Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
Costa de ALMERÍA - Letovisko  Roquetas de Mar
Pobytově-poznávací zájezd
Kvalitní hotel  BEST ROQUETAS  4* / polopenze + víno, voda / 
 
 
 
Termín :     3. - 10. 9. 2023   / 7 nocí / 8 dnů  / Jen 5 pracovních dnů !!!
Č. záj.:       ESP 0309
Cena :        při min. 15 os. : 29. 950,- Kč     
                   při min. 10 os. : 31.500,- Kč   
 
Výlety včetně vstupů do památek a výkladu v češtině v ceně !!!
Uzávěrka přihlášek : 5.října  2022 !!!
 
1.záloha :  5. 000 Kč do 15. 10. 2022
2.záloha : 10. 000 Kč do 5. 11. 2022                
50 % celk.ceny :      do 30. 11. 2022  
doplatek : 5 týdnů  pře odjezdem
 
Costa de Almería
Costa de Almería se nachází na samém  jihu Španělska v oblíbené Andalusii na pobřeží Středozemního moře.  Toto 217 km dlouhé malebné pobřeží mezi provinciemi Murcia a Granada  je velmi rozmanité , s širokými, dlouhými plážemi, malými skalnatými zátokami, písečnými dunami, zelenými oázami se skleníky se zeleninou a ovocem , lesy, pohořími, ale i suchou pouštní krajinou. Slunce zde svítí více než 300 dnů v roce  a klima je zde teplé, subtropické , středomořské. Celoroční průměrná teplota je 18-19°C . Ve městech i vesnicích po celém pobřeží se vyskytuje mnoho historických památek, mnohé z maurského období  jejich 700-leté vlády – např. pevnost Alcazaba v Almeríi , strážní věže a hrady.  Andalusie je lemována horami  a typické jsou pro ni horské tzv. „ bílé vesničky či městečka „ – např. půvabný bílý, původně arabský  Mojácar, rozkládající se na kopcích. Dramatická pouštní krajina se objevila dokonce v některých filmech, jako např. „ spaghetti westernech, filmech s Indiana Jones nebo v Poslední křížové výpravě  od slavného S.Spielberga . Častým cílem výletů se stává Národní park Cabo de Gata , zapsaný  v r.1997 na seznam biosférických rezervací UNESCO.  Andalusie je rovněž eldorádem pro gurmány . Místní kuchyně je směsicí různých vlivů – španělských , francouzských, portugalských a maurských. K andaluské kuchyni neodmyslitelně patří olivy, nepřeberné množství salátů  s  olivovým olejem, slavná paella nebo osvěžující studená polévka gazpacho, proslulé jednohubky tapas, slavná šunka jamón serrano , pestrá nabídka ryb,  mořských plodů  a ovoce. Společně s místní přírodou , kulturou  a historií sahající do období Kartaginců , Římanů , Arabů  a vynikající středomořskou kuchyní láká Costa de Almería  každoročně stále více a více návštěvníků z celé Evropy.
 
Letovisko Roquetas de Mar
Pobyt jsme zvolili v tomto moderním a nejvýznamnějším letovisku tohoto pobřeží , které vzniklo z původní malé rybářské vesničky. Můžete odpočívat na krásných písčitých plážích, dlouhých více než 15 km
( převážná většina z nich je oceněna modrou vlajkou ) , oddávat se vodním sportům. Je zde řada restaurací s pestrou nabídkou místních specialit. Pro milovníky golfu je k dispozici 18 jamkové hřiště resortu Playa Serena. Rodiny s dětmi mohou vyrazit od vodního světa Mariopark nebo akvária. 
 
