Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
OMÁN - země „ Tisíce a jedné noci “  Okruh + pobyt u moře.
Plná penze při okruhu a polopenze v luxusním hotelu Crowne Plaza 4* nebo Barceló Res. 4 * u moře !!
 
Nadělte si dárek – utečte plískanicím a pojeďte za poznáním pohádkového exotického sultanátu Omán - klenotem arabského světa s pouštěmi , dunami, drsnými horami , četnými historickými pevnostmi a také za teplem, koupáním a odpočinkem v čistých , tyrkysových vodách a na krásných plážích Ománského zálivu. Průměrná teplota v říjnu: vzduch cca.26-30 °C, voda cca. 26-27°C
  
Termín :             25.10.- 3.11.2023                              
Číslo zájezdu :   OMA 2510
Cena :                74.000,- Kč   / při min. 16 osobách /      
                          79.900,- Kč   / při min. 10 osobách /   
                         
Uzávěrka přihlášek : 10. října 2022 
1.záloha: 5.000 Kč do 20.10.2022
2.záloha: 10.000 Kč do 15.11.2022
do 50 % ceny : do 15. 12. 2022     
 
Program :
 
1.den : Odlet z Prahy resp. Vídně ( pro slovenské účastníky ) do Muscatu  
Odlet z Prahy resp. Vídně do Muscatu s přestupem .  
2.den : Muscat
Brzy ráno přílet do Muscatu - hlavního města Ománu . Transfer do hotelu , early check - in ,snídaně, odpočinek. V průběhu dne půldenní prohlídka hl.města Ománu „ Mystický Muscat „ , jehož historie sahá až do 2.století. V antických časech byl Muscat uzlem pro obchod mezi Arabským poloostrovem a Řeckem, později Římem. Shlédneme významné pamětihodnosti metropole, jež se skládá ze 3 částí : Mutrah - rezidenční část města, Ruwi - obchodní část a Muscat – hist. část. Uvidíme nábřeží Corniche, navštívíme rybí tržnici a tržiště Muttrah Souk se spoustou krámků z 18.stol.,kde si můžeme nakoupit atraktivní suvenýry a dárky - např. stříbro, arabské oděvy a barevné textilie, vyhlášené kadidlo, kovové výrobky – džezvy na kávu, proslulé ománské dýky Khanjary, vodní dýmky,aj . Dále uvidíme staré město, pevnost Fort Mirani z r. 1587 a Fort Jalali, která byla renovována a dnes slouží jako Muzeum ománského dědictví a kultury,  a sultánův palác Ala Alam. V průběhu prohlídky města bude oběd. Návrat do hotelu na nocleh a večeři.
3.den : Nizwa – Al Hamra – Misfat Al Abryeen  
Po snídani odjezd do vnitrozemí . Návštěva známé oázy Nizwa , bývalé hlavní město Ománu,  jejíž vyhlášená mohutná pevnost ze 17.stol. byla svého času sídlem imámů. Pevnosti dominuje  kruhová věž vysoká 40 m, z níž je krásný výhled na Nizwu a její okolí s datlovými háji a  rozsáhlým zavlažovacím systémem – kanály zvané „ falaj „ ,jež byly zaneseny na listinu svět. dědictví UNESCO.  Zajímavé je tržiště- soukh s prodejem dobytka a bohatou nabídkou zeleniny a ovoce - zejména datlí, typických suvenýrů- stříbra, sladkostí, koření . Pokračování k 400 let starému městu Al Hamra na severovýchodě a dále do starobylé hliněné vesnice Misfat Al Abryeen na jižních svazích pohoří Hadjar, obklopené úžasnými panoramaty ve výšce 1000 m n.m. Pokračování k monumentální pouštní pevnosti  Jabrin  ze 17.stol. v pozadí s pohořím Jebel Achdar . Krátká foto-zastávka u nově opravené pevnosti Bahla, zapsané na listinu UNESCO. Oběd v místní restauraci.  Ubytování a večeře v hotelu v Nizwě.
4.den : Nizwa – Jabrin – Bahla Ibra - Wahiba Sands
Po snídani odjezd  k monumentální pouštní pevnosti Jabrin  ze 17.stol. v pozadí s pohořím Jebel Achdar. Krátká foto-zastávka u nově opravené pevnosti Bahla, zapsané na listinu UNESCO.  Pokračování  přes historické město Ibra směrem k poušti Wahiba Sands s dunami, vysokými až 100 m . Pokračování terénními vozy ,návštěva místní restaurace, kde poobědváme.  Odpoledne příjezd do pouštního campu - ubytování v komfortních  stanech nebo chatkách s vlastním sociálním zařízením a odpočinek. V podvečer se vydáme do  slavné pouštní oblastí Wahiba Sands o rozloze 80 x 200 km , kde budeme pozorovat západ slunce nad dunami. Večer návrat do campu na večeři a nocleh.
5.den : Wadi Bani Khalid -  Sur
Po snídani odjezd směrem k Wadi Bani Khalid , jednomu z nejhezčích vádí v Ománu, jež je tvořeno údolím s korytem řeky - vádí a četnými přírodními jezírky v kaňonu, obklopených zelení a horami. Oběd v místní restauraci. Prohlídka přímořského města Sur , jež v minulosti sloužilo jako místo obchodu a překladiště otroků a vyhlášené loděnice na výrobu slavných plachetnic dhow ze vzácného týkového dřeva. Prohlídka loděnice na výrobu Dhow. Odpoledne příjezd do rezervace Ras Al Jinz Turtle Reserve , ubytování , odpočinek a večeře. Po večeři odjezd na místo v rezervaci,  které je známé bohatým výskytem želv, jež zde kladou v noci na plážích vajíčka. V rezervaci je zakázáno focení. Pozdě večer návrat na nocleh .
6.den :  Sur -  Sink Hole – Bimmah -  Muscat
Po snídani odjezd na procházku do romantického údolí Wadi Tiwi , obklopeného horami se 7 jezery s křišťálově čistou vodou. Cestou oběd. Pokračování a foto-stop u známého Wadi Shab  se soustavou vyschlých řečišť  vádí , jež se plní vodou při příležitostných deštích. Cestou zpět do Muscatu  foto - zastávka u vápencové prohlubně Bimmah Sink Hole, hluboké 20 m , jež údajně byla vytvořena pádem meteoritu a je naplněná vodou v podobě tyrkysového jezera. Večer příjezd do hotelu v Muscatu , ubytování, večeře.
7.- 9.den : pobyt u Ománského zálivu v  hotelu Crowne Plaza  nebo Barceló Resort s  polopenzí  
Pobyt a odpočinek u moře u Ománského zálivu s polopenzí. V rámci tohoto pobytu bude organizována návštěva slavné mešity sultána Kábbuse - Grand Mosque a Opery.
10.den :  odlet do Prahy resp. Vídně
Po velmi brzké snídani ( může být dle možností hotelu formou balíčku ) transfer na letiště v Muscatu a brzy ráno odlet do Prahy resp. Vídně s přestupem. Přílet do Prahy . 
 
