Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
MAYSKÝ  OKRUH a pobyt  na  Riviera Maya v luxusním hotelu IBEROSTAR  PARAISO  MAYA 4* ve stylu starých mayských památek s All Inclusive
/ 13 dní /  11 nocí /                                    
Ubytování v komfortních 4* hotelích !!
 
Termín zájezdu:     16. 11. -  28. 11. 2021      
Číslo zájezdu:         MAY 0303
Cena :                       89. 900 Kč - ( při minim. 10 osob ) 
                                   83. 000 Kč - ( při minim. 15 osob ) 
 
Program zájezdu :
 
1. den : Praha resp. Vídeň - Cancún
Odlet z Prahy resp.Vídně pro slovenské klienty s přestupem na některém z evropských tranzitních letišť . Ve večerních hodinách přílet do Cancúnu, transfer do hotelu, ubytování,fakult.večeře .
2. den : Cancún - Chichén Itzá
Po snídani odjezd na prohlídku snad nejvýznamnější mayské lokality v Mexiku – kultovního komplexu v Chichén Itzá, kde si prohlédneme slavnou stupňovitou pyramidu, zasvěcenou bohovi Kukulkanovi, hřiště na oblíbenou mayskou hru – pelotu, observatoř, Náměstí tisíce sloupů,Chrám válečníků , Chrám jaguárů a posvátný cenot – studni, do níž byly svrhávány lidské oběti pro usmíření bohů. Nocleh a fakult.večeře v Chichen-Itzá.
3. den : Chichén Itzá - Celestún - Mérida
Po snídani odjezd do přírodní rezervace Celestún, s výskytem velkého množství ptactva- tukanů, růžových plameňáků, pelikánů, ale i krokodýlů a opic. Projížďka na loďkách po rozsáhlém areálu lagun . Pokračování do Méridy – nocleh. Fakult. večeře.
4. den : Mérida – Uxmal – Kabah - Campeche
Snídaně. Po snídani krátká prohlídka hlavního města Yucatánu - koloniální Méridy , zvané „ Bílé město „ : promenáda Montejo, Památník vlasti, hlavní náměstí, katedrála,vládní palác,aj. Pokračování prohlídkou jednoho z nejdůležitějších pozdně klasických středisek Mayů na Yucatánu – Uxmalu s řadou nádherných budov – Palác místodržícího, Kouzelníkova pyramida, míčovna, Želví dům, aj. Pokračování do Kabah – prohlídka archeologického areálu se slavným Palácem masek, jež je vyzdoben třemi stovkami tváří,podobami boha deště Chaca, náboženským centrem a křižovatkou mayských dálnic. Nocleh v Campeche, fakult. večeře.
5. den : Campeche – Palenque
Snídaně. Ráno krátká prohlídka Campeche. Přejezd do Palenque. Příjezd v podvečer, ubytování, volno a večeře ( v ceně ) v Palenque.
6. den : Palenque - vodopády Agua Azul
Snídaně. Po snídani prohlídka nádherného archeologického areálu mayského centra uprostřed Chiapaského pralesa , kde uvidíme Chrám nápisů se slavnou hrobkou, chrám Slunce a chrám Kříže, míčovnu,aj. Pokračování ke kouzelným vodním kaskádám , které dle nádherní barvy vody nesou název „ Modrá voda „ a jež jsou ideálním místem pro odpočinek. Večer návrat do hotelu na nocleh v Palenque. Večeře ( v ceně ) , nocleh.
7. den : Palenque – Chicana – Chetumal
Snídaně. Přejezd do Chicana- prohlídka archeologického areálu, který představuje městské sídlo mayské elity z 8.století . Pokračování na nocleh a fakultativní večeři do Chetumalu .
8. den : Chetumal – Mayská riviéra / Riviera Maya /
Po snídani prohlídka města včetně zajímavého Muzea Mayů . Pokračování na Mayskou riviéru do hotelu Iberostar Paraiso Maya 4*, cestou prohlídka Tulum - historicky posledního velkého mayského města a přístavu , obklopeného hradbami, prohlídka vykopávek , pyramid , mayské pevnosti El Castillo, Chrámu fresek s vyobrazením tří sfér vesmíru dle Mayů v lokalitě Tulum, která je přitažlivá svou spektakulární polohou obklopená zelení, avšak zároveň na břehu křišťálově čistého, tyrkysového Karibského moře. Ubytování, volno, večeře - All Inclusive .
9. den : Mayská riviéra
Pobyt na Mayské riviéře s All Inclusive. U studijních cest odborný program. Nocleh.
10. den : Mayská riviéra
Pobyt na Mayské riviéře s All Inclusive.
11. den : Mayská riviéra
Pobyt na Mayské riviéře s All Inclusive.
12. den : transfer do Cancúnu , odlet z Cancúnu do Evropy
Snídaně. Transfer na letiště v Cancúnu, večer odlet do Prahy s přestupem v některém z evropských tranzitních měst
13. den : přílet do Prahy resp. Vídně.

