Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
Plavba luxusní lodí po 7 ostrovech KARIBIKU.
Plavba luxusní lodí  MSC PRECIOSA 5*-  „ zážitek na celý život „
Martinique - Guadaloupe - St.Lucia - Barbados Trinidad a Tobago - Grenada - Saint Vincent / Grenadines ( Malé Antily )
NÁŠ ZLATÝ TIP PRO JARO 2020 !!! Utečte zimě a jeďte s námi za sluncem a sněhobílými plážemi azurového Karibiku
 
Termín :        14.2.-23.2.2020                       
Č.zájezdu :    KAR 1402
Cena na osobu :     
Při min 15 os.: 59. 990 + výlety 13. 000 Kč  /vnitřní  kajuta 1/2  
Při min.10 os.: 62. 490 + výlety 13. 850 Kč  /vnitřní  kajuta 1/2 
Program :
 
1.den :  Odlet z Prahy  
Odlet z Prahy s přestupem v Evropě na Martinique. Transfer do hotelu, nocleh.
 
2.den :  nalodění na Martinique  – Fort de France   / odplutí ve 23.00 hod. 
Snídaně, volno a kolem poledne odchod do přístavu k nalodění, ubytování, prohlídka a seznámení s lodí s průvodcem PAN´EUROP. Volno k odpočinku na lodi, čerpání stravy hned po nalodění nebo procházce hlavním městem Fort de France .
 
3.den : Guadaloupe / přístav Pointe- a- Pitre ,   8.00-19.00  hod. 
Guadaloupe je stejně jako Martinique zámořský department Francie a patří ke skupině Závětrných ostrovů Malých Antil. Ostrov se skládá ze 2 poloostrovů : jihozápadní Basse-Terre - je členitější a tvoří jej  hory a vulkány, z nichž činný La Soufriére dává o sobě čas od času vědět silnými výpary a mračny, zatímco východní část ostrova – Grand Terre je plošší, nížinatá , s bílými plážemi a četnými plantážemi. Moderní města se zde střídají s poklidnými vesničkami obklopenými deštnými lesy. Na své si na ostrově přijdou milovníci tropické přírody – bujná vegetace šplhá do závratných výšek a z ní září exotické květiny se spletí husté vegetace a lián. Po vylodění se vydáme se na výlet / v ceně / při kterém nejdříve opustíme hotelovou část Grand-Terre a vydáme se na část Basse-Terre cestou podél romantického pobřeží ostrova se zastávkou na některém z typických tržišť. Prohlídka hinduistického kláštera Changy a poté zastávka u vodopádů Carbet Waterfalls. Pokračování do hlavního města a administrativního centra ostrova Basse-Terre, a poté  do vnitrozemí ostrova.  Cestou zpět bude několik zastávek s panoramatickými výhledy na oceán a zastávka v Sainte-Marie,kde se v r.1493 vylodil Kryštof Kolumbus.
 
4.den :  Saint Lucia  / přístav v Castries ,  9.00-18.00 hod. 
Karibský ostrov Svatá Lucie patří mezi nejvyhledávanější destinace nejen Karibiku, ale celého světa pro svou romantiku písečných pláží v uzavřených klidných zátokách. Velmi přitažlivé je i hornaté vnitrozemí ostrova se vzácnými tropickými stromy, popínavými liánami a stromovými kapradinami, ve kterých se často skrývá papoušek Jacquotův, který je národním symbolem  Sv.Lucie. Dvojvrchol Pitons,tvořící nejznámější siluetu Malých Antil  a malebná městečka ještě více umocňují atraktivitu tohoto nádherného ostrova.,kde se život za poslední století příliš nezměnil. Vydáme se na půldenní výlet / v ceně / SLU 19 - 5 hod. vč.drinku, při kterém nejdříve projedeme živým hlavním městem Castries s pestrým tržištěm a katedrálou  Immaculate Conception  s nádhernými malbami slavného místního umělce. Z vyhlídky Morne Fortune se nám nabídne  krásný panoramatický pohled na ostrov a banánovou plantáž Roseau Banana Plantation   a pitoreskní Marigot Bay, jež se proslavila ve filmech. Pokračovat budeme klikatící se scénickou silnicí bujnou pralesní oblastí s bohatstvím  tropických květů a zeleně.  Přijedeme do města Soufriére a uvidíme odtud tzv. Pitons – dramatické horské vrcholy,  vévodící celé oblasti a tyčící se do výšky 760 m.  Navštívíme oblast sopky Soufriere s krásnými přírodními scenériemi, vodopády, kouřícími sirnými vývěry a termálními minerálními jezírky a  vývěry bublající lávy. Poté navštívíme ráj všech milovníků přírody -  známou zahradu a park  Maranatha Garden nebo Prayar Park, kde uvidíme řadu různobarevných druhů  květin, ovocných keřů a stromů,tropických rostlin,  pestrobarevných tropických ptáků Občerstvíme se typickým  drinkem v restauraci,umístěné  na krásném vyhlídkovém místě .Můžete se odtud pokochat okouzlujícími pohledy na vrcholy Pitons , Karibské moře a údolí Soufriere. Po návratu do přístavu  určitě také nevynechejte procházku starým městem Castries  s katedrálou a barvitými obchůdky s typickými suvenýry či pravým karibským rumem.
 