Základní cena zahrnuje :
 • * leteckou  dopravu  PRG - Muscat - PRG  resp. Vídeň ( za přípl. ) s přestupem vč. letištních poplatků
 • * transfery letiště - hotel - letiště
 • * 7 x  nocleh  v hotelích 3*plus - 4* + early check-in v den příletu do Muscatu
 • * 1 x nocleh v pouštním campu ve stylových luxusních stanech nebo chatkách s vlastním příslušenstvím
 • * 5 x plná penze v době okruhu ( dle programu mohou být některé obědy formou balíčku - picknic )
 • * 4 x polopenze při pobytu u moře
 • * dopravu minibusem s klimatizací při okruhu
 • * přepravu džípem v poušti a v rezervaci
 • * veškeré vstupy a programy, uvedené v popisu trasy
 • * místního odborného průvodce v angličtině nebo ruštině při okruhu
 • * česky hovořícího průvodce po celou dobu okruhu a pobytu 
 • * zákonné  pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
 • * další výlety a vstupy nejmenované v itineráři
 • * nápoje ke stravě ( kromě snídaní ) v průběhu okruhu i pobytu u moře
Povinné příplatky :
 • * vízum do Ománu / vyřizuje se na místě po přistání za poplatek  cca. 50 USD /
 • * pojištění zdravotních výloh v zahraničí a storna (do výše 100. 000 Kč ) : (10 dnů x 57 ) = 570 + 930,- Kč
 • * připojištění Covid-19 : 540,- Kč
 • * bakšišné pro místní řidiče a průvodce : 2+2 USD/os./den  
Fakult. příplatky :
 • *příplatek za 1-lůžkový pokoj : 18.500,- Kč
Min. počet účastníků  :   10 osob   
          
Popis hotelu CROWNE PLAZA 4*  v Muscatu : 
 
Poloha:
Luxusní 4* hotel se nachází v Muscatu v zátoce Ománského zálivu na vrcholku útesu s nádhernými výhledy na moře, které se odkrývají z panoramatické terasy hotelu. Hotel leží přímo nad krásnou soukromou písečnou pláží. Je obklopen nádhernými hotelovými zahradami o rozloze 10 akrů. Od letiště je vzdálen 25 km. Hotel leží v těsné blízkosti čtvrti Qurum - hlavního administrativního a business centra Ománu. V blízkosti vede promenáda s řadou kaváren, restaurací a obchodů ( cca. 500 m ). Staré centrum Muscatu je vzdáleno cca. 10 km. 
 
Vybavení hotelu:
V zahradách  hotelu je krásný venkovní nekonečný bazén Infinity pool s terasou na opalování, kde jsou k dispozici zdarma lehátka, slunečníky a osušky. Pro děti je k dispozici dětský bazén. K dispozici je Spa s parní saunou, masážemi, zábaly a různými kosmetickými procedurami ( vše za poplatek ). Pro sportovní vyžití slouží 2 venkovní tenisové kurty, 2 squashové , moderní fitness centrum a nedaleko hotelu se nachází golfové hřiště. Hotel má 4 restaurace, zaměřené na mezinárodní, perskou a italskou kuchyni : The Restaurant, Shiraz a Come Prima. Oblíbený je Duke´s Bar se zařízením ve stylu typické anglické hospody, jež je nejoblíbenějším britským pubem v Ománu. U bazénu je oblíbený Pool bar s  prosluněnou terasou na vrcholku útesu, odkud se nabízí nádherné výhledy na západ slunce nad zálivem. V hotelu je směnárna, obchod se suvenýry a business centrum s nepřetržitým provozem. 
 
Pláž:
Hotel má krásnou vlastní soukromou, dlouhou písečnou pláž , nacházející se v zátoce pod hotelovým útesem, kam je přístup po pár schodech. K dispozici jsou zdarma lehátka,  slunečníky a osušky. 
 
Ubytování:
 • Hotel nabízí 205 moderně zařízených komfortních pokojů.
 • Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem a WC, županem, vysoušečem vlasů, klimatizací, minibarem, trezorem, LED televizí, telefonem, rádiem, varnou konvicí a připojením k internetu.
 • Pokoj je oddělen od koupelny skleněnou stěnou.