Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
VELKÝ OKRUH MEXIKEM - AZTÉCKÝ A MAYSKÝ OKRUH  
Velmi  kvalitní 4-5* hotely, pobyt na Mayské riviéře v lux. hotelu Paradisus La Perla 5* ( určen jen pro dospělé )  s All Inclusive
14 dnů / 12 nocí
 
 
Termín : 17. 11. – 30. 11. 2023                                 
Číslo zájezdu: AZM 1711
Cena : při min. 14 os. : 89. 990,- Kč                   
           při min. 10 os. : 98. 500,- Kč
Uzávěrka přihlášek : 10. října  2022
1.záloha: 5.000 Kč do 25.10. 22´/
2.zál. : 20.000 Kč do 20.11.22 /
3.zál.:20.000 do 15.12.22
doplatek: 5 týdnů předem
 
Program :
 
1. den: Praha - Mexico City
Odlet z Prahy resp. Vídně za přípl.  s přestupem v Evropě do Mexika, přílet do Mexico City, transfer do hotelu, ubytování v centru.
2. den: Mexico City
Po snídani prohlídka hl. města Mexico City, při níž uvidíme: hlavní náměstí Zócalo s mnoha koloniálními budovami, Národním palácem a katedrálou, pozústatky aztéckého hl.města Tenochtitlán, slavné nástěnné fresky – murales od Diega Rivery,aj. Odpoledne: návštěva plovoucích zahrad Xochimilco a světoznámého Muzea antropologie, považovaného  za jedno   z nejzajímavějších  a nejbohatších muzeí světa, s bohatými sbírkami předmětů indiánských kultur Aztéků, Toltéků, Mayů. Nocleh ve stejném hotelu. Fakult.večeře.
3. den: Mexico City – Teotihuacan:  pyramida Slunce a Měsíce – bazilika Panny Marie Guadalupské
Po snídani výlet do snad nejznámější archeologické lokality Mexika - Teotihuacanu se slavnými pyramidami Slunce a Měsíce, zbytky starých aztéckých paláců a pevností a Třídou mrtvých, působivým chrámem aztéckého boha Quetzalcoatla. Na zpáteční cestě si prohlédneme snad nejslavnější katolické poutní místo v Mexiku - známou baziliku Panny Marie Guadalupské. Návrat do stejného hotelu na nocleh. Fakult.večeře.
4. den: Mexico City – Tula 
Po snídaní odjezd na výlet do Tuly - hlavního města bývalé říše Toltéků. Návštěva archeologického komplexu bývalého Tollánu s mohutnými kolosy –Atlanty na počest boha Tlaloka, jež se nacházejí na vrcholu obřadní obětní pyramidy, Chrám Jitřenky,aj.  Návrat na nocleh do stejného hotelu . Fakult.večeře.
 5. den: Mexico City  – Mérida
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Méridy. Cestou z letiště panoramatická okružní jízda Méridou - zvanou „ Bílé město „ , jež je hlavním městem státu Yucatán  : promenáda Montejo, Památník vlasti, hlavní náměstí Hidalgo,  katedrála,guvernérův  palác,aj. Odjezd do hotelu na ubytování. Fakult.večeře.
6. den : Mérida – Uxmal – Kabah
Snídaně.  Po snídani výlet s  prohlídkou jednoho z nejdůležitějších pozdně klasických středisek Mayů na Yucatánu – Uxmalu ( památka UNESCO )  s řadou nádherných budov – Palác místodržícího, Kouzelníkova pyramida, míčovna, Želví dům, aj. Pokračování do Kabah – prohlídka archeologického areálu se slavným Palácem masek, jež je vyzdoben třemi stovkami tváří, podobami boha deště Chaca, náboženským centrem a křižovatkou mayských dálnic. Návrat na nocleh do Méridy, fakult. večeře.
7. den : Mérida  - Celestún – Mérida
Po snídani odjezd do přírodní rezervace Celestún na březích Mexického zálivu , s výskytem velkého množství ptactva- tukanů, růžových plameňáků, pelikánů, ale i krokodýlů a opic. Projížďka  na loďkách po rozsáhlém areálu lagun .Návrat  do Méridy na nocleh. Fakult. večeře.
8. den : Mérida -  Chichén – Itzá
Po snídani odjezd na prohlídku snad nejvýznamnější mayské lokality v Mexiku – kultovního  komplexu v Chichén Itzá, kde si prohlédneme slavnou stupňovitou pyramidu zasvěcenou bohovi Kukulkanovi, hřiště na oblíbenou mayskou hru – pelotu, observatoř, Náměstí tisíce sloupů,Chrám válečníků , Chrám jaguárů a posvátný cenot - studni, do níž byly svrhávány lidské oběti pro usmíření bohů. Nocleh a fakult.večeře v Chichen-Itzá.
9. den : Chichén – Itzá  - Tulum – Mayská riviéra
Po snídani odjezd na východní pobřeží Yucatánu ,  prohlídka Tulum - historicky posledního velkého mayského  města a vlastně jediného přístavu  , obklopeného hradbami, prohlídka vykopávek  , mayské pevnosti El Castillo, Chrámu fresek s vyobrazením tří sfér vesmíru dle Mayů,aj. Lokalita Tulum  je přitažlivá svou spektakulární polohou obklopená zelení, avšak zároveň na břehu křišťálově čistého, tyrkysového Karibského moře. Odjezd na Mayskou riviéru na pobyt v luxusním hotelu  Paradisus La Perla 5* s programem All. Inclusive. .
10. – 12. den : pobyt  na Mayské riviéře
 Pobyt  v lux.hotelu Paradisus La Perla 5* s All Inclusive  blízko známého letoviska a centra Mayské riviéry Playa del Carmen a volno k odpočinku.
13. den : odlet z Cancúnu
Snídaně. Volno, transfer na letiště v Cancúnu  a odlet do Prahy a s přestupem v některém z evropských tranzitních měst.
14. den : přílet do Prahy
Přílet na některé z tranzitních letišť v Evropě a následné pokračování do Prahy, resp.Vídně .
 