5.den :  Barbados   / přístav  Bridgetown  ,  08.00-20.00 hod.  
Českými turisty stále neobjevený  ostrov o rozloze 430 km2 se nachází v Karibském moři východně od Malých Antil. Ostrov získal nezávislost až v r.1966, ale jako člen Commonwealthu  je hlavou státu i nadále britská královna a ostrov je „ nejangličtějším „  v Karibiku, je proto i nazýván „ Little England – Malá Anglie „ .
Historické památky, podnebí s průměrnou roční teplotou  27°C, přátelští místní obyvatelé a členité pobřeží s nádhernými plážemi lákají již mnoho let turisty z celého světa. Vydáme se na půldenní výlet BRB 14 / v ceně / po ostrově, při kterém se seznámíme se dvěma hlavními aspekty Barbadosu – nádhernou přírodou a úžasnými plážemi. Podnikneme scénickou cestu po ostrově , nejdříve se dostaneme do vnitrozemí a uděláme zastávku  na signálním vrchu Gun Hill  s dechberoucími výhledy na jižní a západní pobřeží Barbadosu. Odtud budeme pokračovat napříč ostrovem a eventuálně zastavíme v Bathsheba - místě,jež se proslavilo jako centrum surfingu na spektakulárním východním pobřeží ostrova. Budete mít chvíli času seznámit se se sílou vln, jež se s hukotem tříští o pobřeží. Budeme pokračovat rustikální venkovskou krajinou až k pláži, kde nás čeká zasloužený odpočinek v azurových mořských vlnách a chutný typický drink.   
 
6.den : Grenada  / přístav Saint  George ,  8.00-18.00 hod. 
Idylický, turisty dosud neobjevený  ostrovní stát s úrodnými poli, deštnými pralesy, pokrývajícími pohoří,řekami a vodopády, které se řítí z útesů  nad plážemi s bílým pískem. Rušné hlavní město St. George´s,které získalo pro svou polohu a nádherné okolí přízvisko nejhezčí přístavní město Karibiku. Dlouhé bílé pláže s jemným pískem a postupným vstupem i pro méně zdatné plavce lemují celý ostrov. Poklidný ráz mají  tzv. přidružené ostrovy  Carriacou a Petit Martinique. Vydáme se na půldenní výlet GRE 06/ v ceně /. První zastávkou našeho výletu bude návštěva známé destilérie Clark´s Court, která funguje již od r. 1937 a nachází se ve farnosti na jižním pobřeží.Zde se seznámíme s různými stadii procesu výroby rumu počínaje surovinou –cukrová třtina, přes melasu až k samotné destilaci a získání výsledného rumu. Uvidíte staré parní stroje z r.1886,jež se používají dodnes. Poté budete mít možnost ochutnat vzorky podmanivých rumů a koktailů. Po této návštěvě se již vydáme k odpočinku a koupání na klidné pláži s bílým pískem a krystalicky čistou vodou Karibiku. Vychutnáme si zde rovněž chutný typický drink. Zapůjčení plážového křesílka za 5,-USD.
 
7.den :  Trinidad  a Tobago   / přístav Port of Spain ,   9. 00-18.00 hod. 
Tento dvouostrovní stát nabízí fantastické pláže, bohaté korálové útesy, delikátně připravené mořské plody,vynikající karibský rum, osvěžující koktejly rafinovaných chutí a typickou karibskou pohostinnost,vřelost a otevřenost. Vypravíme se na půldenní výlet  POS 01/v ceně / , při kterém uvidíme hlavní dominanty ostrova – maják, budovu Parlamentu zvanou „ Červený dům „ , tzv. „ Nádherných sedm „ – řadu impozantních koloniálních budov původně postavených na přelomu staletí  jako privátní rezidence. Uděláme krátkou zastávku v  tropické Botanické zahradě s exotickou zelení stromů a keřů a tropickými květinami. Odtud je to už jen kousek k tzv. vyhlídce Mladé Lady s úžasnými panoramatickými výhledy na hlavní město Port of Spain.  Dále budeme pokračovat do údolí Santa Cruz  s nekonečnými kakaovníkovými a kávovníkovými plantážemi a dále scénickou silnicí podél severního pobřeží, kde zastavíme na vyhlídce Maracas se spektakulárními panoramatickými výhledy. Před návratem k lodi uděláme krátkou zastávku  na pláži Maracas Beach, jedné z nekrásnějších  a nejpopulárnějších  na Trinidadu.
 
