Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.

Kolumbie - Velký okruh
Země s úžasnou přírodou, sněhobílými korálovými plážemi,
tyrkysovým Karibikem, kávovými plantážemi a nejlepší kávou světa, krásnou koloniální architekturou a vysokými horami
/ 14 dnů / 12 nocí /

Termín:                6. 2. – 19. 2. 2022
Číslo zájezdu :    KOL 0602
Cena:                    při min. 15 osobách : 85.000,- Kč
                               při min.10 osobách : 89.950 ,- Kč

Program :

1. den : odlet z Prahy do Bogoty
Odlet z Prahy s přestupem v Evropě do Bogoty. Po příletu transfer do hotelu, ubytování v moderní rezidenční čtvrti.
2. den : Bogota
Snídaně. Celodenní prohlídka Bogoty - 8-milionové metropole Kolumbie, která se stala kosmopolitním a sofistikovaným centrem obchodu , politiky , cestovního ruchu a zábavy. Nejdříve navštívíme slavnou tržnici Paloquemao, kde se budeme kochat neuvěřitelnou pestrostí nabídky exotického ovoce a zeleniny, květin, sýrů, mořských plodů, léčivých bylin, aj. Poté se vydáme do historického centra –čtvrti La Candelaria s její úžasnou typickou koloniální architekturou – projdeme hlavní náměstí Plaza de Bolívar s katedrálou, Kongresovým palácem, Presidentským palácem, koloniálními kostely , radnicí a Justičním palácem, obléhaným v r.1985 drogovým bossem Pablem Escóbarem. Poté vyjedeme lanovkou na vrchol Cerro Montserrate s nádhernými výhledy na město. Navštívíme také Muzeum světoznámého současného umělce Botera, který si libuje v „ plných tvarech „ protagonistů svých děl. V průběhu exkurze bude podáván oběd. Návrat do stejného hotelu na nocleh.
3. den : Bogotá – Zipaquirá – Villa de Leyva
Snídaně. Brzy ráno odjezd do města Villa de Leyva. Cestou zastávka v malém městě Zipaquirá, kde navštívíme Slavnou podzemní solnou katedrálu Catedral del Sal , vytesanou v původním solném dolu., který vznikl před 250 miliony let pod horami Montaňas de Halito. Uvidíme zde 14 malých kapliček, které představují zastavení na Křížové cestě Ježíše Krista, a hlavní katedrálu. Místní lidé sem pořádají náboženské poutě. Poté navštívíme samotné městečko Zipaquirá , založené již v r.1600 a dosud si zachovalo svůj původní koloniální ráz. Hlavní náměstí je lemováno koloniálními domy s bílými zdmi. Dále pojedeme přes městečko Ráquira, asi nejpestřejší v Kolumbii s atraktivními domy s fasádami v živých barvách. Uchovalo si svůj koloniální původ a jeho název znamená v místním jazyce Čibča „ Město vln „ . Městečko je známé ruční výrobou krásné keramiky, kterou můžete obdivovat nebo zakoupit v mnoha obchůdcích. Pokračování do nádherného koloniálního města Villa de Leyva , založeného v r. 1572. Zachovalo se ve své původní podobě včetně ulic, vykládaných kamennou dlažbou s inkrustacemi fosilií z okolních lomů. Zdi domů jsou nabarveny na bílo, jež je v kontrastu se střechami v barvě terakoty , zelenými dveřmi a balkóny, nádherně zdobenými květinami. Příjezd do hotelu v historickém centru, ubytování, nocleh. Fakultativní večeře.
4. den : Villa de Leyva
Po snídani prohlídka historického centra s koloniální architekturou - hlavní náměstí s přilehlými starými uličkami, kde jakoby se život zastavil kdysi v období španělské kolonie. Poté navštívíme Muzeum El Fósil ,kde se nacházejí kosterní zbytky podivného mořského tvora, zvaného Kronosaurus boyecensis a podobajícího se gigantickému kajmanovi. Jeho stáří se odhaduje na 120 mil. let. Pokračování návštěvou kláštera Ecce Homo, založeného dominikány v r.1620. Jedná se o velkou stavbu z kamene, často obsahujícího fosilie a amonity , v kombinaci s nepálenými cihlami. Výlet zakončíme příjemnou návštěvou vinařství Marqués de Villa de Leyva , založeného r. 1989 a vyrábějícího vína vysoké kvality, zejména Cabernet Sauvignon a Sauvignon Blanc., která již 2x vyhrála stříbrnou medaili v soutěži Concurs Mondial Bruxelles. Ročně vyrobí 25.000 lahví. Degustace vín. Návrat do stejného hotelu na nocleh.
5. den : Villa de Leyva – Bogotá – Medellín
Po snídani odjezd na letiště do Bogoty – cca. 3 hodiny jízdy. Odlet do Medellínu , nazývaného též „ městem věčného jara „ pro své velmi příjemné klima, kdy se teplota pohybuje celoročně mezi 22 a 28 °C, a je způsobeno jeho polohou ve výšce 1.540 m n. m. v údolí Aburrá, obklopeném horami . Je to dnes 2.největší a nejvýznamnější město Kolumbie. Z minulosti spíše známé řáděním drogového kartelu pod vedením Pabla Escobara. S tímto neslavným dědictvím se však dnes prosperující město již dávno vyrovnalo, i když pár objektů, spojených s řáděním drogového bosse, se dosud dochovalo. Po příletu transfer do hotelu na ubytování. Nocleh a fakult. večeře.
6. den : Medellín
Snídaně. Celodenní prohlídka města , které díky řádění drogového krále Pabla Escobara ještě před 20 lety patřilo k nejnebezpečnějším městům světa, avšak dnes je 2.nejvýznamnějším městem země a patří k nejinovativnějším a nejmodernějším městům světa. Bylo investováno mnoho prostředků do infrastruktury a školství. Seznámíme se s historií i současností této fascinující , transformované metropole. Místní však mnohdy vnímají dosud Pabla Escobara jako kontroverzní osobnost, poněvadž se zasloužil o výstavbu mnoha škol, nemocnic, bytů pro ty nejchudší, kostelů, aj. Některé objekty, s ním spojené, uvidíme. Prohlédneme si historické centrum Medellínu, čtvrť El Poblado, v parku Berrío si poslechneme produkci místních tradičních hudebníků . Vydáme se na slavné náměstí Plaza Botero s díly tohoto známého umělce, jehož slavné sochy se staly emblémem města. Pozemní lanovkou Metrocable vyjedeme do čtvrti Santo Domingo, která byla jednou z nejpostiženějších v dobách řádění kartelu. Lanovka měla zpřístupnit centrum města pro lidi, často žijící na okraji společnosti a obývající jeho periferii. V průběhu prohlídky bude oběd. Nocleh ve stejném hotelu.
