Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
MAYSKÝ  OKRUH a pobyt  na  Riviera Maya v luxusním hotelu IBEROSTAR  PARAISO  MAYA 4* ve stylu mayských památek s All Incl.
/ 13 dní /  11 nocí /                                    
Ubytování v komfortních 4* hotelích !!
 
Termín zájezdu:    14. 11. - 26.11. 2020        
Číslo zájezdu:         MAY 1411
Cena :                       89.900,- Kč
 
Program zájezdu :
 
1. den : Praha  resp. Vídeň - Cancún
Odlet z Prahy resp.Vídně pro slovenské klienty s přestupem na některém z evropských  tranzitních letišť. Ve večerních hodinách přílet do Cancúnu, transfer do hotelu, ubytování, fakult.večeře .
 
2. den : Cancún - Chichén  Itzá
Po snídani odjezd na prohlídku snad nejvýznamnější mayské lokality v Mexiku – kultovního  komplexu v Chichén Itzá, kde si prohlédneme slavnou stupňovitou pyramidu, zasvěcenou bohovi Kukulkanovi, hřiště na oblíbenou mayskou hru – pelotu, observatoř, Náměstí tisíce sloupů,Chrám válečníků ,  Chrám jaguárů  a posvátný cenot – studni, do níž byly svrhávány lidské oběti pro usmíření bohů. Nocleh a fakult.večeře v Chichen-Itzá.
 
3. den : Chichén  Itzá  - Celestún - Mérida
Po snídani odjezd do přírodní rezervace Celestún, s výskytem velkého množství ptactva- tukanů, růžových plameňáků, pelikánů, ale i krokodýlů a opic. Projížďka  na loďkách po rozsáhlém areálu lagun. Pokračování do Méridy – nocleh.  Fakult. večeře.
 
4. den : Mérida – Uxmal – Kabah - Campeche
Snídaně.  Po snídani  krátká prohlídka hlavního města Yucatánu -  koloniální Méridy , zvané „ Bílé město „  : promenáda Montejo, Památník vlasti, hlavní náměstí,  katedrála,vládní palác,aj. Pokračování   prohlídkou jednoho z nejdůležitějších pozdně klasických středisek Mayů na Yucatánu – Uxmalu s řadou nádherných budov – Palác místodržícího, Kouzelníkova pyramida, míčovna, Želví dům, aj. Pokračování do Kabah – prohlídka archeologického areálu se slavným Palácem masek, jež je vyzdoben třemi stovkami tváří,podobami boha deště Chaca, náboženským centrem a křižovatkou mayských dálnic. Nocleh v Campeche, fakult. večeře.
 
5. den : Campeche – Palenque
Snídaně. Ráno krátká prohlídka Campeche. Přejezd do Palenque. Příjezd v podvečer, ubytování, volno a  večeře ( v ceně ) v Palenque.
 
6. den : Palenque  - vodopády Agua Azul
Snídaně. Po snídani prohlídka nádherného archeologického areálu mayského  centra uprostřed  Chiapaského pralesa , kde uvidíme Chrám nápisů se slavnou hrobkou, chrám Slunce a chrám Kříže, míčovnu,aj. Pokračování ke kouzelným vodním kaskádám , které dle nádherní barvy vody nesou název „ Modrá voda „ a jež jsou ideálním místem pro odpočinek. Večer návrat do hotelu na nocleh v Palenque. Večeře ( v ceně ) , nocleh.
 
7. den : Palenque – Chicana – Chetumal
Snídaně. Přejezd do Chicana - prohlídka archeologického areálu, který představuje  městské sídlo mayské elity z 8.století. Pokračování na nocleh a  fakultativní večeři do Chetumalu .
 
8. den : Chetumal –  Mayská riviéra / Riviera Maya /
Po snídani  prohlídka města včetně zajímavého Muzea Mayů . Pokračování na Mayskou riviéru do hotelu Iberostar Paraiso Maya 4*, cestou prohlídka Tulum  - historicky posledního velkého mayského  města a přístavu , obklopeného hradbami, prohlídka vykopávek , pyramid , mayské pevnosti El Castillo, Chrámu fresek s vyobrazením tří sfér vesmíru dle Mayů v lokalitě Tulum, která je přitažlivá svou spektakulární polohou obklopená zelení, avšak zároveň na břehu křišťálově čistého, tyrkysového Karibského moře. Ubytování, volno, večeře- All Inclusive .
 
9. den : Mayská riviéra
Pobyt na Mayské riviéře s  All Inclusive.  Nocleh.
 
10. den : Mayská riviéra
Pobyt na Mayské riviéře s All Inclusive. Nocleh.
 
11. den : Mayská riviéra
Pobyt na Mayské riviéře s  All Inclusive. Nocleh.
 
12. den : transfer do Cancúnu ,  odlet z Cancúnu do Evropy
Snídaně. Transfer na letiště v Cancúnu, večer  odlet do Prahy s přestupem v některém z evropských tranzitních měst
 
13. den : přílet do Prahy resp.Vídně.
 
