Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
Maroko - země pohádek tisíce a jedné noci.
8 dnů / 7 nocí - pouze 5 pracovních dnů !
 
 
Kouzelný MARRAKECH = „ Brána pouště “  či  „ Černá perla jihu „ a pobyt u moře ve vyhlášeném letovisku AGADIR s výletem !  Luxusní ubytování  – výhradně hotely 4* a 5*  s polopenzí a All Inclusive !!!
 
Termín:  30. 09. – 7.10. 2023                                
Číslo zájezdu : MAR 3009                            
Cena: při min.15 os. = 36. 900,- Kč             
           při min. 10 os. = 39. 950,- Kč
 
Program:
1 den: Praha / resp. Vídeň / - Marrakech
Odlet ráno z Prahy / resp. Vídně pro slovenské účastníky / s přestupem ve Vídni  do Marrakeche  - snad nejkouzelnějšího marockého města , zvaného :“  Brána pouště „ , Černá perla jihu „  či „ Růžová pohádka „  Transfer do hotelu , ubytování. Odpoledne : prohlídka slavných zahrad Majorelle – oázy klidu a krásy za zdmi rušného města, které založil a postavil si tu i svou rezidenci franc. malíř  a architekt J. Majorelle . Po jeho smrti  komplex chátral a o jeho záchranu se zasloužil světoznámý módní návrhář Yves Saint Laurent, který areál r.1980  koupil , zrekonstruoval a nechal vysázet  rostlinstvo 5 kontinentů . Palmy, cypřiše, bambusy, agáve, kapradiny, pomerančovníky, bílé lekníny, oslnivě pestré bouganvilie a muškáty v kombinaci s četnými zurčícími fontánami a potůčky s kobaltově modrou barvou staveb evokují kouzlo Orientu, který YSL  tak miloval . Narodil se v Alžírsku a severní Afriku miloval a v zahradě nalézal inspiraci, klid a únik před problémy. Návrat do hotelu a večeře. Večer :  návštěva slavného náměstí Jamaa-el-Fnaa, které je jedním velkým divadlem pod širým nebem s proslulými trhy se zaříkávači, léčiteli, šamany, kejklíři, plivači ohně, břišními tanečnicemi, vypravěči historekNávrat do hotelu na nocleh.
2. den: Marrakech
Po snídani prohlídka královského města Marrakech  nazývaného „ Černá perla jihu“ či „ Brána pouště „ , jež nás okouzlí orientálním koloritem islámské arabské architektury. Uvidíme minaret Kutubija, zahrady Menara, královské hrobky dynastie Saadiů , palác Bahía, starou Medinu s tržnicí. Odpoledne : volno k indiv. procházkám. a nákupům z bohatého spektra všemožných suvenýrů ve staré Medině. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.
3.den : Marrakech – Agadir  
Kolem poledne odjezd autobusem do letoviska Agadir. Po příjezdu ubytování v hotelu s konceptem All Inclusive.
4 - 7. den : odpočinek u moře v letovisku Agadir
Odpočinek u moře v kvalitním  hotelu Iberostar Founty Beach  4* , položeném přímo u pláže , jejíž část je vyhrazena pouze pro hotelové hosty, program All Inclusive. V průběhu pobytu  bude organizován celodenní výlet s obědem do známého , typického a malebného  městečka Essaouira na pobřeží Atlantiku , založené Portugalci v r.1506, kdy na blízkém ostrově Mogador ( 2 km od pevniny )  postavili pevnost Castelo Real de Mogador. V 18.stol. se v místním významném přístavu,založeném rovněž Portugalci,  obchodovalo a mandlemi, olivovým olejem, pštrosím peřím a dovážen byl naopak čaj a bavlna. V 60 letech 20.stol. se stalo oblíbeným cílem příslušníků komunity hippies. Město bývá nazýváno „ Městem větrů „ a je oblíbeným centrem windsurfingu. Bylo zapsáno na seznam svět. dědictví UNESCO. 
8.den : transfer na letiště  Agadir – Marrakech -  odlet do Prahy
Po snídani odjezd autobusem na letiště v Marrakechi , odpoledne odlet letadla  do Prahy s přestupem ve Vídni. Večer přílet do Prahy.
 
Cena zahrnuje:
leteckou dopravu Praha - Marrakech - Praha  s přestupem  vč. let. a bezp. tax * transfer letiště-hotel-letiště * dopravu autokarem / minibusem  s klimatizací ( dle počtu účastníků ) Marrakech - Agadir - Marrakech * 2 x nocleh v hotelu  5* v Marrakechi  (dle místní kategorizace) * 5x nocleh v hotelu 4* v Agadiru  * 2  x polopenzi  *  5x All Inclusive * vstupy do uvedených  objektů v Marrakechi  * celodenní výlet s obědem – Essaouira * speciální místní průvodci na program v Marrakechi a výlet Essaouira  * průvodce PAN´EUROP po celé trase * zákonné pojištění CK proti úpadku.
 
