Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
Perly Francouzské Polynésie  -  Plavba luxusní lodí
Skutečný zemský ráj pro milovníky přírodních krás, průzračného moře, dramatického vnitrozemí, dobrodružství a čarokrásných bělostných pláží.

Termín :               3. 3. - 16. 3. 2021              
Číslo zájezdu:     POL 0303
Cena:                   vnitřní kajuta - typ 1/2: 145.990,- Kč
 
Program :
 
1.den : Odlet z Prahy resp. Vídně s přestupem v Evropě a Los Angeles- Tahiti
Let z Prahy resp. Vídně s přestupem v Evropě a Los Angeles ( nutný biometrický pas a vstupní povolení ESTA do USA ) na Tahiti. Transfer do hotelu, nocleh.
2.den : Tahiti – nalodění
Po snídani transfer do přístavu a nalodění na loď Regata (Oceania Cruises ) ,odpolední relaxace a seznámení s lodí, jejími restauračními a zábavními zařízeními nebo možnost procházky po městě.
3.den : Moorea
Brzy ráno vyplutí z Tahiti k ostrovu Moorea. Tak trochu ve stínu Bora Bora je tento ostrov utajenou perlou. Máte-li chuť zpestřit si cestu golfem , zde je ta správná příležitost na neobvyklý golfový zážitek.
4.den : Fakarawa ( Tuamotu )
Čarokrásný atol naplňuje všechny představy rajského života v příjemném slunném podnebí jižního Pacifiku a zve k poznávání přírody pod vodou nebo lenošení na pláži. Právě zde má rodinné kořeny dynastie Pomare, která bezmála jedno století vládla nad polynéským souostrovím, než byla nemilosrdně vytlačena evropskými mocnostmi.
5.den : na moři – plavba jižním Pacifikem
Užili jsme si krásu 2 kouzelných ostrovů a dnes si zasloužíme odpočinek na lodi, kde si užijeme výborné gastronomie a různých druhů zábavy nebo relaxu.
6.den : Nuku Hiva ( Markézy )
Největší ostrov souostroví Markézy – pro některé ta pravá, ještě nedotčená Polynésie, jíž se nechal okouzlit a inspirovat Paul Gauguin. Vodopády Vaipo ( 350 m ), obrovské sochy tiki, divocí koně či náhorní plošina Toovii utváří tento nebývale rozmanitý mikrosvět zapadlý v Pacifiku. Sem zavítají jen pravověrní cestovatelé.
7.den : na moři – plavba jižním Pacifikem
Tento den si opět při plavbě budeme užívat pohodlí a relax na lodi.
8.den : Rangiroa ( Tuamotu )
Nejrozlehlejší atol Tuamotu je jedním obrovským akváriem lemovaným plážemi s růžovým pískem. Rangiroa je centrem obchodu s farem s perlami a je zde dokonce škola se specializovaným vzděláváním v tomto oboru. Najdeme zde také unikátní vinici s překvapivě zajímavými produkty.
9. - 10.den : Bora Bora
Po noční plavbě se na obzoru začínají rýsovat kontury bájného ostrova Bora Bora. Sen mnoha cestovatelů a dobrodruhů nám pomalu přichází naproti. Možnost vydat se za žraloky a rejnoky nebo pod hladinu v malé ponorce je stejně lákavá, jako perůzkum vnitrozemí v terénním vozidle, nebo projížďka lodí kolem ostrova.
11.den : Raiatea
Ostrov, na němž, k podivu, nejsou žádné pláže. Doporučujeme návštěvu nejposvátnějšího místa v zemi – marae Taputapuatea, kde se dozvíte vše o místním božstvu a nemilosrdných „ imigračních“ pravidlech staré Polynésie. Možnost vyrazit na nedaleký vanilkový ostrov Tahaa nebo na kajaku po jediné splavné řece v Polynésii.
12.den : Tahiti - Papeete
Po snídani na lodi připlutí do hl.města Polynésie – Papeete na Tahiti , vylodění , transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupy .
13.den : Přílet do Prahy resp.Vídně.

Popis lodi REGATA 5* ( Oceania Cruises )
Luxusní loď REGATA kateg. 5* je vlajkovou lodí flotily společnosti Oceania Cruises a patří do nejvyšší a tudíž nejkvalitnější třídy lodí společnosti. Nadchne Vás svou elegancí a podmanivým šarmem, vytvářeným kombinací obkladů z vzácného týkového dřeva a krásných, jemných keramických dlaždic, elegantního nábytku, nejkvalitnějších textilních materiálů, apod. Salóny, kajuty a suity jsou vybaveny luxusním nábytkem v neoklasicistním stylu. Loď Regata nabízí veškerý možný luxus, který jen lze očekávat na palubách luxusních lodí společnosti.

Vybavení lodě :
Loď má 4 unikátní restaurace , lázeňské centrum Aquamar Spa a Vitality Center s nabídkou různých procedur, wellness a fittness , bazén a 2 vířivky, Putting Green Golf, běžeckou dráhu , 8 salónků a barů, casino, knihovnu, 3 butiky s nabídkou kosmetiky, parfémů, šperků, oděvů aj,. Nabízí se bohaté kulturní vyžití v podobě hudby klasické, taneční, ukázek u nejproslulejších muzikálů, folklórní představení,atd.  Celkem se na lodi nachází 342 luxusních kajut a krásných suit. Pocitu soukromí , pohodlí , klidu a maximální péče přispívá fakt, že kapacita lodi je 674 pasažérů a stará se o ně 400 osob personálu, většinou evropského původu.

