Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
LISABON - SAO MIGUEL - FAIAL - PICO
Exotické ostrovy plné vyhaslých sopek, kráterů, horkých gejzírů a termálních jezer, vinic, zelených pastvin, čajových plantáží, velryb a pestrých hortenzií
 
Termín :            2. 7 - 10. 7. 2022  
Č.zájezdu:        AZO 0207
Cena :               57.000,- Kč 
 
Program zájezdu :

1. den : Praha - Lisabon
V podvečer odlet z Prahy do Lisabonu, transfer do hotelu na ubytování, nocleh.
2.den : Lisabon
Po snídani půldenní okružní jízda a prohlídka Lisabonu s průvodcem, při níž uvidíme hlavní dominanty portugalské metropole : historickou čtvrť Belén se stejnojmennou věží a slavným klášterem sv. Jeronýma „ Os Jerónimos „ / vč. vstupu / , památník Objevitelů a sv. Kříže, centrum města s náměstím markýze Pombala, Praca de Comercio - centrum nočního života, pitoreskní původně maurskou čtvrť Alfama, Bajza, Rossio, aj. Přes most 25.dubna se vydáme k soše Cristo Rey, postavené dle vzoru slavné sochy J. Krista v Rio de Janeiru , s nádhernou vyhlídkou na Lisabon, aj. Odpoledne :volno k indiv. návštěvám. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.
3.den : ostrov Sao Miguel
Snídaně, transfer na letiště a odlet na Azorské ostrovy do správního centra ostrova Sao Miguel - Ponta Delgady . Půldenní výlet na západ ostrova do oblasti Sete Cidades s horami a jezery. Cesta nejdříve povede kolem pobřeží se zelenými pastvinami plnými dobytka. Cestou zastavíme na vyhlídce u vrcholu Vista do Rei s úžasným panoramatickým výhledem na modrá a zelená jezera, umístěná v bývalém obrovském sopečném kráteru. Cestou zpět po severozápadní částí ostrova zastavíme na Pico de Carvao , odkud je vidět zároveň severní a jižní pobřeží ostrova. Cestou zpět do Ponta Delgada ještě zastavíme na krátkou prohlídku ananasové plantáže. Ubytování a večeře v hotelu v Ponta Delgada
4.den : ostrov Sao Miguel
Po snídani celodenní výlet do oblasti Furnas a Lagoa do Fogo / Ohnivé jezero / , které leží v nejstarším a největším vulkanickém kráteru společně s minerálními prameny Furnas. Nachází se zde ve stejnojmenném údolí prameny až 22 různých druhů minerálních vod, jež jsou vulkanickým fenoménem a světovým unikátem. K obědu ochutnáme místní specialitu – tzv. „ cozido „ – směs různých druhů masa, brambor a dušené zeleniny, připravovanou v podzemních pecích , jež jsou vytápěny přírodními termálními prameny / oběd v ceně / . Po obědě se projdeme nádherným, romantickým botanickým parkem s vroucími jezírky a množstvím rostlin z celého světa. V parku je i termální koupaliště, ve kterém se můžeme vykoupat. Dále budeme pokračovat po severním pobřeží ostrova , navštívíme čajovou plantáž- prohlídka, kde si budeme moci ve firemním obchůdku koupit vyhlášené kvalitní čaje a zastavíme se na vyhlídce Santa Iria. Návrat na večeři a nocleh.
5.den : ostrov Sao Miguel
Snídaně. Dopoledne : volno. Odpoledne – volno k indiv. prohlídkám a odpočinku. Večeře a nocleh ve stejném hotelu .
6.den : ostrovy Sao Miguel a Faial
Snídaně. Transfer na letiště a odlet na ostrov Faial. Po příletu půldenní výlet směrem na Espalamaca po horské silnici s výhledy na údolí Flamengo , až na vyhlídku v nejvyšším bodě ostrova – Caldeira s úžasným výhledem na obrovskou , zelení porostlou kalderu bývalé sopky. Naše cesta bude pokračovat na sever k místu Capelinhos , jež nám připomene měsíční krajinu , protože zde došlo v r.1957 k poslední vulkanické erupci stejnojmenné sopky. Můžeme zde navštívit unikátní muzeum, jež je věnováno sopečné činnosti. Odjezd do hotelu na ubytování a večeři. Nocleh.
7.den : ostrovy Faial – Pico – Faial
Snídaně. Ráno odjezd lodí na celodenní výlet na protilehlý, velmi přitažlivý vulkanický ostrov Pico / cesta lodí asi 30 min / . Po přistání výlet autobusem , při němž projedeme prakticky celý ostrov. Nejdříve se vydáme po horské cestě, vedoucí až do nadmořské výšky 900 m , přes celý ostrov. Zastavíme ve vesnici Lajes, kde si prohlédneme Muzeum velryb, pokračovat budeme krajinou s fascinujícími scenériemi , tvořenými divokým, ale nádherným Atlantským oceánem, který omývá úžasné lávové útvary achorro. V městečku Sao Roque bude volno na oběd / individuálně / a poté budeme pokračovat do Cais do Pico, zastavíme u jezera Capitao a vrátíme se do přístavu. Odjezd lodí zpět na Pico . Večeře a nocleh ve stejném hotelu na ostrově Faial.
8.den : Faial – Lisabon
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Lisabonu, transfer do hotelu, volno, nocleh.
9.den : Lisabon – Praha
Snídaně, volno, transfer na letiště k odletu do Prahy.

Cena zahrnuje:
• leteckou přepravu Praha-Lisabon-Praha , Lisabon – Sao Miguel – Faial – Lisabon vč.tax
• lodní přepravu Faial – Pico – Faial
• 8 x nocleh v hotelích kategorie 3-4* / 2-lůžkové pokoje /
• 8 x snídaně, 6 x večeře, 1x typický oběd „ cozido „
• veškerý program a výlety dle popisu vč. vstupů
• služby místních odborných průvodců a průvodce PAN´EUROP / v češtině /
• zákonné pojištění CK proti úpadku

Povinné příplatky:
* pojištění léč. výloh v zahr. a storna + připojištění Covid : 9 dnů x 135,- = 1.215,- Kč
* spropitné pro místní řidiče a průvodce : 1 + 1 EUR/os./den / splatné na místě /
* ubytování v 1-lůžkovém pokoji : upřesníme na vyžádání

Min. počet účastníků : 10 osob

Poznámka:
Vzhledem k dlouhodobému plánování poznávacích zájezdů až rok dopředu může kvůli změnám letových řádů ze strany let.společností dojít k posunu termínu zájezdu v rozsahu +/- 3 dny .