Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
RIO DE JANEIRO - vodopády IGUAZÚ - EL TIGRE - PARANÁ - BUENOS AIRES
Pohádkové Rio de Janeiro , ohromující vodopády Iguazu, exotické přírodní scenérie, kosmopolitní Buenos Aires, památky,  kultura , tango a samba  
Ubytování v komfortních hotelích 4* - VEŠKERÉ UVEDENÉ PROGRAMY A VSTUPY V CENĚ  
 
 
Termín :      12. 3. - 23. 3. 2023                                   
Č.zájezdu :  BRA 1203
Cena:          99. 800  ,- Kč   /  při min. počtu 15 účastníků /
                   105. 000  ,- Kč   / při min. počtu 10 účastníků /
 
Uzávěrka přihlášek : dne 25. září 2022
 
1.záloha : 10. 000 Kč do 5.10. 2022 
2.záloha : 15. 000 do 5.11. 2022
3.záloha : 25. 000 do 5.12. 2022
doplatek : 5 týdnů předem
 
Program zájezdu :
 
1. den : Praha – Rio de Janeiro
Ráno odlet z Prahy  / popř. Vídně za příplatek / do Rio de Janeira s přestupem. Večer přílet do Ria, transfer do hotelu na ubytování přímo u slavné Copacabany . Nocleh.
2.den : Rio de Janeiro
Po snídani první část prohlídky Ria, jež bylo v letech 1822 – 1960 hlavním městem nezávislé Brazílie.  Začneme prohlídkou centra, kde uvidíme Metropolitní katedrálu , Národní knihovnu, Parlament, Národní muzeum, a Muzeum krásných umění, Městské divadlo ( stavba připomíná francouzskou L´Opera ), pokračovat budeme přes náměstí Praca XV de Novembro  k Císařskému paláci ( bývalé sídlo guvernéra a brazilské císařské rodiny ), projdeme pod obloukem  Arco de Teles do pitoreskní ulice Travessa do Comércio s řadou obchůdků , jež je pozůstatkem starého koloniálního Ria. Během prohlídky bude podáván oběd v místní restauraci ( nápoje nejsou v ceně ). Odpoledne : odborný program se zdrav.tématikou.  Nocleh ve stejném hotelu.
3.den  :  Rio de Janeiro
Snídaně, druhá část prohlídky města : Po scénické jízdě podél laguny Rodrigo de Freitas přijedeme na úpatí hory Corcovado ( 710 m ) se slavnou sochou Krista Vykupitele – symbolem Rio de Janeira. Cestou z vyhlídky Dona Mar Belvedere  se pokocháme výhledem na slavný a zároveň největší fotbalový stadion světa Maracaná, známou zátoku Guanabara Bay a ikonickou horu –tzv. Cukrovou homoli.  Zubačkou vyjedeme lesem Tijuca  až k soše Krista , odkud se nám naskytnou úžasné panoramatické výhledy na Rio. Dále budeme pokračovat kolem nejproslulejších pláží Ria  Ipanema a Copacabana  až pod  druhou slavnou horu Ria -  ikonickou  Pao de Acúcar – tzv. Cukrovou homoli ( 396 m ) , na kterou vyjedeme  kabinovou lanovkou se 2 úseky a přestupem na Urca Hill ve výšce 215 m . Z vrcholu se nám naskytne nádherný pohled na město, zátoku Guanabara a členité pobřeží, lemující Rio. Během prohlídky bude poskytnut oběd se specialitami místní kuchyně a nápoji – víno, pivo a minerálka. Návrat do stejného hotelu na nocleh.  Večer: možnost účasti na fakultativním programu Show Samba Ginga Tropical – úžasném barvitém představení s ukázkami typických brazilských tanců samba, bossa nova, lambada,aj. , doprovázených živou hudbou a zpěvem.
4.den  :  Rio de Janeiro – Foz de Iguazu - vodopády Iguazu / brazilská strana /
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do města Foz de Iguazu.  
Půldenní prohlídka brazilské strany nár. parku Iguazu . Projdeme se po stezce „ Cataratas trail „ ( cca. 1,5 km )  a vychutnáme si krásné panoramatické výhledy na vodopády, jednu z nejkrásnějších přírodních scenérií Jižní Ameriky. Na konci stezky se nám odkryjí úchvatné výhledy na nejvyšší vodopád – „ Ďáblův chřtán „  a procházka končí ve vrcholové části vodopádů, přístupné panoramatickým výtahem.  Poté budeme absolvovat nezapomenutelný vyhlídkový let vrtulníkem nad jedním z největších  přírodních divů světa - vodopády Iguazu,tvořenými soustavou 275 vodopádů, z nichž nejpůsobivějším je 80 m vysoký Ďáblův chřtán. Vodopády Iguazu jsou vyšší než Niagarské a širší než Viktoriiny vodopády. Po prohlídce transfer do hotelu v Puerto Iguazu  na  ubytování a večeři.
5.den : Puerto Iguazu / argentinská strana /