8.den :  St.Vincent – The Grenadines / přístav Kingstown , 9.00-18.00 
Sv.Vincenc a Grenadiny je ostrovní stát v Karibiku v souostroví  Malé Antily a patří mezi Návětrné ostrovy. Je konstituční monarchií v rámci sdružení Commonwealth, takže hlavou státu je britská královna Alžběta II., zastupovaná generálním guvernérem.  Většinu státu zaujímá ostrov St.Vincenc ( 344 km2 ) , který je sopečného původu..Zbytek tvoří Grenadiny , skládající se z 32 menších korálových ostrůvků, z nichž je jen polovina osídlena. Celkem má souostroví přes 100.000 obyvatel. Turisty sem láká hlavně krásná příroda, kde se střídají hluboká údolí s horami , aktivní vulkán La Soufriére, bílé písečné pláže a tyrkysový průzračný Karibik. Ostrovy jsou známé pěstováním banánů a kokosů. Vydáme se na půldenní výlet KTN 01/ v ceně /, při kterém uvidíme hlavní atraktivity ostrova. Vydáme se na západ od Kingstownu k původně britské pevnosti z 19.stol. Fort Charlotte , pojmenované na počest ženy krále George III. Uvidíme zde řadu obrazů, zobrazujících výjevy z historie černých Karibů  a kanóny ze 17.stol. Pokocháme se odtud pohledy na severní ostrovy Grenadin a  Kingstown a jeho okolí. Dále budeme pokračovat ke Grenadinské botanické zahradě ,založené v polovině 18.stol., jež patří k nejstarším na západní polokouli. Obdivovat zde budeme kouzelnou tropickou flóru. Poté se již vydáme podél jižního pobřeží k zaslouženému odpočinku na pláži a koupání v tyrkysových vodách Karibiku. Přitom si vychutnáme typický drink - rum nebo rumový punč.
 
9.den : Martinique / přístav Fort de France , připlutí v  8.00 hod. , vylodění , výlet , večer odlet do Evropy
Ráno v 8.00 hod. připlutí do Fort de France na Martinique , který se nachází v souostroví Malé Antily a je francouzským zámořským departmentem. Hlavní město Fort-de-France má asi 100.000 obyvatel a je oblíbenou zastávkou výletních lodí. Poklidná francouzská atmosféra ladí s karibským tropickým rájem. Ostrov je hojně zalesněný a hornatý, lemovaný krásnými plážemi a malebnými rybářskými vesničkami. V historické části města můžete vidět pevnost Fort Saint-Louis ze 17.stol., kostelík, jež je kopií pařížské Sacre Coeur a nádhernou botanickou zahradu Balata. Po snídani a vylodění se vydáme  na výlet / v ceně / , kdy první zastávka bude v rezidenční oblasti Fort de France. Podíváme se do kostela Balata, který je replikou kostela Sacre Coeur z Paříže a do věhlasné botanické zahrady – Jardin de Balata. Dále se vydáme po Route de la Trace , která vede skrz deštný prales  do Saint-Pierre bývalého hlavního města, jež bylo totálně zničeno erupcí sopky Mt.Pelé v r.1902. Uvidíme zbytky bývalého divadla a vězení, jež se prakticky jako jediné dochovaly z původní zástavby. Poté se vydáme cestou , lemovanou banánovými a ananasovými plantážemi . Zpět se vrátíme podél severo-atlantického pobřeží se zastávkou v palírně rumu v Saint James . Je to jedinečná příležitost při degustaci ochutnat a případně koupit jako dárek pravý martinický rum. V podvečer odjezd na letiště a večer odlet do Evropy.
 
10.den : Přílet do Evropy , přestup na let do Prahy
Přílet do Evropy a přestup na návazný let  do Prahy.
 
Poznámka k výletům :  CK a lodní společnost si vyhrazují právo při nedosažení potřebného minimálního počtu účastníků nabídnout jiný výlet obdobného charakteru.
 