Základní  cena zahrnuje :
 • * leteckou přepravu Praha – Cancún – Praha s přestupem v některém z evropských měst 
 • * mezinárodní letištní a bezpečnostní taxy
 • *  transfery letiště-hotel-letiště
 • * 11 x  nocleh v hotelích kateg.4* / 2-lůžk.pokoje s příslušenstvím /
 • * 11  x snídani 
 • * 2 x večeři
 • * 4x All Inclusive   
 • * dopravu klimatizovanými  minibusy  dle uvedeného programu 
 • *  vstupy do historických památek a muzeí dle uvedeného programu
 • * místní doprovodné mexické průvodce
 • *  průvodce PAN´EUROP po celé trase / s překladem  veškerých výkladů do češtiny/
 • * zákonné pojištění CK proti úpadku
Příplatky :      
 • * Odletová taxa  a letištní taxy  v Mexiku : cca. 50,- USD / splatné na místě /
 • *  Pojištění léčebných výloh v zahraničí a storno : ( 57,-  x 13 ) = 741,- + 930,-Kč (do 100.000 )
 • *  Spropitné pro místní průvodce a řidiče : 2 + 2 ,- USD/os. / den  / splatné na místě /
Fakultativní příplatky  :   
 •  *  Večeře / 5 x  / :     4.100 ,- Kč
 •  *  Ubytování v 1-lůžkovém pokoji :  15.600 ,- Kč  
Min. počet účastníků :  10
 
Poznámky :                                                                                                                                                                 
1/ Program zájezdu může být v detailech modifikován, upraveno jeho pořadí dle aktuální situace nebo klimatických podmínek a zvážení průvodce zájezdu a našeho zahraničního partnera, avšak při plném zachování jeho rozsahu. 
 
2/ Vzhledem k dlouhému časovému předstihu, ve kterém se trasy připravují, kdy mnohdy letecké společnosti nemají stanoveny definitivní letové řády / jsou určovány vždy jen na 6 měsíců dopředu /, může dojít k posunu termínu zájezdu v rozsahu do +/- 3 dnů.
 
Popis hotelu  IBEROSTAR PARAISO MAYA  4* / dle místní kategorizace dokonce 5* /
 
Luxusní hotel  vyhlášeného španělského hotel.řetězce , postavený ve stylu mayských památek a vyznačující se vysokou kvalitou svých služeb
Hotel se nachází přímo na jedné z nejlepších, písčitých  pláží Karibiku- Playa Paraiso  mezi Cancúnem a  známým letoviskem Playa del Carmen, jež je nejživějším a nejoblíbenějším  centrem Mayské Riviéry. Do tohoto střediska, vzdáleného od hotelu cca.20 km ,Vás několikrát denně zaveze hotelový shuttle-bus.Vzdálenost hotelu od letiště v Cancúnu je cca. 40 km. Hotel patří do vyhlášené, velmi kvalitní  španělské hotelové sítě Iberostar, která má na Riviera Maya dalších 5 hotelů a vyznačuje se velmi kvalitními službami. Hotel byl vybudován v r.2004 v mayském stylu  a jeho jednotlivé objekty představují  repliky některých známých mayských památek, takže na hosty působí jako by se ocitli v muzeu. Lobby-bar je dokonce  přesnou replikou slavné pyramidy v Chichén Itzá. Hotel se vyznačuje vysokou kvalitou ubytovacích a  gastronomických  služeb a širokou nabídkou zábavy a sportovního vyžití.
 
Vybavení hotelu :
Hotel je tvořen 5 třípatrovými budovami, má konferenční sály, hernu/čítárnu, 5 bazénů, bazén s vlnobitím, línou řeku, fitness, lázně ParkSpa Sensation / za popl. /, turecké lázně, jacuzzi, potápěčské centrum, kadeřnictví, minimarket, obchodní arkádu, směnárnu, půjčovnu aut.
 
Sportovní vyžití :  
Aerobik, vodní gymnastika, lukostřelba, basketbal, plážový volejbal a fotbal, stolní tenis, billiard, petanque, katamarán, plachtění / za popl. /, kayak, šnorchlování, potápěčské centrum / za popl. / windsurfing, 18-jamkové golfové hřiště v blízkosti hotelu / za popl. / je součástí komplexu hotelů Iberostar  ,dětský bazén a hřiště, miniklub /4-12 let /, denní a večerní animační programy a představení pro dospělé i děti, aj.
 
Gastronomie :
Hotel je vyhlášen svými gastronomickými službami se  systémem  All Inclusive .  Má  9 restaurací se zaměřením  na různé světové kuchyně : např.  hl.restaurace  La Pagoda, bufetová restaurace El Fogón u bazénu, La Geisha s japonskou kuchyní, á la carte restaurace La Marina – rybí speciality, L´étoile – francouzská, El Rancho Steak  House, El Tapatío – mexická kuchyně, Rest. Gourmet Museo – delikatesní mezinár.kuchyně,  rest. Jambalay – prostředí inspirované jazzem,   6 barů.
 
Pokoje :
Moderně a vkusně zařízené prostorné pokoje , koupelna se sprchou i vanou/WC, fénem, klimatizace, rádio, telefon, sat/TV, trezor , minibar, kávovar,  balkon či terasa.

Provozní doba

Pondělí : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Úterý : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Středa : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Čtvrtek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Pátek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00