V době pobytu budou  následující výlety / zahrnuté v ceně vč. uvedených  vstupů a výkladem v češtině  /
 
1/ celodenní výlet do Národního parku Cabo de Gata + Mojácar
Při tomto výletu navštívíme Národní park Cabo de Gata, zapsaný  v r.1997 na seznam biosférických rezervací UNESCO.  Je  největší přímořskou chráněnou oblastí v Andalusii s nádhernými výhledy z vyhlídky Sirenas  na divokou krajinu a zvláštní geologické útvary. Tato největší horská vulkanická formace ve Španělsku  nabízí fascinující skalní útesy, horské masivy, saliny , písčité pláže a průzračné moře. Vyskytuje se zde řada živočichů a rostlin, velkou atrakcí jsou plameňáci a jiné vodní ptactvo.  Další zastávka bude v typické andaluské  bílé vesničce Mojácar , která Vás nadchne.
2/ půldenní výlet do Almeríe
Navštívíme toto krásné historické  město – metropoli provincie. Dominantu města tvoří hradby s mohutnými obrannými věžemi  a maurský hrad Alcazaba – 2.největší pevnost v Andalusii .Almeríi založil maurský chalífa Abdal Rahman III. z Córdoby kolem r. 955 .Město sloužilo jako přístav a centrum obchodu Cordóbského chálifátu. Významný byl rovněž obchod s hedvábím.. V historickém centru uvidíme katedrálu z 15.stol. a býčí arénu Plaza de toros .  Po prohlídce indiv. volno k procházce centrem a nákupům. 
 
Hotel  BEST ROQUETAS 4*/  letovisko Roquetas  del Mar /
Tento kvalitní  hotel  4* se nachází u pobřežní promenády a pláže  vyhledávaného  letoviska Roquetas de Mar s obchůdky, restauracemi,  bary  a krásnými písčitými plážemi  na pobřeží Costa de Almería.  Centrum střediska se nachází  5 km od hotelu  a 45 minut jízdy je to do města Almería.  Golfové hřiště je vzdálené pouhé 2 km. Hotel  je obklopen pečlivě udržovanou zahradou s bazénem a vzrostlými palmami . V okolí hotelu se nachází restaurace, bary a supermarket. Nabízí moderní ubytování,  kvalitní  služby a výbornou kuchyni, animační programy pro dospělé i děti a sportovní vyžití.  
 
Vybavení hotelu:
Vstupní hala s  recepcí, lobby,  výtahy,  hlavní restaurace, lounge  bar, kavárna,  bar u bazénu ,  kadeřnictví,
směnárna,  obchod se suvenýry, kryté parkoviště za popl. , půjčovna aut a kol, možnost připojení k Wi-fi  ( v prostoru recepce zdarma 60 minut  ) , venkovní lagunový bazén s jacuzzi a toboganem  ( u hotelu lehátka a slunečníky zdarma, na pláži za poplatek)  , osušky oproti kauci ,  minigolf,  dětský bazén, miniclub , dětské hřiště, denní a večerní animační programy.
 
Vybavení pokojů:
Komfortní 2-lůžkové pokoje s koupelnou se sprchou nebo vanou a WC, fén,  klimatizace, Sat TV, telefon, balkon nebo terasa, minilednička , trezor ( za poplatek ) ,  .
 
Stravování
Hotel má  kvalitní kuchyní . V ceně polopenze formou bufetu  ( snídaně a večeře )  s nápoji  k večeři (voda, nealko, víno ) . Za příplatek – All Inclusive .
 
Pláž
Široká pláž s hrubým pískem a občas malými kamínky je u hotelu – oddělená pouze pěší pobřežní promenádou. Lehátka a slunečníky za poplatek.
 
Cena zahrnuje :
* leteckou přepravu Praha-Almería - Praha vč. všech tax a poplatků * transfery letiště-hotel- letiště  * 7 x nocleh v hotelu 4* / 2-lůžkové pokoje / * 7 x polopenzi formou bufetu  vč. nápojů k večeři – voda, nealko, víno )  *  výlet – Nár. park  Cabo de Gata  a půldenní výlet –Almería  dle popisu výše s českým  průvodcem  a místním odb. průvodcem  * průvodce PAN´EUROP  * zákonné pojištění CK proti úpadku
 
Povinné příplatky :
  • pojištění léč. výloh a pojištění storna / do 80.000 Kč / : ( 8 dnů x 40,- ) = 320,- Kč +  532 ,- Kč   
  • připojištění Covid-19 :  250,-Kč   / do 30.000 Kč /         
  • spropitné pro místní řidiče a průvodce při výletech : ( 2 + 3) x  2 = 10,- EUR
Fakult.příplatky :
  •  příplatek za ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 5.800,- Kč
  •  příplatek za All Inclusive  : 2.750,- Kč /pobyt                                 
Min.počet osob : 10