Vybavení kajut :
Prostorné kajuty a suity jsou zdobeny designovými tkaninami v odstínech moře a oblohy , což vytváří uklidňující a relaxační účinek.
Kajuty a suity jsou vybaveny speciálními „ ultra-klidovými postelemi „ , které byly vyvinuty návrháři a odborníky exkluzivně pro společnost Oceania Cruises.
Jsou tvořeny speciálními matracemi se zapouzdřenými pružinami, jež zajišťují klidný noční spánek s nulovým hlukem při pohybu spící osoby. Matrace jsou prošívány speciálně vyvinutými stříbrnými termo-vlákny, zajišťujícími maximální komfort. Postele jsou vybaveny péřovými přikrývkami a ručně vyráběnými uměleckými potahy. Kajuty a suity jsou vybaveny minibarem s neomezeným a bezplatným používáním nealkoholických nápojů, jež jsou denně doplňovány. Zdarma je k dispozici neperlivá a perlivá Vero voda.
Kajuty jsou vybaveny produkty světoznámé firmy Bulgari.  Pokojová služba je k dispozici 24 hodin denně. Při večerním odestýlání postelí je dodávána exkluzivní belgická čokoláda.
K dispozici je bezdrátové připojení k internetu.

Stravování :
Plná penze / snídaně, obědy,večeře / , někdy i občerstvení během dne .
Hlavní jídelna Grand Dining Room – hlavní restaurace, která svým luxusem odpovídá duchu těch nejprestižnějších 5* evropských hotelů. Je zde používáno luxusní nádobí z jemného porcelánu, křišťálové poháry, stříbrné příbory, apod. Menu se denně mění a poskytuje výběr minimálně 10 druhů předkrmů, polévek a salátů a 12 druhů hlavních jídel.
Restaurace The Bistro
Během oběda se podávají zejména speciality francouzské kuchyně , ale máte možnost ochutnat také speciality, pocházející z Mexika, Skandinávie, Thajska, Maroka a dalších zemí.
Polo Grill
Restaurace je zaměřené na grilované speciality - bifteky z toho nejkvalitnějšího hovězího masa, zrajícího 28 dnů , ale také úžasné grilované ryby a mořské plody – mečoun, langusty, aj.
Restaurace Toscana
Restaurace, zaměřená především na italskou kuchyni , čerpající z letitých tradic receptů matek a babiček vlastního italského lodního kulinářského týmu. Pokrmy jsou servírovány na elegantním nádobí zn.Versace se speciálním designem, charakterizujícím Toskánsko. Ochutnat můžete ale také klas.jídla z jiných severoitalských regionů – např. Lasagne al Forno alla Bolognese , Osso Buco alla Milanese, aj.
Kavárna Terrace Café
Ráno si můžete uvnitř této kavárny vychutnat luxusní snídani a v poledne na otevřené venkovní terase vydatné menu s výběrem mezinárodních jídel – např. nejrůznější pečená masa, typickou pizzu z vlastní pece a večer třeba humry, jehněčí kotlety nebo ručně připravované speciality japonské kuchyně – sushi a sashimi. 
Waves Grill
Tento restaurant-grill se nachází ve velkém krytém prostoru pár kroků od bazénu a nabízí rozsáhlé polední menu- grilované gurmánské hamburgery , opulentní výběr grilovaných ryb a mořských plodů , bohatý výběr salátů, aj.
Baristas
Nádherná kavárna je eldorádem pro milovníky kvalitní kávy. Můžete si zde vychutnat bezplatně Illy espresso, nadýchané Cappuccino či kávu Latte. To vše doprovázené lahodným pečivem, sendviči či domácími sušenkami.

Důležité upozornění :
Upozorňujeme, že na palubu je přísně zakázáno donášení jakýchkoliv nápojů / včetně vody / z pevniny, týká se i obsahu kufrů či příručních zavazadel 1.den při naloďování .

Poznámka:
U snídaní a obědů v průběhu dne zpravidla není předepsáno speciální oblečení, pro večeře v restauracích s obsluhou však je stanoven dress-code: společenský oděv .

Cena zahrnuje :
* leteckou přepravu Praha -Tahiti - Praha resp. Vídeň ( s přestupem v Evropě a Los Angeles ) vč.let.poplatků
* transfery letiště-hotel-přístav-letiště
* 1 x nocleh v hotelu 4* na Tahiti se snídaní
* plavbu a ubytování na lodi 5* ve vnitřní 2-lůžkové kajutě
* plnou penzi během plavby
* neomezenou konzumaci nealko nápojů, vody, kávy a čaje ( včetně nealko z minibaru )
* českého delegáta
* zákonné pojištění CK proti úpadku
* vyřízení elektronické vstupní autorizace ESTA pro vstup do USA ( let přes Los Angeles )
   Pozor !!! Udělení povolení pro vstup do USA je podmíněno vlastnictvím tzv. biometrického cestovního pasu , platného min. 6 měsíců po návratu !!!!

Navíc v ceně :
• neomezená konzumace piva, vína a šampaňského/sektu během obědů a večeří
• stravování ve speciálních á la carte restauracích bez příplatku
• zdarma internet na lodi

Cena nezahrnuje :
• fakultativní výlety

Povinné příplatky :
Pojištění léčebných výloh v zahraničí + storna ( do 150.000 Kč) u Generali ČP : 2.070 Kč
Servisní poplatky na lodi : 129,- USD/os. / splatné na lodi /

Fakult.příplatky :
• vnější kajuta s oknem : 8.000,- Kč/os.
• kajuta s balkonem : 36.000,- Kč/os.

Poznámka :   Zájezd organizován ve spolupráci s CK ESO Travel a.s.