Po snídani se vydáme na prohlídku vodopádů Iguazu z argentinské strany. Většina vodopádů ( cca. 80 % ) se právě nachází na této straně a zaujímá zde  rozlohu 550 km2. Projdeme se po spodní i horní stezce. Na spodním okruhu ( 1400 m ) jsou vyhlídkové balkony s nádhernými výhledy na vodopády. Horní okruh je 650 m dlouhý , má 6 vyhlídkových bodů  . Mezi oběma okruhy se ekologickým vláčkem dostaneme na konečnou stanici „ Ďáblův chřtán „ . Po mostu projdeme na horní okruh ( 2200 m ) ,vedoucí nad řekou Iguazu River a jejími malými ostrůvky a končící u mohutného Ďáblova chřtánu, širokého 150 m a vysokého 82 m . Most vede přímo k čelu vodopádů, proto se připravme na slušnou „ spršku „.  V průběhu prohlídky bude podáván oběd  v místní restauraci v  Puerto Iguazu . Návrat na nocleh ve stejném hotelu na argentinské straně.
6.den :  Puerto Iguazu – Buenos Aires  
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Buenos Aires  – metropole Argentiny – země tanga .  Po příletu transfer do hotelu , ubytování, nocleh
7.den :  Buenos Aires
Snídaně. Dopoledne prohlídka města, při níž uvidíme hlavní náměstí Plaza de Mayo, Presidentský palác zvaný pro barvu svého stavebního materiálu Casa Rosada, Cabildo ( Radnice ) Kongresový palác, katedrálu, , slavné divadlo Teatro Colon, jež představuje perlu světové opery, projedeme po nejširší třídě světa zvané Avenida 9 de Julio, na které stojí symbol města – Obelisk republiky. Projedeme historickou čtvrtí  San Telmo , jejíž magická atmosféra nás přinutí zastavit se v čase. Navštívíme také La Recoleta – jednu z nejexkluzivnějších čtvrtí města s elegantními butiky, výbornými restauracemi, kavárnami a zde také navštívíme slavný stejnojmenný hřbitov, kde spočívá slavná Evita Peron. Prohlídku ukončíme ve čtvrti La Boca, kde se usadili v 19.stol. první  imigranti z Evropy – především Itálie, a jež je známá svou pitoreskní a barvitou architekturou. Odpoledne : volno, u studijních cest. Nocleh ve stejném hotelu. Večer možnost fakultativní návštěvytypického představenítanga s 3-chodovou večeří vč. vína, piva, minerálky a kávy.
8.den :  Buenos Aires – El Tigre – delta řeky Paraná -  Buenos Aires
Snídaně. Dnes opustíme  městský ruch Buenos Aires a vydáme se na  celodenní výlet do města El Tigre, kde se stékají řeky Paraná a Uruguay do jediné Rio de la Plata. Tato oblast je nazývána Deltou  s rozlohou 14.000 km2 a koloniální El Tigre je jejím nejdůležitějším městem. Uvidíme zde slavný týdenní ovocný trh, na pobřeží řeky vily staré přes 200 let a poté se vydáme na lodní výlet po mystické řece s četnými ostrovy  ( celkem je jich přes tisíc ) , pokrytými nádhernou tropickou vegetací  a s bohatou zvířenou., a domky, postavenými na kůlech.  Během výletu bude podáván oběd v místní restauraci v El Tigre. Návrat do Buenos Aires do stejného hotelu na nocleh.
9.den :  Buenos Aires – ranč  Estancia  Ombu de Areco – Buenos Aires
Snídaně. Návštěva Argentiny by nebyla úplná , pokud byste nenavštívili její snad nejtypičtější fenomén – typický argentinský ranč. Proto se dnes vydáme na výlet  na jeden z nich- Ombu de Areco, založený již v r.1880 v obci San Antonio de Areco a je kolébkou tradice gaučů. Je zasazen do nádherného prostředí parku ( 10 akrů ) , tvořeného nádhernými ombú – národními stromy Argentiny, podle nichž byl ranč pojmenován.  V parku se nachází další spousta druhů stromů, květin, jezírek a potůčků, ústících do řeky Areco, jež je domovinou více než 1000 druhů ptáků. Krajinu dotváří  stáda koní a hovězího dobytka. Budete moci si zajezdit na koni nebo podniknout  projížďku kočárem, vykoupat se v bazénu, seznámíte se s životem a prací gaučů. Váš výlet bude korunován obědem v přírodě ve stínu majestátních stromů  ombú  ve stylu typického „ argentinského  barbeque „ ( grilování )  s nezapomenutelnými hovězími steaky a výběrem vynikajících argentinských vín.
10.den : Buenos Aires
Snídaně. Dopoledne : Volno k indiv. procházkám. Nocleh ve stejném hotelu.
11.den : Buenos Aires - odlet do Evropy
Snídaně, transfer na letiště, odlet do Evropy odpoledne .
12.den : Praha
Přílet do Evropy a přestup na linku do Prahy / popř. Vídně za přípl. / . Přílet do Prahy odpoledne.
 
