Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
Kanárské ostrovy + Fuerteventura + výlet na Lanzarotte. Pobytový zájezd.
„ Ostrovy věčného jara „  Pobytově-poznávací zájezd
Komfortní 4* hotel s All Inclusive přímo u pláže - COSTA CALMA BEACH 4*
 
Termín :         19. 9. - 26. 9. 2021       
Č.zájezdu:      FUE 1909
Cena :             23. 949,- Kč + 7.400 Kč ( výlety a služby PAN´EUROP ) 
 
 
Legendární Kanárské souostroví , kam již od starověku mnozí badatelé umísťují bájnou Atlantidu, je tvořeno 13 ostrovy, z nichž 7 je obydleno. Leží západně od pobřeží Afriky, ve stejné zeměpisné šířce jako Florida či Bahamy. Díky vynikajícímu klimatu se stálou teplotou , slunečným počasím po celý rok, jiskřivě čisté atmosféře bez jakéhokoliv znečištění a možnosti celoročního koupání ve vlnách Atlantiku , jsou příznačně označovány jako ostrovy věčného jara. Zimní teploty zde neklesají pod 20 °C a letní se pohybují mezi příjemnými 25-27 °C .
Kanárské ostrovy, stejně jako celé Španělsko, se vyznačují vynikající gastronomií , ovlivněnou kuchyní španělskou, středomořskou i arabskou. Jejím základem je spousta zeleniny, ryby, mořské plody , olivový olej, česnek ,výborné sýry , ovoce a samozřejmě vynikající červené víno. Strava je obecně velmi zdravá a chutná. Specialitou jsou místní drobné brambory , vařené ve slupce v mořské vodě ( papas arrugadas ) . Často je připravováno maso drůbeží, králičí či jehněčí a z ryb makrela, mečoun, tuňák, mořská štika , z mořských plodů chobotnice, sépie, krevety, mušle . Typickými pro dochucení jsou pikantní omáčky mojo rojo ( z chili a papriky ) a mojo verde ( navíc s petrželí a koriandrem ). Velmi oblíbené jsou zejména večer k vínu typické chuťovky „ tapas „ - např. sušené rybičky, smažené kousky ryb, mušle, olivy, kozí sýr , sušená šunka, kuličky z mletého masa,aj. Jako moučník je oblíbený puding s karamelem – flan, žloutkový krém, turrón z mandlí , medu a fíků. Z alkoholických nápojů je oblíbeno především místní víno, sangría, pivo, španělský sekt – cava, desertní vína, ovocné likéry a medový rum.
 
Kanárské ostrovy jsou také rájem nakupování , zejména kvůli výhodným cenám, zatíženým mnohem nižšími daněmi než na španělské pevnině. Koupit můžete oblečení, stříbrné šperky, originální bižuterii, kožené zboží, ručně vyráběnou keramiku , košíky z palmového listí, ruční výšivky, krajky a ubrusy. Vhodným dárkem jsou též semena exotických rostlin nebo sazeničky Aloe Vera nebo juky a také olivy v nejrůznějších nálevech, olivový olej, omáčky mojo rojo a verde , místní vína a kozí sýry.- typické pro Fuerteventuru. Kanárské ostrovy jsou zónou volného obchodu, proto se vyplatí koupě elektroniky, alkoholu, kosmetiky, parfémů, šperků,aj.

Fuerteventura – je nejdelší a druhý největší z Kanárských ostrovů a je vzdálen pouze 100 km od Afriky. Je zároveň ostrovem nekonečných bílých a světlých pláží, proto se mu ne nadarmo říká „ evropský Karibik „ . Celkem je jich na ostrově 144 a dohromady zabírají 75 km a z toho je celých 55 km tvořeno právě bílým pískem. Poněvadž zde neustále pofukuje příjemný, horký a vlhký vzduch ochlazující vítr, je ostrov eldorádem pro nadšence vodních sportů – surfing, windsurfing a kiteboarding. Ostrovu Fuerteventura se také často říká ostrov koz. Skutečně je to snad jediné zvíře, které se na poměrně pustém, skalnatém povrchu uživí, ale zato v neuvěřitelném množství. Toho využívá několik místních farem, jež vyrábějí vynikající kozí sýr , patřící mezi nejlepší na světě. Při výletu si jistě nenecháte ujít jeho ochutnávku a, případně jej můžete zakoupit jako oblíbenou specialitu z Vaší dovolené. Lanzarote – tento zádumčivý, okouzlující ostrov je nazýván „ ostrovem sopečným „ . Snoubí se zde jedinečná sopečná krajina s charakteristickou , jedinečnou architekturou . Černá vulkanická půda až překvapivě dobře svědčí vinné révě a právě na Lanzarote naleznete mnoho vinic s těmi nejlepšími odrůdami vín. Tvář ostrova změnily v minulosti četné sopečné erupce, při nichž láva zalila přes čtvrtinu ostrova a vzniklo tak unikátní pohoří Montaňas del Fuego a národní park Timanfaya. Ten je doslova otevřenou učebnicí vulkanologie. Pod ostrovem stále dýmá činný vulkán. Všude na ostrově se setkáte s díly zdejšího rodáka, světoznámého umělce Césara Manrique. Zanechal zde celou galerii svých uměleckých děl ( kaktusová zahrada, jeho dům, areál jeskyně Jameos del Agua,aj. ) , která dokonale zapadají do krajiny, dotvářejí ji a díky nim si Lanzarote zachovává svou malebnou atmosféru, fotogeničnost a magické scenérie .