Cena zahrnuje :
 • leteckou přepravu Praha – Martinique - Praha   ( s přestupem v Evropě )
 • transfery letiště-přístav-letiště
 • 1x nocleh se snídaní na Martinique – hotel 4*
 • 7 x nocleh ve 2-lůžkové  vnitřní  kajutě na lodi
 • plnou penzi během plavby
 • room service, portýrské služby při nalodění/vylodění a kajutového stewarda
 • animační programy
 • sportovní a relaxační zařízení na lodi / bazény, fitness,atd. /
 • dětský a mládežnický klub
 • přístavní a letištní poplatky
 • výlety –exkurze dle itineráře s místními spec.průvodci a doprovodem českého průvodce
 • doprovod průvodce PAN´EUROP na lodi a při výletech
 • zákonné  pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje :
 • jiné fakultativní výlety neuvedené v itineráři plavby
 • služby kadeřnického salonu, lázeňské služby – masáže,aj., kurzy s instruktorem, telekomunikace
 • nápoje ( kromě nápojů z automatů v samoobslužné restauraci během dne )
 • jiné služby
Povinné příplatky :
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí + storno ( 10 x 60,- ) =  600 + 890 Kč ( do 100.000 Kč )
 • spropitné pro místní řidiče a průvodce na výletech : 1+1 USD/den
 • povinný servisní poplatek  na lodi  : 70,-EUR/os./dosp.( splatné formou stažení z povinného depositu )
Fakultativní příplatky
 • kajuta s oknem       / 2-lůžková / :                             4.000,-Kč/os. 
 • kajuta s balkonem  / 2-lůžková / :                             9.000,- Kč/os.
 • příplatek za 1-lůžkovou vnější kajutu s oknem nebo balkonem na přání doplníme.
Min.počet osob  :  10
 
Poznámka : 
Zájezd organizován ve spolupráci s CK ESO Travel a.s.
 
Popis lodi MSC  PRECIOSA  5*
 
Vybavení lodě :
 
Wellness, sport, koupání :
Lázeňský areál ( thalassoterapie, masáže, sauna,pára,solárium – za popl., fitness,kosmetika, kadeřnictví, masáže,aj. ) , MSC Aurea Spa – za popl., posilovna, multifunkční sportovní hřiště, venkovní joggingová dráha, bazén Garden ,bazén Vertigo se 120 m tobogánem, brouzdaliště, 4 bazény , 10 vířivek 
Zábava :
Divadlo Platinum,  kino  4D , Casino Millennium Star , diskotéka Galaxy,  obchodní galerie , Galerie výtvarného umění, Duty Free Shop,  knihovna,  bowling, , internetová kavárna, Virtuální svět , Fotogalerie
Pro děti :
Dobře vybavené herny a  kluby s organizovanou zábavou dle věku dětí – Dětský Club, Teen Club , dětské hřiště
Stravování :
2 samoobslužné restaurace s bufetem : Maya, Inca
Golden Lobster - hlavní restaurace s obsluhou pro snídaně,obědy a večeře
restaurace a la carte - La Palmeraie, L´Arabesque, Ristorante Italia
 
20 tématicky zaměřených barů a kaváren :
Bar Diamond s knihovnou,  Café Bar Il Capucinno,  bar Preciosa s živou hudbou,  klavírní bar El Dorado, Sport bar, Jazz Bar  Green Sax,  bar u bazénu Garden,  vinárna La Locanda, Park bar Saphir Aqua, zmrzlinový bar ,aj.
 
Pokojový servis : bezplatný 24 hodinový pokojový servis
 
Na lodi je poskytována plná penze – tj. snídaně, oběd, večeře o několika chodech, které jsou podávány v hlavní restauraci s obsluhou  ( nezahrnuje nápoje,které si hradí každý sám ) ,  kromě toho  jsou  k dispozici dvě samoobslužné restaurace  se širokou nabídkou jídel formou švédských stolů , specializované restaurace jsou za příplatek .
Plná penze zahrnuje vodu, čaj, kávu z automatů v samoobslužné restauraci.
 
Vybavení kajut :
Kajuty se dělí dle cenových kategorií na vnitřní, vnější s oknem,  vnější s balkonem a různé druhy luxusních  suit. V některých kajutách je možnost 1-2 přistýlek.
Ubytování v suitách a apartmá je komfortnější a váže se k nim speciální servis. 
Kajuty mají  koupelnu s WC a sprchou, vysoušeč vlasů, šatník, TV/sat, rádio, klimatizaci, minibar, telefon, trezor, 110/220 V , připojení k internetu za popl. ( nutný vlastní PC ) , velká manželská postel ,která jde změnit na 2 samostatné postele vždy pro 1 osobu
 
Technické údaje :
Kategorie :                     5*
Délka/šířka lodi :            333 m / 38 m
Rychlost v uzlech :         23,7
Počet palub :                 18
Kapacita cestujících :    3959 osob
Posádka  :                     1370 osob

Provozní doba

Pondělí : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Úterý : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Středa : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Čtvrtek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Pátek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00