Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
AFRICKÉ DOBRODRUŽSTVÍ  A SNĚHOBÍLÉ PLÁŽE
Safari v nejlepších lodgiích v Tanzánii a pobyt na Zanzibaru v LUX. hotelu 5* s All. INCL
Národní park Tarangire, Národní park Serengeti, kráter Ngorongoro
Ubytování v nejlepších lodgiích v Tanzánii a LUX. hotelu  PLANHOTEL GEMMA DELL´est  5*+ ZANZIBAR
 
Termín :        27. 9. - 6. 10. 2020                
Č.zájezdu:   TAN 2709
Cena :          136.000 ,- Kč 
Program :
 
1.den : odlet z ČR do Tanzanie s přestupem v Evropě
Odlet z Prahy do Tanzanie s přestupem. Večer přílet na letiště Kilimanjaro a transfer do lodge na ubytování. Večeře, nocleh.
 
2.den : Arusha   - národní park  Tarangire
Po snídani a krátkém briefingu  se vydáte na cestu do NP Tarangire, který se rozkládá na ploše téměř 2 600 km2 a jedná se o šestý největší NP Tanzanie. Je považován za jeden z nejkrásnějších a nejlepších ve Východní Africe na pozorování slonů, kteří se chodí napájet k řece Tarangire, po níž je park pojmenován a která protéká jeho středem. Pro park je typická rozsáhlá savana s působivými baobaby. Kromě slonů budete mít možnost také vidět masajské žirafy, různé gazely a antilopy, zebry, buvoly, lvy, levharty a více než 100 druhů ptáků. V průběhu programu bude podáván oběd formou picnicu. Po dni pozorování zvířat přijedete na ubytování do lodge. Večeře a nocleh.
 
3.den : NP Tarangire – NP Serengeti
Po snídani se vydáme směrem k Rift Valley přes Mto wa Mbu a Karatu v chladnější oblasti kráterové vysočiny. Přijedeme do chráněné oblasti Ngorongoro a zastavíme na vyhlídce s úžasným pohledem na kráter. Po nezpevněné silnici plné zatáček se vydáme kolem krátera a spustíme dolů, projedeme kolem několika typických masajských vesnic. V místě Naabi Hill vjedeme do NP Serengeti , projdeme se k vyhlídce s úžasnými pohledy na typické serengetské savanové pláně. Zde pochopíte význam slovního spojení  „ nekonečné pláně“ . Jižní pláně vypadají jako nekonečné, táhnou se k horizontu a přerušovány jsou tzv. kopjes neboli ostrůvky skal , jež tvoří podivně vypadající skalní formace. Tyto pláně jsou jedinečnou oblastí , která nabízí největší koncentraci rovinné zvěře v Africe , ne-li na celém světě , a jsou  ideálním místem, kde loví gepardi a další velké kočky. Můžeme zde vidět kompletní „ Velkou pětku „=  lev, slon, buvol, nosorožec a leopard. Pokračovat budeme do centrální části NP Serengeti. Příjezd na ubytování do lodge. Nocleh a večeře.
 
4.den : NP Serengeti
Po snídani dnes máte celý den na průzkum NP Serengeti, podle ročního období je šance vidět i velkou migraci pakoňů , zeber a Thompsonových gazel. V čase tzv. „ malého období dešťů „ v říjnu a listopadu obvykle je vidět stáda,migrující z keňského NP Masai Mara přes severozápadní část Serengeti  na pláně na jihu.  Po „ velkém období dešťů „ v dubnu,květnu a červnu zase stáda migrují zpět. S výkyvy srážek v posledních letech se však doby tahů zvířat a trasy mohou lišit.  Váš průvodce-řidič ví, kde zvířata v nár.parku najít a najde pro Vás nejlepší místa k pozorování. Z býložravců zde můžete vidět pakoně, zebry, gazely, topi, buvoly a několik druhů antilop,  z šelem : lvy, leopardy, gepardy, hyeny. Migrace samozřejmě přitahuje predátory, takže při troše štěstí uvidíte některé z nich „ v akci „ V průběhu safari bude podáván oběd ve formě picnicu. Návrat  na ubytování do stejné lodge. ( snídaně, oběd, večeře ) .
 
5.den : NP Serengeti – chráněná oblast  kráteru Ngorongoro – Karatu
Po snídani  obědě formou pikniku opustíte Serengeti a a pojedete ke kráteru Ngorongoro , jakmile se dostanete na okraj kráteru, uvidíte obrovskou kalderu  krátera Ngorongoro v celé její kráse s průměrem 19 km. Rezervace Ngorongoro byla založena již r.1959. Neochraňuje pouze fascinující flóru a faunu, ale i nádherné hory, vyhaslou a činnou sopku, , archeolog.naleziště, řeky, jezera nebo písečné duny. KráterNgorongoro je se svou šířkou 19 km a  a hloubkou 610-760 m  jedním  největších vulkanických kráterů světa a  byl dokonce zapsán na listinu památek UNESCO. Kráter s velkými travnatými plochami a a stromy akácií  je sezónním domovem pro více než 25.000 zvířat  včetně různých druhů ptáků, hyen a také Velké pětky. V průběhu dne bude podáván oběd formou picnicu. Opět vystoupáme po jedné z cest na okraj krátera a přijedeme do Karatu na vysočině  Ngorongoro ,kde strávíme noc v jedné z lodge. Ubytování v lodge a večeře .
 
