum na ostrově. Mezi Canico a Funchalem funguje velmi dobře organizovaná hromadná autobusová doprava , zastávka BUSu se nachází přímo před hotelem . Kromě hromadné dopravy lze využít hotelový schuttle - BUS, který je hostům k dispozici zdarma několikrát denně v obou směrech a zaveze Vás do centra Funchalu.

Poloha hotelu

Tento komfortní, velmi oblíbený hotel se nachází přímo u moře nedaleko oblázkové pláže Reis Magos a pouhých 12 km od hl.města Funchalu. Má ideální polohu mezi dvěma golfovými hřišti. Před hotelem vede hezky upravená pěší promenáda, jež lemuje mořské pobřeží a nabízí vycházky s nezapomenutelnými výhledy na oceán  a divoké skalnaté pobřežím sopečného původu , porostlé stovkami druhů pro nás exotických rostlin.

Vybavení hotelu

Hotel má celkem 224 pokojů, vstupní atriovou halu s recepcí a obchodem se suvenýry. Dále má 3 restaurace, vnitřní vyhřívaný bazén, fitness centrum, spa s masážemi a saunou, dětské hřiště, vyhřívaný venkovní bazén se slanou mořskou vodou a jacuzzi, dětský bazén, sprchy a bar u bazénu, 3 konferenční místnosti a knihovnu s internetem zdarma. Několikrát týdně je v baru v lobby pořádán animační program nebo hraje živá hudba k tanci. Přímo před hotelem je zastávka autobusové hromadné dopravy do Funchalu a kromě neděle hotel poskytuje hostům několikrát denně zdarma shuttle-bus do centra Funchalu a zpět.

Vybavení pokojů

Pokoje jsou vybaveny v minimalistickém stylu, jsou prostorné, světlé, většina pokojů má přímý nebo boční výhled na moře. Všechny pokoje mají balkon se zahradním nábytkem k posezení,  koupelnu s vanou nebo sprchovacím koutem, WC a  vysoušečem vlasů, klimatizaci a topení, telefon s přímou volbou, televizi se SAT-příjmem, rádio, minibar a trezor.

Stravování

Pro naše turisty je sjednána polopenze – tj. snídaně a večeře formou bohatého bufetu / nápoje kromě snídaní nejsou zahrnuty v ceně, platí si každý sám /.

Naše hodnocení

Pokud  toužíte po klidu a odpočinku  v těsné blízkosti šumění vln Atlantického oceánu, přitom jen pár km od rušného hl. města Funchalu, máte rádi své pohodlí, komfort a kvalitní služby, pak je tento hotel pravou volbou pro Vás. 

Cena zahrnuje :

  • leteckou přepravu Praha - Funchal - Praha vč. všech poplatků
  • transfery letiště - hotel - letiště
  • 7x nocleh v hotelu / 2-lůžkové pokoje  s bočním výhledem  na moře /
  • 7x polopenzi
  • 4 výlety s českým průvodcem / viz popis výše / - případné obědy v průběhu výletů fakultativně
  • delegáta v češtině
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

Povinné příplatky :

  • pojištění léčebných výloh a storna ( do výše 80.000 Kč  ) : ( 40 x 8 dnů ) = 320  Kč  +  532,- Kč              
  • ekologická daň : 2,-EUR/os./ noc : splatné na recepci hotelu po příjezdu  /  nad 18 let věku  /
  • spropitné pro místní řidiče a průvodce při výletech : 2 + 3 EUR/ 1 výlet = 20,- EUR

Fakult.příplatky :

* příplatek za ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 9.000,- Kč                  
  Min.počet osob : 10