Základní cena zahrnuje :
leteckou přepravu Praha – Cancún – Praha s přestupem v některém z evropských měst * mezinárodní letištní a bezpečnostní taxy * transfery letiště-hotel-letiště * 11 x nocleh v hotelích kateg.4* / 2-lůžk.pokoje s příslušenstvím / * 11 x snídani * 2 x večeři * 4x All Inclusive * dopravu klimatizovanými minibusy dle uvedeného programu * vstupy do historických památek a muzeí dle uvedeného programu * místní doprovodné mexické průvodce * průvodce PAN´EUROP po celé trase / s překladem veškerých výkladů do češtiny/ * zákonné pojištění CK proti úpadku

Příplatky :
* Pojištění léčebných výloh v zahraničí a storno : ( 57,- x 13 ) = 741,- + 930,-Kč (do 100.000 )
* Připojištění Covid-19 : 590,- Kč
* Spropitné pro místní průvodce a řidiče : 2 + 2 ,- USD/os. / den / splatné na místě /
* Sanitární taxa : 13 dnů x cca. 1,-USD/os. ( splatné na místě )

Fakultativní příplatky :
* Večeře / 5 x / : 4.100 ,- Kč
* Ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 16.700 ,- Kč
* Odborný program / jen u studijních cest / : 2.000,- Kč

Min. počet účastníků : 10

Poznámky :
1/ Program zájezdu může být v detailech modifikován, upraveno jeho pořadí dle aktuální situace nebo klimatických podmínek a zvážení průvodce zájezdu a našeho zahraničního partnera, avšak při plném zachování jeho rozsahu.
2/ Vzhledem k dlouhému časovému předstihu, ve kterém se trasy připravují, kdy mnohdy letecké společnosti nemají stanoveny definitivní letové řády / jsou určovány vždy jen na 6 měsíců dopředu /, může dojít k posunu termínu zájezdu v rozsahu do +/- 3 dnů.

Popis hotelu IBEROSTAR PARAISO MAYA 4* / dle místní kategorizace dokonce 5* /

Luxusní hotel vyhlášeného španělského hotel.řetězce , postavený ve stylu mayských památek a vyznačující se vysokou kvalitou svých služeb. Hotel se nachází přímo na jedné z nejlepších, písčitých pláží Karibiku- Playa Paraiso mezi Cancúnem a známým letoviskem Playa del Carmen, jež je nejživějším a nejoblíbenějším centrem Mayské Riviéry. Do tohoto střediska, vzdáleného od hotelu cca.20 km ,Vás několikrát denně zaveze hotelový shuttle-bus.Vzdálenost hotelu od letiště v Cancúnu je cca. 40 km. Hotel patří do vyhlášené, velmi kvalitní španělské hotelové sítě Iberostar , která má na Riviera Maya dalších 5 hotelů a vyznačuje se velmi kvalitními službami. Hotel byl vybudován v r. 2004 v mayském stylu a jeho jednotlivé objekty představují repliky některých známých mayských památek, takže na hosty působí jako by se ocitli v muzeu. Lobby-bar je dokonce přesnou replikou slavné pyramidy v Chichén Itzá. Hotel se vyznačuje vysokou kvalitou ubytovacích a gastronomických služeb a širokou nabídkou zábavy a sportovního vyžití.
Vybavení hotelu :
Hotel je tvořen 5 třípatrovými budovami, má konferenční sály, hernu/čítárnu, 5 bazénů, bazén s vlnobitím, línou řeku, fitness, lázně ParkSpa Sensation / za popl. /, turecké lázně, jacuzzi, potápěčské centrum, kadeřnictví, minimarket, obchodní arkádu, směnárnu, půjčovnu aut.
Sportovní vyžití :
Aerobik, vodní gymnastika, lukostřelba, basketbal, plážový volejbal a fotbal, stolní tenis, billiard, petanque, katamarán, plachtění / za popl. /, kayak, šnorchlování, potápěčské centrum / za popl. / , windsurfing, 18-jamkové golfové hřiště v blízkosti hotelu / za popl. / je součástí komplexu hotelů Iberostar ,dětský bazén a hřiště, miniklub /4-12 let /, denní a večerní animační programy a představení pro dospělé i děti, aj.
Gastronomie :
Hotel je vyhlášen svými gastronomickými službami se systémem All Inclusive . Má 9 restaurací se zaměřením na různé světové kuchyně : např. hl.restaurace La Pagoda, bufetová restaurace El Fogón u bazénu, La Geisha s japonskou kuchyní, á la carte restaurace La Marina – rybí speciality, L´étoile – francouzská, El Rancho Steak House, El Tapatío – mexická kuchyně, Rest. Gourmet Museo – delikatesní mezinár.kuchyně, rest. Jambalay – prostředí inspirované jazzem, 6 barů.
Pokoje :
Moderně a vkusně zařízené prostorné pokoje , koupelna se sprchou i vanou/WC, fénem, klimatizace, rádio, telefon, sat/TV, trezor , minibar, kávovar, balkon či terasa.