Něco málo o nás

Připravili jsme pro Vás svým zaměřením zcela nové a moderní webové stránky, nesoucí název „Exotika“ .
Již tento název dává jistě tušit, kam naše nové poznávací zájezdy budou mířit. Ano, odpověděli jste správně - do exotických zemí, vonících dálkami, zářivým sluncem a vyhřátým mořem a to i v zimě, kdy u nás známe jen ledový vítr, sníh a plískanice, ale lákajících také svými četnými památkami a kulturním a společenským životem milovníky historie, umění i zábavy. 
Takže nyní již jen zbývá pohodlně se usadit a při šálku dobré kávy si prohlídnout naše nové webové stránky a nechat se unášet za sluncem, mořem, pyramidami, Indiány, pouštěmi i ledovci, velbloudy i tučňáky
Přejeme Vám nezapomenutelné zážitky z Vaší exotické dovolené.
Los Angeles – Joshua Tree – Grand Canyon – Monument Valley - Bryce Canyon – Zion - Las Vegas - Údolí smrti - Yosemity - San Francisco 
Prodejní bestseller posledních let  !!   / 15 dnů / 13 nocí  /
 
Termín :             19. 9. – 3. 10. 2020                                       
Číslo zájezdu  :     USA  1909
Cena:                  při min. 10 osobách : 82.990 ,- Kč    
Program :
 
1. den : odlet z Prahy
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.
 
2. den :  Los Angeles
Celodenní prohlídka Los Angeles, Mekky filmového průmyslu, při níž uvidíme Hollywood Boulevard s jeho proslulým Chodníkem slávy s hvězdami a otisky dlaní celebrit, známé premiérové Čínské divadlo, Sunset Drive, Financial Center, projedeme milionářskou čtvrtí Beverly Hills a po slavné Rodeo Drive, uvidíme  pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Nocleh v Los Angeles .
 
3. den : Los Angeles – Palm Springs
Pokračování prohlídky města nebo fakultativní návštěva Universal Studios - světoznámých  filmových studií a zábavního parku ,kde budeme moci alespoň na chvíli vniknout do tajů světa filmů v podobě atrakcí vztahujících se k hollywoodským „ trhákům „ posledních let, jako Vodní svět, E.T. mimozemšťan,  Jurský park, Terminátor, aj. Nocleh v Palm Springs.
 
4. den : Joshua Tree – NP Grand Canyon
Odjezd  do Národního parku Joshua Tree – strhující pouštní rezervace žulových skal, neobvykle pokroucených stromů, kaktusových zahrad a neopakovatelné atmosféry.  Projedeme rovněž městečkem Twentynine Palms, kde irská legendární kapela U2 natočila album Joshua Tree. Přes Mohavskou poušť se vydáme k NP Grand Canyon. Část cesty  pojedeme po slavné Route 66, která jako první silnice v USA spojila východní pobřeží  se západním. Nocleh .
 
5. den : NP Grand Canyon – přejezd k Monument Valley
Odjezd k národnímu parku Grand Canyon – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody s délkou 500, šířkou 25 a hloubkou 1,5 km, neboť zejména z ptačí perspektivy vynikne jeho mohutnost. Kolosální útvar si vychutnáme z vyhlídek, případně se vydáme na pěší výlet po jeho okraji. Nezapomenutelným , velmi sugestivním  zážitkem je fakultativní návštěva kina IMAX , kde shlédnete film o historii  objevování Grand Canyonu a speciální způsob projekce Vám vsugeruje, že jste to Vy sami, kteří projíždíte divoké peřeje kaňonu na raftu, prolétáváte kaňonem na rogalu či těsně nad jeho okrajem vrtulníkem. Pokračovat budeme průjezdem zemí navažských indiánů na nocleh v Tuba City.
       
6. den : Monument Valley
Snad každého napadne, že tohle už přece viděl. Vždyť úvodní scéna z filmu „ Tenkrát na západě „ s rudými monolity proslavila Údolí monumentů po celém světě. Na místě možnost prozkoumat údolí v terénních vozech navažských indiánů / fakultativně /. Nocleh v Kanab.
 
7. den : Lake Powell - magický Bryce Canyon
Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam  vybudované na řece Colorado. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu –dle aktuální přístupnosti (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do Národního parku Bryce Canyon. Tato rezervace s rudými jehlany navažského pískovce je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh poblíž NP Bryce .
 