7. den : Medellín – Cartagena
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Cartageny – nádherného přímořského města u Karibiku na severu Kolumbie, z něhož dosud dýchá jeho bohatá koloniální historie – staré koloniální domy, úzké uličky s kamenným dlážděním, malebná náměstíčka s kašnami. Tento koloniální klenot u Karibiku se již v 16.století rozvinul ve významné obchodní centrum, neboť to bylo 1.španělské město v kontinentální části Jižní Ameriky a jeden z nejvýznamnějších přístavů španělské flotily. Cartagena je městem historie, které inspirovalo řadu umělců, spisovatelů, hudebníků a historiků. Toto vibrující a barevné město jako z pohádky vždy uchvacovalo své návštěvníky. Centrum města a jeho opevnění bylo zapsáno na seznam UNESCO. Transfer do hotelu v historickém centru města , ubytování. Odpoledne : prohlídka města, při které se vydáme ke klášteru Convento de la Popa, nacházejícím se na nejvyšším vrcholu města ,odkud se můžete kochat nádhernými výhledy na Cartagenu. Klášter byl postaven v 17.stol. řádem Augustiánů . Pokračovat budeme k pevnosti Castillo de San Felipe de Barajas na vrcholu San Lázaro , kterou postavili Španělé v 17.stol. a je považována za největší opevnění ze všech španělských kolonií. Měla chránit město proti jakýmkoliv útokům a v jejím podzemí je spletitý systém tunelů, které měly sloužit jako skrýš i únikové cesty. Poté si užijeme procházku kolem Las Bóvedas = soustava 23 zaklenutých staveb , postavených v 18.stol. jako poslední koloniální projekt pro vojenské účely uvnitř města, obehnaného hradbami. Tyto klenby byly používány Španěly jako sklady munice a zbraní, ale také jako vězení. Dnes slouží jako soustava obchůdků s řemeslnými výrobky, starožitnostmi, šperky, módními oděvy, bary, galeriemi. Prohlídku ukončíme návštěvou kostela San Pedro de Claver,jež je součástí kláštera z 17.stol. Je pojmenován podle jezuitského kněze, který věnoval svůj život církvi a také pomoci africkým otrokům, kteří byli přiváženi do zdejšího přístavu. Příbytek, kde San Pedro Claver žil a zemřel též uvidíme. Návrat do hotelu na nocleh. Fakult. večeře.
8. den : Cartagena – Islas del Rosario
Snídaně. Celodenní lodní výlet na ostrovy Islas del Rosario , jež jsou soustavou 27 malých korálových ostrovů v Karibiku , vzdálených 45 km od Cartageny. Strávíme nádherné chvíle na jednom z těchto ostrovů – Isla Grande koupáním či šnorchlováním v azurových vodách Karibiku a odpočinkem na sněhobílých korálových plážích. Ostrovy byly r. 1977 vyhlášeny jako Národní přírodní park a vyskytuje se na nich více než 1300 druhů živočišných a rostlinných druhů. Na ostrově bude podáván oběd. Návrat do hotelu na nocleh.
9. den : Cartagena
V další části dne volno k nákupům, procházkám a odpočinku. Nocleh ve stejném hotelu.
10. den : Cartagena – Santa Marta
Po snídani odjezd do přímořského města Santa Marta u Karibiku – cesta cca. 4 hodiny. Město patří k nejstarším městům kontinentu, bylo založeno již r.1525 jako první španělská osada v Jižní Americe. Toto nádherné koloniální město má úžasnou polohu v chráněné zátoce v podhůří Sierra Nevady. Klidné moře umožňuje úžasné plavání a šnorchlování podél nádherných korálových útesů. Oblast má velmi příjemné klima, kde teploty díky horám nedosahují tak vysokých hodnot. Na přímořské promenádě se nachází řada restaurací, kaváren, barů.
Po příjezdu ubytování v hotelu.
Odpoledne : prohlídka města , při níž uvidíme historické centrum s katedrálou, jež je považována za nejstarší v Jižní Americe, a další historické objekty. Seznámíme se s historií města - koloniální bašty z období 16.-17.stol. , jež byla loajální Španělské koruně i v období boje za nezávislost, takže byla posledním místem ,jež dobyl osvoboditel Simón Bolívar . Navštívíme quintu / usedlost / Quinta de San Pedro Alejandrino , kde Bolívar r. 1830 zemřel. Tato nádherná koloniální hacienda byla vyhlášena jako národní památník a je příkladem koloniální vesnické architektury , obklopené botanickou zahradou. Prohlídku ukončíme projížďkou podél nejhezčích pláží města – El Rodadero a Taganga. Návrat do hotelu na nocleh. Fakult.večeře.
11. den : Národní park Tayrona
Snídaně. Celodenní výlet do nár.parku Tayrona, který patří pro svou polohu na úpatí mohutné Sierra Nevady de Santa Marta a zároveň na úchvatném pobřeží Karibiku a díky bohatosti tropické vegetace k nejkrásnějším parkům Kolumbie. Pobřeží parku je lemováno korálovými útesy a krásnými bílými plážemi . Projedeme se parkem a poté bude čas ke koupání v klidné zátoce, připomínající přírodní bazén . Během výletu bude podáván oběd.
12. den:  Santa Marta - Bogota
Snídaně. Transfer na letiště v Santa Marta a odlet do Bogoty. Po příletu transfer do hotelu a cestou návštěva slavného Muzea zlata, které obsahuje největší sbírku zlatých předmětů z prekolumbovského období na světě.
Ubytování a nocleh. Fakult. večeře.
13. den: Bogota – Evropa
Snídaně. Dopoledne volný program ve městě. Kolem poledne transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem.
14. den : přílet do Prahy

