Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
O M Á N - pohádková země „ Tisíce a jedné noci “
Okruh + pobyt u moře
Plná penze při okruhu a polopenze v luxusním hotelu Crowne Plaza 4* u moře !
 
Nadělte si dárek – utečte plískanicím a pojeďte za poznáním pohádkového exotického sultanátu Omán- klenotem arabského světa s pouštěmi , dunami, drsnými horami , četnými historickými pevnostmi  a také za teplem, koupáním a odpočinkem v čistých , tyrkysových vodách a na krásných plážích Ománského zálivu
 
Průměrná teplota v březnu : vzduch cca.26-30 °C, voda cca. 25°C
 
Termín :               20. 3. - 29. 3. 2020                               
Číslo zájezdu :    OMA 2003
Cena :                  66. 990,- Kč   / při min. 16 osobách /     
                             69. 990,- Kč   / při min. 10 osobách /
                                                         
Program :
 
1.den : Odlet z Prahy resp. Vídně ( pro slovenské účastníky)  do Muscatu  
Odpoledne odlet z Prahy resp.Vídně do Muscatu s přestupem v Kataru – Dohá.  
 
2.den : Muscat
Brzy ráno přílet do Muscatu  - hlavního města Ománu . Transfer do hotelu , early check –in ,odpočinek, snídaně. V průběhu dne půldenní prohlídka hl.města Ománu  „ Mystický Muscat „ , jehož historie sahá až do 2.století. V antických časech byl Muscat uzlem pro obchod mezi Arabským poloostrovem a Řeckem, později Římem. Shlédneme významné  pamětihodnosti metropole, jež se skládá ze 3 částí : Mutrah – rezidenční část města, Ruwi – obchodní část a Muscat – hist. část. Uvidíme  úžasnou mešitu sultána Kabbuse Grand Mosque, nábřeží Corniche, navštívíme rybí tržnici a  tržiště Muttrah Souk se spoustou krámků z 18.stol.,kde si můžeme  nakoupit atraktivní suvenýry a dárky- např. stříbro, arabské oděvy a barevné textilie, vyhlášené kadidlo, kovové výrobky – džezvy na kávu, proslulé ománské dýky Khanjary ,  vodní dýmky,aj . Dále uvidíme staré město, pevnost Fort Mirani z r. 1587 a Fort Jalali, která byla renovována a dnes slouží jako Muzeum ománského dědictví a kultury,  a sultánův palác Ala Alam. V průběhu prohlídky města bude oběd.   Návrat do hotelu na nocleh a večeři.
 
3.den : Nizwa – Jabrin – Bahla
Po snídani odjezd do vnitrozemí . Návštěva známé oázy Nizwa , jejíž vyhlášená mohutná pevnost  ze 17.stol. byla svého času sídlem imámů.Pevnosti dominuje  kruhová věž vysoká 40 m, z níž je krásný výhled na Nizwu a její okolí s datlovými háji a  rozsáhlým zavlažovacím systémem – kanály zvané „ falaj „ ,jež byly zaneseny na listinu svět.dědictví UNESCO.  Zajímavé je tržiště- soukh  s bohatou nabídkou zeleniny a ovoce- zejména datlí, typických suvenýrů- stříbra, sladkostí, koření . Pokračování k monumentální pouštní pevnosti  Jabrin  v pozadí s pohořím Jebel  Achdar – prohlídka. Krátká foto-zastávka u nově opravené pevnosti Bahla, zapsané na listinu UNESCO. Oběd v místní restauraci. Návštěva objektu Bait Al Safah Heritage house , kde se seznámíme s každodenním způsobem života Ománců, jejich zvyky,apod. Ubytování a večeře v hotelu v Nizwě.
 
4.den : Nizwa – Ibra - Wahiba Sands
Po snídani odjezd   přes historické město Ibra směrem k Wahiba Sands. V blízkosti Ibry si prohlédneme staré ruiny Muinisifeh . Pokračování terénními vozy ,návštěva pouštního obydlí typické beduínské rodiny, kde poobědváme. Odpoledne příjezd do pouštního campu – ubytování  v komfortních  stanech nebo chatkách s vlastním sociálním zařízením a odpočinek . V podvečer se vydáme  s velbloudy na projížďku slavnou pouštní oblastí Wahiba Sands  o rozloze 80 x 200 km, kde budeme pozorovat západ slunce nad dunami.  Večer návrat do campu a večeře formou barbeque.
 
5.den : Wadi Bani Khalid -  Sur
Po snídani odjezd směrem k Wadi Bani Khalid , jednomu z nejhezčích vádí v Ománu , jež je tvořeno údolím s korytem řeky – vádí a četnými jezírky v kaňonu, ve kterých se budeme moci osvěžit. Navštívíme též jeskyni Mukal Cave. Oběd ve vádí Bani Khalid. Odpoledne příjezd do přístavního města Sur , jež v minulosti sloužilo jako místo obchodu a  překladiště otroků. Ubytování v hotelu, odpočinek a večeře. Po večeři odjezd do rezervace  Ras Al Jinz Turtle Reserve , která je známá bohatým výskytem želv, jež zde kladou v noci na plážích  vajíčka. Pozdě večer návrat na nocleh .
 