8. den : Zion – Las Vegas
Prohlídka  národního parku Zion s pískovcovými masívy, jehož šokující monumentalitu  určují hluboké strže a divoké říčky. Vydáme se na túru na hranu kaňonu a podnikneme výlet autobusem na nejkrásnější vyhlídky rezervace. Přesun do Las Vegas, velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější, neuvěřitelně zářící  ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou kasin a společnou večeří u bohatých švédských stolů. Volný program za povzbudivého cinkotu mincí některého z kasin, kde se lehce přesvědčíme o správnosti rčení, že „ Las Vegas je město, které nikdy nespí “. Nocleh v Las Vegas.
 
9. den : Las Vegas
V další části dne volný program v Las Vegas , případně výlet k Lake Mead a přehradě Hoover Dam.Večer volný program. Nocleh v Las Vegas.
 
10. den : Údolí smrti
Ráno odjezd do  Národního parku Údolí smrti s nejnižším ( 86 metrů pod úrovní moře ) a také nejteplejším bodem západní zeměkoule. V roce 1913 zde byla naměřena rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pionýrů, kteří v tomhle ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie.Krátce se projdeme po sněhobílém solném povrchu v místě, kde teploty dosahují závratných hodnot. Nocleh na trase k NP Yosemite.
 
11. den : Národní park  Yosemite
Prohlídka jezera Mono Lake ozdobeného šedivě bílými vápencovými věžemi a pak jízda do průsmyku Tioga Pass- brány k NP Yosemite. Navštívíme Yosemitské údolí s nejvyšším vodopádem  severní Ameriky (739 m ) a staneme na vyhlídce Glacier Point s omračující panoramou žulových masivů. Nocleh. 
 
12.  a 13.  den : Yosemite -  San Francisco
Návštěva jižní části parku Yosemite, kde uvidíme pohádkový háj  obřích  sekvojí v Mariposa Grove .Kdo nikdy neviděl tyto velikány o váze 600 tun, neuvěří. Přejezd do nejkrásnějšího města na Tichomořském pobřeží – kosmopolitního  San Francisca. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight-Ashburry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se  i přes nejprudší kopce symbolem San Francisca- historickou tramvají cable-car  a podnikneme plavbu po sanfranciské zátoce s výhledy na oba majestátní mosty a také na ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, z níž údajně nelze uniknout a  v níž byl vězněn obávaný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.
 
14. den:  San Francisco - Praha
Dopoledne volný program ve městě. Kolem poledne  transfer na letiště a odlet do Prahy.
 
15. den : přílet do Prahy
 
CENA ZAHRNUJE: 
 • leteckou přepravu Praha – Los Angeles / San Francisco – Praha s přestupem v Evropě
 • letištní, bezpečnostní a palivové taxy
 • 13x ubytování /11x kategorie 3*  a  2x 4* v Las Vegas / se snídaní ve 2-lůžkových pokojích
 • transfery klimatizovaným mikrobusem
 • vstupy do národních parků  a dalších pamětihodností dle programu
 • služby českého průvodce
 • společnou večeři v kasinu v Las Vegas
 • plavbu  po zálivu v San Franciscu
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
POVINNÉ PŘÍPLATKY :
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna ze zdrav.důvodů  ( do 100.000 Kč ) :15 dnů x 60= 900 + 890 Kč
CENA NEZAHRNUJE:
 • jiné fakultativní vstupy a výlety
 • stravování mimo snídaně  a spropitné
 • jízdenky na tramvaj v San Franciscu
FAKULT. PŘÍPLATKY
 • příplatek za ubytování v 1-lůžkovém pokoji :  25.400,- Kč       
Min. počet účastníků :   10 osob
 
Poznámky : Cesta je pořádána ve spolupráci s CK ESO Travel .
 
Dle dostupnosti letenek může být sled zájezdu obrácen, tzn. začínat v San Franciscu a končit v Los Angeles.
 
Důležité !!!!
Pokud nevlastníte z případných minulých cest do USA vstupní vízum / to v současné době není pro vstup do USA pro občany ČR potřebné / , je nutné vyřídit si prostřednictvím  internetu vstupní autorizaci do USA, což představuje pouze vyplnění velmi jednoduchého dotazníku a jeho zaslání E-mailem na určenou adresu a zaplacení poplatku platební kartou. K obdržení autorizace je však potřebný CESTOVNI  PAS S BIOMETRICKÝMI  ÚDAJI platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu ze zájezdu.
Veškeré další informace k získání povolení -  ke vstupní autorizaci Vám poskytneme v naší agentuře.
ESTU Vám může vyřídit  za poplatek  800,- Kč CK ESO Travel.

Provozní doba

Pondělí : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Úterý : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Středa : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Čtvrtek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00
Pátek : 9.30 - 12.00 / 13.00 - 15.00