Cena zahrnuje:
 • leteckou přepravu Praha-Rio de Janeiro, Buenos Aires  –Praha s přestupem (popř z Vídně za příplatek ) vč.tax
 • lety Rio de Janeiro -Foz de Iguazu, Puerto Iguazu –Buenos Aires  vč.tax
 • 10 x nocleh v hotelích kategorie  4* / 2-lůžkové pokoje /
 • 10 x snídaně, 5 x oběd, 1 x večeře,  
 • veškerý program a výlety  dle popisu vč. vstupů
 • let vrtulníkem nad vodopády Iguazu
 • návštěvu ranče s prohlídkou a obědem ve stylu barbeque  vč.vína
 • projížďku lodí po deltě řeky Paraná vč.oběda
 • veškeré transfery dle programu
 • služby místních odborných průvodců
 • služby průvodce PAN´EUROP / v češtině /
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Povinné příplatky:        
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí  a storna ( limit do 150.000 )  : 12 dnů x 57 = 684 + 1.355  Kč
 • připojištění Covid-19 : 540,- Kč ( limit do 30.000 Kč ) 
 • spropitné pro místní řidiče a průvodce : 2 + 2 USD /os./den / splatné na místě /
 • ubytování v 1-lůžkovém pokoji : 20.900,- Kč
Min. počet účastníků :  10 osob
 
Poznámka :
V souvislosti s dlouhodobým plánováním tohoto druhu náročných poznávacích cest i více než 1 rok předem může dojít v návaznosti na možné změny letových řádů  let.společností
/ konkrétní let. řády jsou plánovány pouze na 6 měsíců předem / k posunu odjezdu v rozsahu +/- 3 dnů.