6.den :  Sur - Wadi Shab -  Sink Hole – Bimmah -  Muscat
Po snídani prohlídka přímořského města Sur s jeho vyhlášenými loděnicemi na výrobu slavných plachetnic dhow ze vzácného  týkového dřeva. Uvidíme též maják, nábřeží  corniche a Sinesla Castle.  Odjezd na východní pobřeží a cestou oběd v místní restauraci. Odjezd do romantického údolí Wadi Shab  se soustavou vyschlých řečišť  vádí , jež se plní vodou při příležitostných deštích.  Procházka a možnost koupání v jezírcích , skrytých v jeskyních s vodopády. Cestou zpět do Muscatu  foto- zastávka u Bimmah u prohlubně Sink Hole , hluboké 20 m , jež údajně byla vytvořena pádem meteoritu a je naplněná vodou v podobě  tyrkysového jezera. Večer příjezd do hotelu v  Muscatu , ubytování, večeře.
 
7.- 9.den : pobyt u Ománského zálivu  hotelu Crowne Plaza s  polopenzí  
Pobyt a odpočinek u moře u Ománského zálivu s polopenzí .
 
10.den :  odlet do Prahy resp. Vídně
Po velmi brzké snídani ( může být dle možností hotelu formou balíčku ) transfer na letiště v Muscatu a brzy ráno odlet do Prahy resp.Vídně  s přestupem v Kataru - Dohá. Přílet do Prahy odpoledne.
 
Základní cena zahrnuje :
* leteckou  dopravu  PRG-Muscat -PRG  resp. Vídeň s přestupem v Kataru – Dohá  vč. letištních poplatků
* transfery letiště – hotel  – letiště
* 8 x  nocleh  v hotelích 3*-4* vč.   early check-in v den příletu do Muscatu
* 1x nocleh v pouštním campu ve stanech nebo chatkách s vlastním příslušenstvím
* 5x plná penze v době okruhu
* 4x polopenze při pobytu u moře
* dopravu minibusem s klimatizací při okruhu
* přepravu džípem v poušti
* veškeré vstupy a programy, uvedené v popisu trasy
* místního  odborného průvodce v angličtině nebo ruštině při okruhu
* česky hovořícího  průvodce po celou dobu okruhu a  pobytu 
* zákonné  pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
* další výlety a vstupy nejmenované v itineráři
* nápoje ke stravě( kromě snídaní )  v průběhu okruhu i pobytu u moře
 
Povinné příplatky :
* vízum do Ománu / vyřizuje se na místě po přistání za poplatek  cca. 55 USD /
* pojištění zdravotních výloh v zahraničí a storna (do výše 100.000 Kč ) : (10 dnů x 57 ) = 570 + 930,- Kč
* bakšišné pro místní řidiče a průvodce : 2+2 USD/os./den
 
Fakult.příplatky :
*příplatek za 1-lůžkový pokoj : 16.200,- Kč
 
Min. počet účastníků  :   10 os.                 
 
Popis  hotelu  CROWNE PLAZA 4*  v Muscatu
 
Poloha
Luxusní 4* hotel se nachází v Muscatu v zátoce Ománského zálivu na vrcholku útesu  s nádhernými výhledy na moře, které se odkrývají z panoramatické terasy hotelu. Hotel leží přímo nad krásnou  soukromou písečnou pláží. Je obklopen nádhernými hotelovými zahradami o rozloze 10 akrů.
Od letiště je vzdálen 25 km. Hotel leží v těsné blízkosti čtvrti Qurum – hlavního administrativního a business centra Ománu .  V blízkosti vede promenáda s řadou kaváren,  restaurací a obchodů ( cca. 500 m ) .
Staré centrum Muscatu je vzdáleno cca. 10 km.
 
 
Vybavení hotelu
V zahradách  hotelu je krásný venkovní  nekonečný  bazén Infinity pool s terasou na opalování, kde jsou k dispozici zdarma lehátka, slunečníky a osušky. Pro děti je k dispozici dětský bazén.  K dispozici je Spa s parní saunou, masážemi,  zábaly a různými kosmetickými procedurami  ( vše za poplatek ) .
Pro sportovní vyžití slouží 2 venkovní tenisové kurty, 2 squashové , moderní fitness centrum a nedaleko hotelu se nachází golfové hřiště.
Hotel má 4 restaurace, zaměřené na mezinárodní, perskou a italskou kuchyni : The Restaurant, Shiraz a Come Prima . Oblíbený je Duke´s Bar  se zařízením ve stylu typické anglické hospody, jež je nejoblíbenějším britským pubem v Ománu. U bazénu je oblíbený Pool bar s  prosluněnou terasou na vrcholku útesu, odkud se nabízí nádherné výhledy na západ slunce  nad zálivem.
V hotelu je směnárna, obchod se suvenýry a business centrum s nepřetržitým provozem.
 
Pláž
Hotel má krásnou vlastní soukromou, dlouhou  písečnou pláž , nacházející se v zátoce pod hotelovým útesem, kam je přístup po pár schodech.  K dispozici jsou zdarma lehátka,  slunečníky a osušky.
 
Ubytování
Hotel nabízí 205 moderně zařízených komfortních pokojů.
Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem a WC, županem, vysoušečem vlasů,   klimatizací, minibarem ,  trezorem, LED televizí, telefonem, rádiem ,  varnou konvicí a připojením k internetu.
Pokoj je oddělen od koupelny skleněnou stěnou.

Provozní doba

Pondělí : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Úterý : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Středa : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Čtvrtek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Pátek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00