6.den : Karatu – Arusha – Zanzibar
Po snídani se vydáte na zpáteční cestu do Arushy k odletu na Zanzibar. Odlet na Zanzibar v odpoledních hodinách. Po příletu transfer do hotelu na ubytování  v hotelu 4* se systémem All Inclusive. Ubytování a večeře.
 
7.-9.den : pobyt na Zanzibaru
Pobyt na Zanzibaru v hotelu 4*  se systémem All Inclusive
 
10.den : odlet do ČR
Snídaně, transfer na letiště na Zanzibaru a odlet zpět do ČR s přestupem v Nairobi a Evropě. Večer návrat do Prahy .
 
Popis hotelu Planhotel Gemma Dell´est na Zanzibaru:
 
Luxusní, elegantní  5* hotel , určený pro nejnáročnější klientelu má 138 přízemních pokojů  , umístěných nad pláží v krásné tropické zahradě na severu ostrova přímo u nejkrásnější pláže Kendwa. Vzdálenost do města Zanzibar je cca. 50 km a na letiště cca. 53 km.
 
Vybavení hotelu
V prostorné , elegantní lobby se nachází recepce, směnárna, obchod se suvenýry. Dále má hotel konferenční místnost, business centrum , WIFI připojení zdarma v hotelové lobby, bazén a jacuzzi, 4 restaurace a 3 bary, terasu s výhledem na oceán. Služby za poplatek : room servis, hlídaní dětí – au pair, masáže, lázně, prádelna
 
Vybavení pokojů Deluxe   
Umístění těchto pokojů je ve svahu nad pláží . Mají vlastní sociální zařízení s koupelnou a WC, sprchou a bidetem , vysoušečem vlasů, individuálně nastavitelnou klimatizaci, stropní ventilátor, moskytiéru, telefon, minibar, TVsat, trezor, varnou konvici, terasu s výhledem na oceán .
 
Vybavení pokojů Villa Club
Umístění pokojů v zahradě nejdále od pláže. Mají vlastní sociální zařízení s koupelnou a WC, sprchou a bidetem , vysoušečem vlasů, individuálně nastavitelnou klimatizaci, stropní ventilátor, moskytiéru, telefon, minibar, TVsat, trezor, varnou konvici, terasu s výhledem do zahrady .
 
Pláž
Krásná  písčitá pláž  s jemným bílým pudrovým pískem a pozvolným vstupem do moře se nachází přímo u hotelu  s přístupem přes hotelovou zahradu.  Minimální rozdíly mezi přílivem a odlivem umožňují využití pláže po celý den.  Zdarma lehátka a slunečníky v zahradě přiléhající k pláži.
 
Zábava a sport
Bazén s oddělenou částí pro děti , u bazénu zdarma lehátka, slunečníky, matrace a osušky, fitness centrum, tenisový kurt za poplatek, potápěčské centrum PADI, centrum vodních sportů- disciplíny za popl. : katamarány, windsurfing, kánoe, plachtění, jízdy na banánu, vodní lyže ,aj. Lázně Rain Spa : za popl. : turecká lázeň, hydroterapie, masáže s přírodní kosmetikou .
 
Stravování
Hotel má 4 restaurace a 3 bary :
Restaurace Pavilion – švédské stoly, mezinárodní kuchyně vč.vegetariánské stravy
Coral Cove – restaurace s obsluhou jen pro večeře ( nutná rezervace )
Sea Breezes – á la carte rest. , na molu
Beach Grill  -  á la carte rest. , specializovaná na ryby a mořské plody (za popl.)
Bary :  lobby bar, bar u bazénu, bar na molu, na pláži :  Cafe Moresco a Sunset Bar
Stravování je systémem  All Inclusive formou bufetu a zahrnuje snídaně, obědy, večeře, snacky během dne , nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje místní výroby , pivo, víno .
 
Cena zahrnuje :
 • Leteckou dopravu Praha – Tanzanie – Praha s přestupy  včetně tax
 • Leteckou přepravu Arusha – Zanzibar a Zanzibar –Nairobi – Evropa
 • Na místě dopravu džípy typu 4x4
 • Transfer letiště-hotel – letiště na Zanzibaru
 • 5 x nocleh v  lodžích  popř. luxusních stanech s vlastním přílušenstvím 
 • Plnou penzi v průběhu safari
 • 4 x nocleh v lux.hotelu 5*+ Planhotel Gemma Dell´est  na Zanzibaru s All Inclusive
 • Místní průvodce v angličtině s překladem do češtiny při safari a služby delegáta na Zanzibaru
 • Vstupné do uvedených  národních parků
 • Voda v průběhu safari / 3 l / os./den /
 
Povinné příplatky :
 • Pojištění léčebných výloh a storna   : (57,-  x 10  ) = 570,-   +  1.355,- Kč
 • Bakšišné pro místní průvodce a řidiče  : 2 +  2 ,- USD /os./den
 • Víza do Tanzánie: 50,- USD ( splatné po příletu na letišti v Tanzánii )
 • Příplatek za 1-lůžkový pokoj :  20.500,- Kč
 
Min.počet účastníků :    10 osob          
Poznámka : Zájezd organizování ve spolupráci s CK Stella Travel .

Provozní doba

Pondělí : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Úterý : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Středa : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Čtvrtek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Pátek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00