Základní cena obsahuje:
leteckou přepravu Praha resp.Vídeň za přípl.  - Mexico City a Cancún – Praha resp.Vídeň  (s přestupy v některém z evropských měst ) * transfery letiště - hotel - letiště  * mezinár.  let. a bezpeč. poplatky *  12 x nocleh v hotelích kategorií 4* a 5*  (pokoje s příslušenstvím) *    12 x snídani *  4 x All Inclusive *  dopravu klimatizovanými minibusy dle uvedeného programu * vstupy do hist. památek a muzeí dle uvedeného programu * místní doprovodné mexické průvodce * průvodce PAN´EUROP po celé trase (s překladem do češtiny) * pojištění CK proti úpadku
 
Příplatky:
  • pojištění léčebných výloh v zahraničí a storno: (57 x 14 ) = 798  + 930,- Kč ( do 100.000 Kč )
  • připojištění Covid-19 : 540,- Kč ( do 30.000 Kč )
  • sanitární taxa státu Quintana Roo : 4 noci x cca. 1 USD/os. ( splatná na místě v hotovosti )
  • turistická odletová taxa státu Quintana Roo  : 11,- USD /os. ( splatná  na letišti v hotovosti )
  • spropitné pro místní průvodce a řidiče : 2 + 2 ,- USD/ den  / os. = 55,- USD  ( splatné na místě /
Fakultativní příplatky:                                                                                                                         
  • Večeře - pouze během okruhu  (7 x, tj.2.3.,4.,5., 6.,7.,8.den ) : 3.300 ,- Kč ( nápoje nejsou v ceně )
  • Ubytování v jednolůžkovém pokoji: +  17.500 ,- Kč
Min. počet účastníků :  10
 
Poznámky :
1/ Program zájezdu může být v detailech modifikován, upravováno jeho pořadí dle aktuální situace a zvážení průvodce zájezdu a našeho zahraničního partnera, např. dle momentálního  počasí, avšak při plném zachování jeho rozsahu .
2/ Vzhledem k tomu, že trasy jsou plánovány často v ročním předstihu,přičemž letecké společnosti vydávají letové řády teprve půl roku předem, může dojít k posunu odjezdu zájezdu v rozsahu +/- 3 dny dle aktuálních let.řádů.
 
Popis luxusního hotelu  PARADISUS LA PERLA 5*  na Mayské riviéře
 
Poloha a vybavení
Velmi luxusní, prestižní španělský hotelový resort leží přímo u krásné písčité pláže a jen 15 min.chůze od centra Mayské riviéry – letoviska Playa del Carmen.  Moderní plážový resort, jehož 1 část nabízí ubytování výlučně pro dospělé osoby, disponuje luxusními  suitami, rozmístěnými v několika 3-patrových budovách. Hotel má moderní vstupní halu s recepcí , směnárnu, trezory, lobby bar, 2 hlavní bufetové restaurace 7 a la carte restaurací ( mexická, italská, orientální, argentinská, středomořská, brazilská, gourmet ), 8 barů, kavárnu, WiFi připojení zdarma,fitness centrum, luxusní SPA centrum, kadeřnictví, konferenční místnosti, minimarket, obchod se suvenýry, 2 velké venkovní bazény, snack bary u bazénů, sportoviště.
 
Ubytování
Je zajištěno v části jen pro dospělé v luxusních Junior Suitách se 2 postelemi typu King.size bed  , moderní koupelnou se sprchou , WC, fénem, kosmet.přípravky, župany,pantoflemi ), opticky oddělenou obývací částí se sofá, SAT-TV, telefonem, klimatizací, stropním ventilátorem, minibarem ( denně doplňován ) , trezorem, kávovarem, žehličkou, ,rychlovarnou konvicí, balkonem nebo terasou, WiFi zdarma.
 
Strava
Velmi bohatý All Inclusive ( plná penze ) a během dne lehké občerstvení , neomezené množství rozlévaných alkoholických nápojů ( pivo, víno, likéry, sekt, vodka, rum, whisky, míchané nápoje )  a nealkoholických nápojů místní výroby. Lze využít luxusních a la carte tématických restaurací ( po předchozí rezervaci ).
 
Pláž
Nádherná, dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře ( vhodné i pro neplavce). K dispozici služby plážového baru a lehátka a slunečníky zdarma.