Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
Země ohně, ledu, sopek a horkých pramenů
Drsná země, plná krás a protikladů s přírodními klenoty - ledovci, vulkány, jezery, horkými gejzíry a panenskými horami.
 

9 dnů / 7 nocí
Jen 5 pracovních dnů !
Komfortní ubytovací verze - výhradně hotely !!

Termín: 4. 6. - 12. 6. 2022
Číslo zájezdu: ISL 0406
Cena: při min. 20 os. = 56. 990,- Kč

Program:

1. den: Praha - Keflavík
Odlet z Prahy do Keflavíku, transfer do hotelu v hlavním městě Reykjaviku ubytování, nocleh.
2.den: Vodopády Skogafoss a Seljalandsfoss
Po snídani se vydáme na výlet , kde budeme obdivovat největší turistické magnety jihozápadního Islandu.
V jižní části ostrova uvidíme vodopády Seljalandsfoss , padající do jezírka , Skogafoss s 60ti metrovou impozantní stěnou padající vody a také známou pláž Reynisfjara s černým lávovým pískem a překrásnými útesy. V této oblasti se vyskytuje islandský národní pták papuchalek, kterého při troše štěstí zahlédneme. Ubytování v nejjižněji položené, malebné vesničce Islandu – Vík.
3. den: Národní park Skaftafell
Po snídani se vypravíme do národního parku Skaftafell, kde si vychutnáme rozmanitou krajinu plnou zeleně, vodopádů a ledovsů. Ačkoliv je tato oblast lemovaná ledovcovými jazyky, je nejteplejším místem ostrova. Tato část Islandu je často přirovnávána k Alpám. Dále uvidíme unikátní vodopád Svartifoss, padající z z 20-metrové výšky čedičových skal , připomínajících varhany . Obdivovat budeme ledovcovou lagunu Jokulsarlon, plnou plujících ledových ker. Poté odjezd do oblasti fjordu Hornafjordur, odkud uvidíme druhý největší ledovec Evropy Vatnajokull. Odjezd na ubytování a nocleh.
4.den: Oblast Eastfjords
Po snídani odjedeme do překrásné a nedotčené oblasti Eastfjords. Pojedeme podél pobřeží a strmých útesů, přes rybářské vesničky a hluboká údolí. Tato oblast je nejzalesněnější částí celého ostrova. Poté přijedeme do městečka Egilsstadir, jež je s 2 200 obyvateli největším městem východní části Islandu. Příjezd na ubytování.
5. den: Vodopády a Temný hrad
Po snídani se vydáme k jezeru Mývatn a uvidíme krásný vodopád Dettifoss. Budeme projíždět oblastí s velice aktivní vulkanickou činností. Místní krajina má díky tomuto působení charakteristický ráz s lávovými sloupy, krátery a lávovými poli. Nemůžeme vynechat jedno z nejzajímavějších míst Islandu a tím je Dimmuborgir, nebo-li Temný hrad. Je tvořeno vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary, připomínajícími zříceniny starověkého hradu. Celá tato oblast je navíc velmi bohatá na výskyt rozmanitých ptačích druhů. Další zastávkou bude Godafoss, nebo-li vodopád bohů , jež je bezesporu jedním z nekrásnějších vodopádů Islandu. Odjezd na ubytování v Akureyri nebo okolí.
6. den: Pozorování velryb - Hraunfossar - Barnafoss
Po snídani budete mít dnes možnost zúčastnit se fakultativního výletu lodí za pozorováním velryb. Poté navštívíme vodopády Hraunfossar. Jedná se hned o několik vodopádů, jež jsou tvořeny menšími potůčky tekoucími z lávového pole sopky. Co by kamenem dohodil se nachází další nádherný vodopád Barnafoss, který shlédneme. Odjezd na ubytování.
7. den: Národní park Thingvellir
Po snídani se vydáme směrem na jih a uzavřeme okružní putování po ostrově. Budeme moci obdivovat 30 km dlouhý fjord Hvalfjordur Dále navštívíme národní park Thingvellir ( UNESCO ) , kde byl již v roce 930 n.l. založen jeden z nejstarších parlamentů na světě, jehož pozůstatky jsou zde stále k vidění. Uvidíme také příkopovou propadlinu, jež je vrcholem Středoatlantského hřbetu , oddělujícího tektonické desky. Poté uvidíme gejzír Strokkur , který každých 7 minut tryská horkou vodu až do výše 40 metrů., nebo nejkrásnější vodopád Islandu – Gullfoss, jehož vody padají do kaňonu z výšky 32 metrů. Obě tato místa jsou součástí tzv.Zlatého okruhu , jež je symbolem celého ostrova. Pozdě odpoledne příjezd do Reykjavíku . Ubytování.
8. den: Hlavní město Reykjavík a Modrá Laguna.
Po snídani prohlídka hlavního města Reykjavíku . Odpoledne individuální program. V podvečer návštěva a možnost koupání ve světoznámé Modré laguně ( vstupné je zahrnuto v ceně zájezdu ). Ve večerních hodinách transfer na letiště a v noci odlet z Keflavíku do Prahy.
9.den: přílet do Prahy.
Dopoledne přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:
leteckou dopravu Praha - Keflavík - Praha vč. let. a bezpečnostních tax

  • * transfer letiště-hotel-letiště
  • * dopravu dle programu
  • * 7 x nocleh v hotelích ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím
  • * 7x snídani
  • * vstupy do uvedených objektů a muzeí
  • * vstup do Modré laguny
  • * průvodce Delfin Travel po celé trase v češtině
  • * zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
• fakultativní výlety – např. „ Pozorování velryb „, aj.
*spropitné pro místní personál nebo jiné výdaje

Povinné příplatky :
• Povinné pojištění léčebných výloh v zahraničí a storno vč. připojištění Covid: 882 ,- Kč

Fakultativní příplatky:
Ubytování v jednolůžkovém pokoji: 12.990,- Kč
Minimální počet účastníků: 20 osob

Poznámka:
* Zájezd organizován ve spolupráci s CK Delfin Travel
* Změna dne odletu vyhrazena pro případ změny letových řádů.