Cena nezahrnuje:   * nápoje u večeří v Marrakechi a při obědě u výletu Essaouira
 
Povinné příplatky :
  • Povinné pojištění léčebných výloh v zahr. a storno : ( 8 dní x 40) = 320  + 532 Kč
  • Spropitné pro místní průvodce a řidiče : 200,- Drh  / splatné na místě |/
Fakultativní příplatky:
Ubytování v jednolůžkovém pokoji: 10.000,-  Kč
 
Minimální počet účastníků: 10 osob
 
Pozn. : V souvislosti s dlouhodobým plánováním poznávacích zájezdů i více než 1 rok předem může dojít v návaznosti na možné změny letových řádů let. společností k posunu odletu v rozsahu +/- 3 dnů.
 
Popis hotelu v Agadiru :
 
Hotel IBEROSTAR FOUNTY BEACH 4*
Poloha
Rozsáhlý hotelový areál se nachází 1 km od centra města Agadir s kavárničkami, bary, restauracemi a obchody (pohodlně dostupné místní dopravou nebo levným a spolehlivým taxi). Krásná písčitá pláž s jemným pískem a se zónou, vyhrazenou jen pro hotelové hosty  se slunečníky a lehátky zdarma se nachází přímo u hotelu (vstup přes pěší promenádu). 
Vybavení
Rozsáhlý hotelový komplex se sestává z několika budov a je postaven do tvaru písmene U,  v jehož středu se nachází krásná zahrada plná palem,  s bazénem a sluneční terasou (disponuje 470 pokoji ) . Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, směnárnou a prostorným lobby (WiFi v lobby zdarma), hlavní restaurace, restaurace s obsluhou (marocká, nutná předchozí rezervace), bar, snack bar, lobby bar, obchod, kadeřnictví, internetový koutek (za poplatek), konferenční místnost (pro 370 osob), bazén (lehátka a slunečníky zdarma), dětský bazén, mini klub, krytý bazén, sportoviště a SPA a wellness centrum.
Ubytování
Moderně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek jsou vybaveny sociálním zařízením (vana nebo sprcha, vysoušeč vlasů, toaleta), satelitní TV, klimatizací, minibarem (za poplatek), trezorem (za poplatek) a balkonem nebo terasou. Za příplatek je možnost ubytování v Junior suitách (2 koupelny, 2 WC a 2 balkony). Dětská postýlka a vysoká jídelní židlička je k dispozici na vyžádání. 
Strava
All inclusive stravováni od 10:00 do 24:00 lze čerpat ve vybraných prostorách hotelu a obnáší plnou penzi formou bufetu, během dne lehké občerstvení (pečivo, zákusky, káva, čaj), neomezené množství rozlévaných alkoholických ( pivo, víno, vodka, rum, likéry, whisky, míchané nápoje ) a nealkoholických nápojů místní výroby. Během večeře je vyžadováno formální oblečení.
Služby
Luxusní hotelový komplex si získává své klienty polohou přímo na krásné písčité pláži i rozsahem nabízených služeb a jejich dobrou úrovní. Zajišťuje pravidelné bohaté animační programy pro děti (kvízy, soutěže, karaoke, kreativní dílny, mini klub, hřiště, dětský bazén) i dospělé a večerní zábavné show. Umožňuje celou řadu sportovních aktivit jako např. fotbal, basketbal, plážový volejbal, stolní tenis, fitness, šipky, boccia, lekce tance a za poplatek tenis (3 kurty), golf – v blízkosti hotelu se nacházejí 3 golfová hřiště ) a motorizované i nemotorizované vodní sporty na pláži. Pro relaxaci je určeno moderně zařízené SPA a wellness centrum, které nabízí za poplatek řadu procedur jako např. masáže, saunu, vířivku, páru, kadeřnictví, kosmetické ošetření, pedikůru, manikůru, tělové zábaly apod. 
Služby za poplatek
Internet, služby SPA a wellness centra, minibar a trezor na pokoji, vodní sporty na pláži, golf, rodinný pokoj nebo junior suite. 
Pláž
Krásná široká písčitá pláž  ( jemný písek ) s pozvolným vstupem do moře a pestrou nabídkou motorizovaných i nemotorizovaných vodních sportů (za poplatek) se nachází přímo před hotelem ( vstup přes pěší promenádu ). Hoteloví hosté mají k dispozici vyčleněnou část s lehátky a slunečníky zdarma a plážové osušky oproti záloze.