CENA ZAHRNUJE:

• leteckou přepravu Praha – Bogota – Praha s přestupem v Evropě vč. letištních, bezpeč. a palivových tax
• vnitřní přelety : Bogota – Medellín, Medellín – Cartagena, Santa Marta – Bogota vč. tax
• transfery letiště – hotel – letiště
• 13x ubytování se snídaní v hotelích kategorie 3*superior a 4* ve 2-lůžkových pokojích
• 4x oběd v průběhu výletů
• dopravu klimatizovaným autobusem / mikrobusem
• vstupy do národních parků a všech pamětihodností dle programu
• služby českého průvodce
• služby místních průvodců
• lodní výlet na ostrovy Islas del Rosario
• návštěvu vinařství s degustací
• zákonné pojištění CK proti úpadku

POVINNÉ PŘÍPLATKY :

• pojištění léč. výloh v zahr. a storna (do 100.000 Kč ) + připojištění Covid :14 dnů x190= 2.660 Kč
( pro osoby do věku 75 let )
• spropitné pro místní průvodce a řidiče : 2 + 2 USD/os/den – splatné na místě v hotovosti 1.den pobytu
• odletová taxa : cca. 40,- USD / splatná na letišti v hotovosti /

CENA NEZAHRNUJE:

• jiné fakultativní vstupy a výlety
• nápoje u jídel kromě snídaní
• konzumace z minibarů v hotelích

FAKULT. PŘÍPLATKY
• příplatek za ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 18.000,- Kč

Min. počet účastníků : 10 osob

Poznámky :
Vzhledem k dlouhodobému plánování zájezdů i déle než 1 rok před realizací může v důsledku změn letových řádu dojít k posunu termínu v rozmezí +/- 3 dny.

Dle momentální situace na místě může dojít dle uvážení místních, poměrů znalých průvodců , k přesunům programů, přičemž ale bude dodržen jejich původní rozsah.