Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
METROPOLE VÝCHODU USA a KANADY
 
Termín :               18. 9. - 2. 10. 2024                 
Číslo zájezdu :     USA 1809
Cena:                   při min. počtu 10 osob:  88. 990  Kč / os. 
 
 
Program :
 
1.den : Praha – New York   
Odlet z Prahy s přestupem do New Yorku . Přejezd do Philadelphie , ubytování, nocleh.
2.den : Philadelphia – Atlantic City
Prohlídka historického centra města , v němž byla v roce 1776  podepsána deklarace nezávislosti, čímž došlo k faktickému odtržení od britské koruny a vzniku samostatných USA.  Přejezd do Atlantic City, nazývaného Las Vegas východu. Volný program, nocleh.
3.den : Annapolis – Washington D.C.
Přejezd trajektem na poloostrov Chesapeake. Zastávka v Annapolis – které díky architektonickému stylu , historii a přímořskému rázu patří k nejhezčím městečkům USA. Sídlí zde elitní námořní akademie , k jejímž kadetům patří prezidenti , kapitáni ponorek, astronauti či příslušníci komand SEALS. Přejezd do Washingtonu D.C., nocleh.
4.den : Washington D.C.
Dnes pokračuje prohlídka města , při níž uvidíme Bílý dům, sídlo senátu a kongresu Kapitol, památníky amerických prezidentů Washingtona, Lincolna a Roosvelta a také světoznámá muzea obklopující centrum města, tzv.Mall.
5.den : Pittsburgh
Odjezd do Pittsburghu, kde hrála řada českých hokejistů včetně Jaromíra Jágra. Pittsburgh je také městem úžasné architektury. Kvůli poloze na soutoku dvou řek se mu říká „ město mostů “. Nocleh na trase. 
6.den : Lake Erie – Buffalo
Přejezd k jezeru Erie , jednomu z 5 Velkých jezer. Podél jezera dojedeme do Buffala, kde bude krátká prohlídka. Pak pokračujeme k nedalekým Niagarským vodopádům . Ubytování v hotelu na kanadské straně, následuje návštěva vodopádů.
7.den : Niagara Falls
Ráno pokračujeme prohlídkou vodopádů s výhledy na 55 m vysokou masu vody. Sílu živlu znásobí plavba lodí v blízkosti vodní stěny. Odjezd do Toronta v Kanadě., ubytování, nocleh.
8.den : Toronto – Lake Ontario
Prohlídka Toronta s návštěvou CN Tower a vyhlídky ve výšce 350 m. Její skleněné dno dokáže vyvolat pocit děsu a paniky. CN Tower byla do nedávna s 447 m nejvyšší stavbou světa. Odjezd podél jezera Ontario do Ottawy. Nocleh na trase.
9.den : Otawa – Montreal
Cestou do Otttawy plavba v oblasti 1000 ostrovů ( fakultativně ). Příjezd do Ottawy, metropole Kanady. Prohlídka města a jeho nejatraktivnějších míst – Rideau Canal, budovy parlamentu a dalších pamětihodností. Přejezd do Montrealu ve francouzsky mluvíci provincii Québec City, nocleh.
10.den : Montreal – Saranac Lake
Prohlídka historické části Montrealu , připomínající starou Francii s bazilikou Notre Dame. Návštěva centra s mrakodraqpy a vyhlídky nad městem. Odjezd do oblasti Saranac Lake v USA, nocleh.
11.den : Saranac Lake - New York
Návštěva Lake Placid , přejezd do New Yorku, volný program, nocleh na Manhattanu.
12.den : New York
Celodenní prohlídku  New Yorku zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Pak, už suchou nohou – nebo metrem , projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, uvidíme překrásný novogotický kostel Trinity Church, obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a Italskou čtvrť , či noblesní Soho, která je největší čtvrtí litinových fasád na světě - většina z nich pochází z let 1840-1850. Z vyhlídkové terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building ( 381 m ) si vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na “ dvojčata „  Světového obchodního centra v roce 2001 je Empire State Building s 381 m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku, ale po 11 letech primát ztratila ve prospěch nové budovy WTC ( 541 m ). Nocleh na Manhattanu.
13.den : New York
Dnes pokračujeme prohlídkou oblasti v okolí Central Parku, Páté Avenue a Times Square. Navštívíme a podle možností si prohlédneme Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Nocleh ve stejném hotelu.
14.den : New York - Praha
Dopoledne individuální volno . Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem.
15.den : Praha
Přílet do Prahy .
 
Cena zahrnuje :
 • leteckou přepravu Praha – New York – Praha s přestupem  vč. letištních  a  bezp.tax
 • 13 x ubytování  / bez snídaně /v hotelu kategorie 3*  ve 2-lůžkovém pokoji ( v New Yorku vždy na Manhattanu )
 • dopravu vozy/mikrobusy ( pouze )
 • vstupy do národních parků
 • ferry Cape May – Lewis na poloostrov Chesapeake
 • výlet lodí k soše  Svobody a  na ostrov  Ellis Island
 • plavbu lodí do těsné blízkosti Niagarských vodopádů
 • vstup na vyhlídkovou věž CN Tower v Torontu
 • služby českého průvodce 
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje :
 • fakultativní vstupy a výlety jiné,  než uvedené v programu
 • stravu a spropitné
 • vstupní autorizaci ESTA do USA viz :   https://esta.cbp.dhs.gov/esta  
Povinné příplatky 
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí a storno : 60,-  x 15 dnů = 900,- Kč +  1560,- Kč  / storno do 100.000 Kč /
Fakult.příplatky :
 • příplatek za 1-lůžkový pokoj : 25.000,-  Kč
Fakultativní výlety / orientační ceny / :
 
         *  Prohlídka New Yorku pěšky a metrem – cca. 3 USD/os. /1 jízda                                         
*  Metropolitní muzeum  / doporučená cena /  :  20 až 25,- USD / os.
*  V New Yorku při požadavku na pokoj s oddělenými lůžky účtován poplatek 890,- Kč/os.
 
Min. počet osob : 10
 
Poznámky :
Zájezd je organizován ve spolupráci s CK ESO TRAVEL a.s.
 
Důležité upozornění : !!
Pro vstup do USA je potřebné vyřízení tzv. vstupní autorizace ESTA pomocí internetu po uhrazení poplatku cca.14 - 20,- USD  platební kartou na adrese : https://esta.cbp.dhs.gov/esta
Toto  povolení ke vstupu do USA je podmíněno vlastnictvím nového typu cestovního pasu s tzv. biometrickými údaji.
Vstupní autorizaci Vám na přání můžeme vyřídit v naší CK za poplatek cca. 1.000,- Kč.