Dále budou organizovány následující 2 celodenní výlety vč.oběda / zahrnuté v ceně / :

1/ Okruh ostrovem Fuerteventura
Krásný výlet ostrovem s českým delegátem, při kterém budete mít možnost poznat nejzajímavější místa.. Výlet začíná ráno po snídani a nejdříve se vydáme do středu ostrova do městečka Pajara, které se řadí k nejstarším na celém Kanárském souostroví. Zde navštívíme kostel Nuestra Seňora de la Regla , poté budeme pokračovat do údajně nejkkrásnější vesnice ve Španělsku – Betancuria, která se nachází v sopečném kráteru. Dále se zastavíme ve výrobně produktů z ALOE VERA , seznámíme se s průběhem zpracování této vzácné léčivé rostliny a širokým sortimentem výrobků a poté budete mít možnost si je zakoupit ve firemním obchodě. Po obědě budeme pokračovat na sever ostrova ,kde projedeme městem Corralejo, odkud vyplouvají lodě na Lanzarote a čluny na blízký ostrov Lobos. Zastavíme u písečných dun a projedeme nár. parkem Natural de las Dunas de Corralejo. Do hotelu se vrátíme v podvečer.

2/ Výlet na ostrov Lanzarote
Během tohoto celodenního výletu budete mít jedinečnou možnost navštívit jeden z nejzajímavějších ostrovů Kanárského souostroví . Časně ráno vyjedeme z hotelu a lodí se přepravíme na ostrov Lanzarote. Pokocháme se pohledem na jižní část ostrova s jeho lávovým pobřežím a výhledem na saliny Janubio , poté budeme pokračovat návštěvou měst Uga a Los Hervideros. Úžasnou krajinu se sopkami a krátery shlédneme v nár.parku Timanfaya. Projdeme se také městem vinné révy – La Geria, kde uvidíme, jak se místní zemědělci při pěstování révy dokázali skvěle přizpůsobit místnímu vulkanickému prostředí . Těšit se můžeme na ochutnávku vín v jednom z vinařství. Po obědě navštívíme přírodní jeskyni los Jameos del Agua a pokocháme se výhledem na Valle de las Mil Palmeras – „ Údolí tisíce palem „

Hotel SBH COSTA CALMA BEACH 4*  
Poloha hotelu:
Hotel se nachází v letovisku Costa Calma na poměrně klidném jihovýchodním pobřeží ostrova Fuerteventura.
Jedná se o oblíbený hotel jak pro klidný odpočinek, tak pro rodinnou dovolenou.. Hotelový komplex je tvořen 4 budovami , nacházejícími se v mírném svahu, cca. 400 m od centra střediska Costa Calma a 70 km od letiště. Jeho výhodou je poloha přímo u krásné pláže. V blízkosti se nachází malé nákupní centrum, restaurace a bary, autobusová zastávka je cca. 350 m od hotelu.

Vybavení hotelu
Hotel má vstupní halu s recepcí , výtahy, restaurace, několik barů včetně baru u bazénu, minimarket, konferenční místnost , internetovou kavárnu, půjčovnu kol a aut, WIFI v areálu hotelu za poplatek ( cca. 7 EUR/den ) , 3 velké bazény ( z toho 1 sezónně vyhřívaný ) , 2 dětská brouzdaliště, terasu s lehátky a slunečníky zdarma, osušky za vratný deposit ( cca. 10 EUR ) a výměna za poplatek ( cca. 1-2 EUR ).

Vybavení pokojů
Standardní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny vlastním příslušenstvím ( koupelna, WC, vysoušeč vlasů ), klimatizací, SAT/TV, telefonem a balkonem nebo terasou s výhledem do zahrady, za poplatek trezor ( cca. 25,- EUR/týden + vratný deposit 10 EUR )., minibarem. Na vyžádání za příplatek pokoje s výhledem na moře a apartmány až pro 4 osoby s oddělenou ložnicí.

Stravování
All Inclusive zahrnuje snídaně ( 8:00 – 10:30 ), obědy ( 12:30 – 14:30 ), večeře ( 18:00 – 21:00 zima, 18:30 – 21:30 léto ) formou bohatého bufetu, odpolední lehké občerstvení, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby ( 10:00 – 23:00 ) v časech a místech určených hotelem.  Hotel vyžaduje v restauraci u večeře formální oblečení ( pánové dlouhé kalhoty ).
Pláž
Hotelová pláž přímo u hotelu navazuje na veřejnou pláž Playa Sotavento se světlým pískem, jednu z nekrásnějších na ostrově ( přímo u hotelu je skalnaté pobřeží s malými kamínky ), lehátka a slunečníky na hotelové pláži zdarma, na veřejné pláži za poplatek.
Sport a zábava
K dispozici je posilovna, tenisové kurty, stolní tenis, vířivka, sauna, miniclub pro děti, dětské hřiště, několikrát týdně animační programy pro děti a dospělé, za poplatek je škola windsurfingu a potápění.

Cena zahrnuje :
• leteckou přepravu Praha - Puerto del Rosario - Praha vč. všech poplatků a tax
• transfery letiště - hotel.letiště
• 7x nocleh v hotelu / 2-lůžkové pokoje /
• 7x All Inclusive
• 2 celodenní výlety s českým resp. polským delegátem /viz popis výše / - obědy vč.nealko nápojů a vína
• delegáta v češtině
• zákonné pojištění CK proti úpadku

Povinné příplatky :
• pojištění léčebných výloh a storna vč. připojištění na COVID : 630,- Kč

Fakult.příplatky :
* příplatek za ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 5.490,- Kč

Poznámka:   Zájezd organizován ve spolupráci s CK ČEDOK .
 
Min.počet osob : 10