Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
INDIE.  Klasický okruh
Dillí - Džajpur - Ámbér - Fatéhpúr Síkrí - Ágra 
Fascinující , velkolepé a dech beroucí stavby jako z „ Pohádky tisíce a jedné noci “  , vůně Orientu , bývalá sídla mahárádžů a perla světové architektury – Tádž Mahal 
 
 
7 DNÍ / 5 NOCÍ - KVALITNÍ  3 - 4* HOTELY S POLOPENZÍ  
  
Termín :                               17. 3. - 23. 3. 2024  /  Jen 5 pracovních dnů !
                            
Cena : 
při min.počtu 15 osob :      42.990, - Kč   
      
Číslo zájezdu :                     IND 1703
 
Program :
 
1.den : Praha - Dillí
Odlet z Prahy do Dillí s přestupem.
2.den : Dillí
Přílet do Dillí. Prohlídka Starého a Nového  Dillí  včetně největší indické muslimské svatyně - Páteční mešity, zastávka u Červené pevnosti , která byla sídlem dvora Velkých Mughalů, Rádž Ghátu – památného místa zpopelnění Máhatmy Gándhího , dále areálu Kutubminár s pověstným nerezavějícím železným sloupem ze 4. století a zříceninami mešity. Nocleh a večeře v Dillí. 
3.den :  Dillí - Džajpur  
Po snídani odjezd do hlavního města státu Rádžasthán – Džajpuru  , známého jako „ Růžové město „  díky růžové barvě domů historického centra, jež bylo vybudováno dle zásad staroindické Silpašástry, prvního světového architektonického kodexu. Hlavní obchodní třída je spojnicí mezi Sluneční bránou na východní straně a Měsíční bránou na straně západní. Ubytování. Volno k prohlídce místních bazarů . Nocleh a večeře v Džajpuru.
4.den:  Džajpur - Ámbér
Snídaně .  Vyjížďka na slonech do pevnosti Ámbér, prohlídka tohoto bývalého sídla rádžasthánských mahárádžů se Zrcadlovou síní a dalšími artefakty rádžastánské architektury. Nejnavštěvovanějším místem paláce je Síň radosti . Odpoledne prohlídka města s návštěvou atronomické observatoře Džantar Mantar, kterou nechal postavit osvícený mahárádža Džaj Sinh II. v 18.století . Dále si prohlédneme Palác větrů - Hawa Mahal, kde za intimně řešenými okny průčelních arkýřů mohly žerny z vyšší společnosti nerušeně pozorovat dění na ulici, aniž by mohly být samy viděny. V areálu Městského paláce ( Čad ra Mahal ) navštívíme muzeum, ukazující život mahárádžů s výstavou oděvů, zbraní a předmětů běžného života. Návrat do hotelu na nocleh a večeři .
5.den :  Džajpur – Abhaneri – Fatéhpúr Síkrí - Ágra
Po snídani  odjezd do Ágry, cestou zastávka u stupňovité rádžasthánské studny v Abhaneri a v bývalém sídelním městě největšího z Mughalů – sultána Akbara ve Fetéhpúr Síkrí – Městě vítězství. Prohlídka Páteční mešity s hrobkou šajcha Salíma Čistího, který císaři Akbaru Velikému předpověděl narození potomků, následovníků trůnu. Dále uvidíte Sultánský palác z červeného pískovce, kde se nachází známé pavilony Panč Mahal a Dívání Chás, astrologický pavilón, kde se císař ve společnosti muslimských a hinduistických učenců oddával věcem nadpozemským a esoterickým.  Večer příjezd do Ágry, bývalého hl.města Mughalské říše. Ubytování , večeře a nocleh.
6.den :  Ágra - Tádž Mahal
Snídaně. Prohlídka skvostu světové architektury , novodobého sedmého divu světa - mauzolea Tádž Mahal, které z bělostného mramoru nechal postavit sultán Šáhdžahán pro milovanou ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popírající perspektivu, je považována za repliku Božího trůnu. Přilehlé zahrady symbolizují  ráj, do kterého Mumtáz Mahal po smrti vstoupila. Odpoledne prohlídka Červené pevnosti s mramoirovými pavilóny, představujícími vrchol stavitelství Velkých Mughalů. V pevnosti navštívíte Síň veřejných audiencí, Perlovou mešitu, Harémovou mešitu a soukromý palác Chás Mahal, sloužící první císařově manželce. Transfer do Dillí. Nocleh a večeře
7.den :  Dillí - Praha
Ráno  transfer na letiště a odlet  do Prahy s přestupem . Přílet do Prahy .
 
Cena zahrnuje :
 • *  leteckou dopravu Praha-Dillí - Praha  s přestupem vč. let. tax a poplatků   
 • * přepravu klimatizovaným autobusem nebo minibusem po trase   
 • * 5 x nocleh s polopenzí  v hotelích 3*- 4*   
 • * veškeré vstupy dle  itineráře  
 • * českého  průvodce ESO Travel  po celé trase  
 • * zákonné  pojištění CK proti úpadku 
 Povinné příplatky :
 • * vstupní víza do Indie  : 1.100,- Kč
 • * pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna : 7 dnů x 60 = 420 Kč + 900,- Kč / limit do 50.000 /
 • * spropitné pro řidiče, průvodce , místní personál   : 20,- USD  /os. /splatné .na místě /
Fakultativní příplatky:                                                         
 • příplatek za 1.lůžkový pokoj : 4.900 ,- Kč
 • obědy : 2.000 Kč
Min. počet účastníků : 15
 
Poznámky :
1/Cestovní doklady a vízum :  Cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců po návratu. Vstupní víza zajišťuje CK ESO Travel. Nutno předložit pas , fotografii a vyplněný vízový formulář.
 
2/ V souvislosti s dlouhodobým plánováním  tohoto druhu poznávacích cest i více než 1 rok předem může dojít v návaznosti na možné změny letových řádů let.společností / konkrétní letové řády jsou plánovány pouze na 6 měsíců předem /  k posunu termínu  odjezdu  v rozsahu +/- 3 dny.
 
3/ Zájezd je zajištěn ve spolupráci s CK ESO Travel.